Sanal Bebek Büyüdü, Gerçek Bebekleri Öldü..!

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,530
Beğeniler
6,248
Takım
GALATASARAY
#1
Kendilerini bir çocuk büyütme simülasyonu oyununa kaptıran Güney Koreli çift, gerçek bebeklerini evde açlıktan ölüme terk etti.


Erken doğan 3 aylık kız çocuğu, geçen eylül ayında ölü bulunmuş ve otopsi sonucu uzun süren kötü beslenme sonucu hayatını kaybettiği anlaşılmıştı.

41 yaşındaki baba ve 25 yaşındaki karısı 5 ay kaçtıktan sonra polis tarafından dün yakalandı. İnternetten tanışarak evlenen çiftin, internetten oynadıkları bir oyunda büyüttükleri “Anima” isimli sanal karakteri takıntıya dönüştürdükleri ve kızlarını ihmal ederek onu yakındaki bir internet kafedeki 12 saatlik oyun seansları arasında günde bir defa besledikleri belirtildi.

Polis memuru Çung Jin-Von, “İşsiz kalan ve bebekleri erken doğan çiftin normal bir hayat sürme isteklerini yitirdiği anlaşılıyor” ifadesini kullandı ve “Gerçeklerden kaçmak için kendilerini bir oyuna verdiler” yorumunda bulundu. İnternetten oynanan oyunlar Güney Kore’de gerçek bir fenomen: 2007 verilerine göre 48 milyonlu ülkede 17 milyon kişi internet üstünden oyun oynuyor. Evlerin yüzde 70’inde geniş ağ internet bağlantısı bulunsa da, insanlar oyun oynamak için ülke çapında sayıları 28 bini bulan ve “PC Bang” adı verilen internet kafelerde toplanıyor. Bu oyunlara aşırı düşkünlük Kore’de zaman zaman ölümlere de yol açabiliyor; son olarak geçen ay 32 yaşında bir adam 5 gün aralıksız oyun oynadığı için hayatını kaybetmişti.

Teknolojinin nimeti kalmadı artık.. Teknoloji'nin Nimeti Allah'ın verdiği nimetlere zarar verir oldu.. Bizim için hangisi önemli oda insanların iç dünyasına kalmış :)
 

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Katılım
22 Şbt 2008
Mesajlar
34,514
Beğeniler
7,077
Şehir
TÜRKİYE
#2
ne hale getirdi şu sanal dünya insanları..gerçek dünyadan kopardılar tüm bağlarını insanlar...
 

Benzer konular

Top