Sahibinden kaçan cüzdan!

aslann

Ülken İçin Yaşa Aşkın İçin Öl!
Katılım
25 Tem 2009
Mesajlar
7,662
Beğeniler
515
Şehir
MAVİ
#1Teknolojik buluşlarıyla bilinen Japonlar, yeni bir icada imza attı. Japon bir şirket, sahibinden kaçabilen cüzdan geliştirdi. Cüzdan kaçarken yakalanması halinde yardım bile çağırıyor.

Tekerlekli cüzdan, üzerindeki sensörler sayesinde el yaklaştığı zaman harekete geçiyor. Elden uzaklaşmaya çalışan 'hareketli cüzdan' yolu kesildiği zaman ise başka bir yöne doğru ilerliyor. Yakayı ele verdiğinde ise 'bana dokunma' ve 'yardım edin' diyerek yardım çağırmaya çalışıyor.
Sahibin bu engelleri aşması halinde, son çare olarak cep telefonu ile iletişime geçerek acil durumda aranacak kişiye ulaşıyor. Cüzdan, akıllı cep telefonlarına indirilebilecek program üzerinden kişinin, gider ve gelirlerini de kontrol altında tutuyor.
Hareketli cüzdanın, 'harcama' seçeneği de bulunuyor. Bu seçenek çerçevesinde, cüzdan sürekli sahibini takip ediyor.
 
Katılım
5 Nsn 2013
Mesajlar
52
Beğeniler
25
#3
İşte bu şekilde para harcamaktan kurtulabilirsiniz, her elinizi uzattığınızda cüzdan sizden kaçar, tasarruf edersiniz.Güzel esprisi de yapılır, yeri gelince, mesela hesap öderken falan.
 

patik

Özel Üye
Özel üye
Katılım
24 Arl 2009
Mesajlar
2,868
Beğeniler
402
Şehir
Kayseri
#4
Çok fazla ayrıntı, bana fazla bu. Bu değerdeki cüzdanın içine de eş değerde bir şeyler koyacaksın ki taşımanın anlamı olacak.
 
Top