1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

Satürn Akrep Burcunda

Konusu 'Astroloji / Burçlar' forumundadır ve Papatya tarafından 13 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.119
  Beğenileri:
  6.456
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  136 ÇTL


  [​IMG]

  5 Ekim 2012 saat 22:34-23 Aralık 2014 saat 18:34 tarih aralığında Akrep burcunda seyrini sürdürecek Satürn geçişinin 12 burç üzerindeki genel etkilerini en altta bulunan linkler vasıtasıyla gözden geçirmenizi tavsiye ediyorum. Birbirimize karşı lütfen hoşgörülü davranalım. Hangi görüşten olursak olalım, yeter ki önce insan olalım..ben bu görüşteyim. İşte bu süreç insanın önce kendiyle sonra koca dünya ile yüzleşme zamanıdır. İçimizdeki tüm korkularla bizi karşı karşıya getirir. Ancak karşılaşma, arınmamız ve bütün kirlerimizden, paslarımızdan kurtulmamız anlamında gayet faydalıdır. Kaçmak kurtulmak değildir burada yapılması gereken,bilakis kendinizi tanımaktır..

  İnsan kendini tanıdığında, gerçek özünün farkına varır. Doğru yolda ilerleyen, bir başkasını da kendi gibi kucaklayan, ter döken, tevazu şemsiye içinde kardeşini kucaklayan, haddini bilen hiç kimsenin Satürn-Akrep burcu geçişinden çekinmesine, korku duymasına gerek yoktur. İnsan eğer kendini tanımak istiyorsa, Bu süreç emin olunuz ki, en olumlu zaman aralığıdır. Hayata bakış açınız, Satürn Akrep burcunu değerlendirme biçiminiz olacaktır. Birbirimize karşı dürüst olduğumuz sürece her türlü beraberlik düzgün yürür, el ele verilir ve birlikten kuvvet doğar sözü anlam kazanır. Böyle düşünenler kazanacaklardır. Birbirimize tahammül etmeyi, sevgiyle yaklaşarak sorunları çözmeyi, maskelerimizle hareket etmeyi bırakalım. Olur mu? Bu dünya Bizim….


   
 2. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.119
  Beğenileri:
  6.456
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  136 ÇTL


  KOÇ

  Sevgili Koçlar 5 Ekim saat 22:34-23 Aralık saat 18:34 tarih aralığında etkili olacak Satürn-Akrep burcu geçişi çok önemli. Eğer Ekim 2012 ayına kadar ilişki ve ortaklıklarda gerekli dengeleri yerli yerine oturtmuş, bir beraberlik nasıl olmalıdır sorusunu kendisine sorarak ilişkinizi gözden geçirmiş iseniz, Satürn Akrep burcu seyrinden çekinmenize hiç gerek yok. Ancak tam tersine sen-ben kavgası devam ediyorsa, herkes kendi payına olanı alma derdinde ise işiniz zor demektir. Bu süreçte yüzleşmeler çok önemli. Yaşanması muhtemel krizlerin kökünde yatan en önemli sebep, bizim paramız, bizim kazancımız, bizim değerlerimiz demek yerine deyim yerindeyse keseri kendi tarafına yontması söz konusu.

  Özellikle ayrılmaya karar vermiş çiftlerin para ve değerleri anlamında birbiriyle karşı karşıya gelmeleri mümkündür. Bu alanda geçiş yapan Satürn, dış kaynaklar yoluyla elde edilen paranın göstergesi. İster banka gelirleri olsun, ister nafaka, ister miras, hisseli paralar hiç fark etmez. Bu konularda test edileceğiz. Cinsellik konusu da çok önemli. Bir başka insanla can olmak, bütünleşmek, hazzın doruklarında yaşamak Satürn-Akrep burcu seyrinde zorlayıcı olabilir. Satürn yola getiricidir. Demek oluyor ki, cinsel ilişkilerde tercihlerimize dikkat etmemiz lazım. Belli bir baskı yaratabilen enerjiler, kimi zaman partnerin cinsellik konusunda üzerimizde baskınlığına yol açabilir. Sağlık anlamında da, bu alan çözüme kavuşmamış rutin bir şikayetin devre dışı bırakılması için yapılacak operasyonun simgesidir. Böyle bir durumla karşılaşıldığında mutlaka uzman doktorların gözetimi ve araştırmaları şarttır.

