1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Sağlık İçin Sevilmeyen Yiyecekler Tüketiliyor.

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve jeriko tarafından 18 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

1. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    ANKARA - Daily Telegraph gazetesinin haberine göre, konuyla ilgili yapılan araştırma, her üç İngilizden birinin faydalı olduğuna inandığı yağlı balık, ıspanak ve esmer ekmek gibi hoşlanmadığı gıda ürünlerine ağırlık verdiğini gösterdi.

Bu kesimin tercih ettiği yiyecekler arasında karaciğer, mercimek, brokoli, müsli, mantar, soğan ve Brüksel lahanası da bulunuyor.

Beslenme uzmanı Priya Tew, “Hepimiz bazı yiyeceklerin diğerlerinden daha faydalı olduğunun farkındayız, ancak kendilerini sevmedikleri yiyecekleri yemek zorunda hisseden insanların sayısı karşısında hayrete düştüm” dedi.

Küçük bir araştırmayla aynı faydayı sağlayan alternatif yiyeceklerin bulunabileceğini kaydeden Tew, demir kaynağı olarak ıspanak yerine sığır eti ya da kuru kayısı, yağlı balık yerine de keten tohumu veya ceviz yenebileceğini belirtti.

Araştırma, İngilizlerin yarısından fazlasının asla suşi yemediğini, yüzde 30’unun da avokado yememeye gayret ettiğini de ortaya koydu.

Kaynak:NTVMSNBC

2. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL
    İnsan sevmediği birşeyi nasıl yer ben yiyemem asla

3. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    Kızım gibi :) seni sevmiyorum ama büyümek için yemek zorundayım:)

Birde damak bildiği tadı arıyor :)

4. jeriko

jeriko Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    657
    Yer:
    Anadolu (bu kadar ayrıntı iyi)
    Banka:
    314 ÇTL
    Nasıl ki ilaç sevilerek alınmıyorsa bu yiyeceklerde damak tadı için değil faydalı olduğu için yenilmeli.Ama Ben şunada inanıyorum biz sevmediğimiz besinlere karşı ön yargılı yaklaşıyoruz.Aslında her yiyeceği insan isterse sevebilir.Örnek vermek istiyorum.Etrafımda vaktiyle (benim şu amda olduğu gibi) rokadan nefret edenler şimdi pazar pazar roka aradıklarını söylüyorlar.Bir başka örnek evlenmeden önce eşim pırasa yemeğinden nefret ettiğini söyler bende çok severim şimdi eşimde pırasa yemeğini çok seviyor.Örnekler çoğaltılabilir.:)

5. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    Çok çok doğru...Önyargıları yıkmalı herşeyi kararında yemeliyiz yemeliyizki sağlıklı olalım.
    Ben Kerevizi severim yıllardır pişire pişire severek yediğim nolur bir kaşık sizde yiğin deyip zorla ağızlarına soktuğum için kerevizi sevdiler .

6. BeReNN
    Uykumvar

BeReNN Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    5.330
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Banka:
    289 ÇTL
    Demek eşin evlendikten sonra pırasa sevdi acaba bende öyle olucammı =LLbir kere tadına baktım bakış o bakış daha ağzıma sürmedim

7. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    Pırasa güzeldir beren ,ben eşimi bamyaya bile alıştırdım.

Sayfayı Paylaş