Sandıkları atmayın!

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,140
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#1


Aile büyüklerinden kalma sandıklar, günümüzde son derece işlevsel kullanılıyorlar. Eğer elinizde yoksa, keyifli bir dekorasyon objesi olarak kullanmak için, eski eşya satan yerlerden uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Sandıktan çok fazla eşya üretebilirsiniz. Oturmak için bir puf, çekmeceli bir dolap ve içine bavulları koyacağınız, 3 işlevli bir sandık yapmak ister misiniz? Bunun için, önce bir marangoza uğrayacağız.

Sandığı tabandan yukarıya doğru 15 cm ölçün. Bu bölümü kesip, içine raylı bir çekmece yaptırın. Bu çekmeceyi çorap gibi pek çok eşya için kullanabilirsiniz. Sandığın içine, genellikle yatak odanızda gardırobun üstünde durarak, gözünüzün zevkini bozan bavulu kaldırabilirsiniz.

Son olarak, sandığın kapağına sünger kaplatın. Üstüne odanızın rengine uygun bir kumaş seçerek geçirtin. Böylece yepyeni bir puf elde etmiş oldunuz. Dilerseniz, sandığınızı yine odanızın renklerine uygun olarak boyayabilirsiniz.

Sandığın Kullanılabileceği Farklı Alanlar:

Televizyon sehpası olarak kullanabilirsiniz. İçine müzik setinizi, Dvd oynatıcınızı, müzik cdlerinizi koyabilirsiniz.

İçine raf yaptırarak, üstüne içkilerinizi ve kadehleriniz koyup, bar köşesi oluşturabilirsiniz.

Üstüne cam tabla kestirerek, salonda orta sehpa olarak kullanabilirsiniz.

Yatağınızın ayak ucuna yerleştirip, içine yazlık, kışlık kıyafetlerinizi kaldırabilirsiniz. Üstüne puf yaparak, giyinip soyunurken oturmak için kullanabilirsiniz.

Kapağın iç kısmını kumaşla kaplayıp, içine belirli ölçüde yine şık kumaştan kaplı sünger koyup, enteresan bir koltuk elde edebilirsiniz.

Çocuğunuzun oyuncaklarını saklamak için kullanabilirsiniz.

İçine raflar kestirerek, bölebilir ve kitaplık olarak kullanabilirsiniz.

İçine raf döşeyerek, bahçe veya balkonunuzda çiçeklik olarak değerlendirebilirsiniz.

Ayakkabılık olarak kullanabilir ve yine üstünü oturma ünitesi olarak kullanabilirsiniz.
 

Benzer konular

Top