   
 3. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.119
  Beğenileri:
  6.456
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  136 ÇTL


  BOĞA

  Sevgili Boğalar 5 Ekim saat 22:34-23 Aralık saat 18:34 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Satürn, uzun süreli beraberlik, evlilik, ilişki konularında bana göre son derece dikkate değer bir dönemdir. Bu süreçte, arzu ve tutkuların ifade ediliş şekli öyle pek yumuşak huylu değildir. Gücü ve kontrolü elinde tutan taraf, karşısındaki üzerinde sürekli baskı kurabilir. Aslında bu baskınlığın ardında biraz kuşku, biraz endişe ve güvende miyim sorusu yatmaktadır. İlişki sağlam olsa dahi, hatta yıllardır düzgün bir şekilde ilerlese de, bu süreç başladığında her iki tarafın da birbirleri hakkında yeniden bir gözden geçirmede bulunmaları faydalıdır. İlişkinin dönüşüp tazelenmesi ve rutinliğin yarattığı pürüzlerin ayıklanması yerinde olur. Satürn yapısı gereği ıssızlığın işaretçisidir. Akrep burcunun sorgulayıcı derinliğinde nefes alması, huzur bulması zordur. Ya partneriniz sizi didikler, ne kadar sevildiğini anlamak için veya siz sorgularsınız ilişkiyi bütünleşmek için.

  Bu dönemde bekar Boğaların karşısına öyle bir kişi çıkar ki, bu kişi sizin tüm iç dünyanızı, hayatınızı yeniden dönüştürebilir. Yaşanması muhtemel bu zorlu tecrübeyi ömrünüz boyunca unutmanız kolay değildir. Öyle tutkulu ve öyle derinlikli sever ki, aslında sevdiğinden bile kimi zaman kuşku duymanıza yol açar. Hayatınızdadır ancak bir o kadar sancılıdır. Sevgisi delice bir arzuyu beraberinde getirir. Ruhsal açıdan problemleri vardır, ancak gitmez daima yüreğinizde kalır. Sorunlu ilişkiler bu dönemde sürekli testten geçer. Bir düzelir, bir bozulur. Ancak yüreğinize sorduğunuzda bu aşk bugüne dek yaşananlardan çok daha farklı ve özeldir. Size kattığı güzelliklerin yanı sıra yaşanan zorluklara rağmen bu süreç ilişki anlamında yenilenme ve dönüşümün işaretçisidir.

   
 4. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.119
  Beğenileri:
  6.456
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  136 ÇTL


  İKİZLER

  Sevgili İkizler 5 Ekim saat 22:34-23 Aralık saat 18:34 tarihleri arasında Akrep burcunda seyrini sürdürecek Satürn geçişi çok önemli. İkizler gibi kendi bildiğini okumayı seven bir burç için, bir şeye zorunlu olduğunu hissetmek rahatsız edicidir. Satürn astrolojik özü gereği, bulunduğu alanda test ederek, zorlayarak, baskı kurarak kişiyi dış dünyanın koşullarıyla, şartlarıyla sınar. Bu sınama Akrep burcunda ilerleyen Satürn döneminde daha fazla yoğunlaşır. Birlik ve bütünlük içinde çalışmak, koşullara göre esnek düşünmek ve geleceği kurgulamak pek kolay olmayabilir. Özellikle 22 Kasım-16 Aralık döneminde çalışma hayatınızla ilgili konularda daha dikkatli olmanızı tavsiye ediyorum. Belli bir yoğunluk ve güvende miyim sorusu bu geçişin özünde yer almaktadır. Kişi arzuladığı şekilde hareket etmek istediğinde, şartlar onu daha fazla zorlayarak disiplin etmeye çalışabilirler. En iyi yol, sizi yıpratabilecek, rahatsız edebilecek durumları dengeli ve esnek bir bakış açısıyla mercek altına almanızdır. İnatlaşmalar, benim dediğim neden olmuyor tarzında yaklaşımlar sizi daha fazla zorlayabilir.

  Sağlık veya iş hayatının kendi içindeki zorlu yoğunluğu ve üzerinizde baskı kurulmasına pek tahammül gösteremeyebilirsiniz. Siz de bu durumda sınırlarınızı daha fazla zorlanmaya kalkışabilirsiniz. Yılın son üç aylık bölümünde etkili olacak Satürn-Akrep burcu seyrini ben özellikle 2013 yılında daha dikkatli olunması anlamında önemli görüyorum. Bir de şunu söylemek isterim ki, Satürn geçişleri daima ürküntüyle karşılanır. Oysaki asıl büyük dersler ve olgunluk sınavları hep onun yansımaları altında verilmiştir. Jüpiter her ne kadar burcunuzda ilerleyecek olsa da, Satürn dersleri 2012 yılından ziyade 2013 yılına damgasını vuracağa benziyor.

   
 5. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.119
  Beğenileri:
  6.456
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  136 ÇTL


  YENGEÇ

  Sevgili Yengeçler 5 Ekim saat 22:34-23 Aralık saat 18:34 tarihleri arasında etkili olacak

  Satürn-Akrep burcu geçişini, siz Yengeçlerin derin ve tutkulu bir aşkın girdabında yol almanıza benzetiyorum. Bu öyle bir dönem ki, kararlar keskin bir şekilde alınırken, duygular derinden derine bir oya gibi insanın ruhuna işlenmekte. Kişi hayatın tadına, özüne varabilmek için önce kendi karanlığıyla özüyle yüzleşmesi gerekiyor. Nasıl bir aşk arıyorum, nasıl bir aşk beni benle, beni bir başkasıyla bütünleştirebilir, bütünleşmek iyi midir yoksa değil midir gibi derin sorular cevaplamayı bekliyor. Size göre aradığınız bütün cevaplar sizin istediğiniz şekilde verilmeli. Belki de doğru cevabı bulsanız bile, ses bile etmeden aşkı bir kalemde bitireceksiniz.

  Ancak yine de hakimiyet ve kontrol sizin elinizdeyken bitmeli. Tutkularınız sizi çepeçevre sarıp sarmalarken, karşınıza çıkan engeller sizi daha fazla aşka tutsak edebilir. Yani ne kadar baskı o kadar delice arzu. Belki size bu yazdıklarım karışık gelebilir. Ancak gerçek bir yengeç derinlemesine düşünmeyi bildiği için, dönemin ne anlam ifade ettiğini şu anda durup düşündüğünde gözünde canlandırabilir. Bu dönemi size yorumlamaya çalışan benim ve yansımalarıyla karşılaştığınızda sizin için, ruhumuzun en gizli en mahrem kıvrımlarına ulaştıran bu süreç 2012 için belki o kadar değil ancak 2013 yılında epeyce etkili olacağını düşünüyorum.

   
 6. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.119
  Beğenileri:
  6.456
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  136 ÇTL


  ASLAN

  Sevgili Aslanlar 5 Ekim saat 22:34-23 Aralık saat 18:34 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Satürn öncelikle, iç dünyanızın derinliklerini, bugüne dek yaşadıklarınızı derinlemesine gözden geçirme zamanıdır. Ayrıca son 7-14-21 veya 28 yıl önce yaşanmış önemli deneyimleri bu tarih sonrası şöyle bir hatırlayınız. Nerelerde bocalamış hangi engellerle baş etmek zorunda kalmıştınız. Eğer 5 Ekim tarihine kadar, dengeleri yerli yerine oturtmuş, problemleri çözümlemiş, ne yapacağınızı kafanızın içinde belirlemişseniz Satürn-Akrep burcu geçişinde pek yorulmazsınız, kendinize bir dünya kurarsınız. Yok, eğer hala birileri hayatınıza müdahalede bulunuyorsa, aileniz, ilişkiniz, yuvanızdaki şartlara boyun eğiyor ve hatta özveride bulunuyorsanız, biliniz ki bütün bunlarla iki misli uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Satürn çözülmemiş önünüze getirir koyar, siz bir çözüm bulana kadar da yakanızı bırakmaz. Ben bu geçişin 2012 yılı değil ama 2013 itibariyle gayet önemli olacağını düşünüyorum.

  Bu sürecin başlamasıyla benim size tavsiyem, sizi derinden derine üzen, yoran hatta kendinizden bile uzaklaştıran, kaygı yaratan ne varsa bunlardan kurtulmaya çalışın. Çünkü bunları siz elemezseniz, siz hayatınızdan çıkarmazsanız emin olunuz ki, bunlar iki misli daha yükle üzerinize biner. Kendinize öyle bir dünya kurun ki, artık birilerinin eli, parmağı içinde olmasın. Siz iç dünyanızda neyi bastırıp veya gereksiz yere neyi kurcalayıp durursanız emin olunuz ki, bu süreçte bunlar sizi bir kurt gibi içten içe kemirmeye başlar. Sorumluluklar artar, ailenizle uğraşmak zorunda kalabilirsiniz, birileri evinize müdahalede bulunur. Kısaca sürekli ayıkla pirincin taşı hali. Lütfen bu süreçten başlamadan sağlıklı bir şekilde şöyle bir derinlemesine gözden geçirin ve huzur bulmak için, huzursuzluk yaratan ne varsa bunları kimsenin baskısı altında kalmadan hayatınızdan çıkarın. Çıkarın ki, kendinize ve hayata gülümsemeniz kolay olsun.

   
 7. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.119
  Beğenileri:
  6.456
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  136 ÇTL


  BAŞAK

  Sevgili Başaklar 5 Ekim saat 22:34-23 Aralık saat 18:34 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Satürn, bilinçli düşünmenin mutlaka gerektiğini, gereksiz güç savaşlarının sizi yorabileceğini, kendinize şöyle bir dışarıdan bakarak yeni bir pencere açmak için kararlı olmanızı öğretmek sizi test edicidir. Hedefinizin eğer farkındaysanız, çevrenizde olan bütün maskeli insanları tek tek hayatınızdan ayıklamak isteyebilirsiniz. Bu alan düşüncenin, eğitimin, yakın çevre ilişkilerinin ve günlük hayatta nasıl irtibatta bulunduğunuzun simgesidir. Nasıl konuşmaktasınız, insanlarla nasıl bağlantı kuruyorsunuz, çevrenize bakış açınız nedir gibi bütün soruları bu transitin sonuna kadar deneyimleyebilirsiniz. Bundan önceki Satürn-Terazi burcu seyrinde kendinize ait olan maddi ve manevi değerleri dengeli bir şekilde kullanmayı, yerli yerine oturtmayı öğrenmiştiniz. Şimdi bu farkındalığı, iletişimin türlü yollarıyla önce yakınlarınızla daha sonra başkalarına ifade ederek, karşınıza çıkması muhtemel engelleri ilerleme taşı olarak kabul ederek gerçek olanın peşine düşebilirsiniz.

  Yani kim olursa olsun, sizi kandırmasına, sahte düşünceleriyle oyalamasına izin vermeniz artık mümkün değil. Kontrol kurmayı, güçlü bir güven duygusuyla hareket etmeyi, gerçeklerin peşine düşmeyi tercih edebilirsiniz. Konuşmalarınızla, duruşunuzla, düşüncelerinizi öylesine kuvvetli bir şekilde gösterirsiniz ki, artık ikinci rollerde bulunmaya sabrınız yoktur. Derinlikli düşünerek, etrafınızda olan bitenle yetinmeyerek, gerçeğin peşinden koşarak ilerlemenizi tavsiye ediyorum. Ancak Satürn-Akrep burcu geçişinin gölgelerine dikkat ediniz lütfen. İnsanlara bir şeyleri ifade ederken, onların üzerinde hükümran olmaya kalkışmayınız. Ilımlı ve mütevazı olmayı ihmal etmeyiniz. Ne zaman çok sert ve aşırı baskıcı bir tavırla hareket ettiğinizde durup şöyle bir kendinize bakınız. Yüzleştikten sonra kalp almayı, insan kazanmayı da ihmal etmeyiniz. İnatçı çekişmelerden uzak durunuz.

   
 8. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.119
  Beğenileri:
  6.456
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  136 ÇTL


  TERAZİ

  Sevgili Teraziler 5 Ekim saat 22:34-23 Aralık saat 18:34 tarihleri arasında maddi ve manevi kazanımlar, yetenekler evinizde etkili olacak Satürn-Akrep burcu seyri, bugüne dek fark etmediğiniz, aslında sizde var olan ilginç ve sıra dışı yetenekler yoluyla kazanç elde etmeyi öğrenmeniz yolunda test edicidir. Bu seyir sona erdiğinde siz parayı kazanmanın, kazandığınızla tatmin olmanın, yeri geldiğinde kaybettiğinizde sabırlı davranmanın ne demek olduğunu öğrenmiş olursunuz. Satürn-Akrep burcu süreçlerinde kaybetme korkusu, kazanma arzusuyla kardeş gibidir. Kişi, hayatını dönüştürecek ve kendisine kuvvet kazandıracak olanın peşine gider. Bazen kendinden şüphelere düşer, bazen de tam tersine izlediği yolun en doğrusu olduğunu düşünür. Değişik alanlardan gelir elde etmek, hatta bazen gizli olanın peşinden koşarak daha fazla kazanmak arzusu duyabilir. Başkalarıyla bütünleşmesi gerektiğinde taviz vermek istemediği için tek tabanca yola devam etmek isteyebilir. Başarmakta oldukça inatçısınızdır. Ne olursa olsun paranın dayanılmaz cazibesi sizi çeker. İşte bu çekme sırasında yanlış yollarla sapmamak için, gerçek ile sahteyi birbirinden çok iyi ayırmanız lazımdır.

  Karşınıza birçok engel çıkabilir. Siz bunlarla mücadele etmek zorunda olduğunuzu bilirsiniz. Hatta kimi zaman başkalarını devre dışı bırakarak sadece kendiniz adına kazanmayı düşünebilir, gizlilik içinde işlerinizi yürütebilirsiniz. Çünkü engelleri savuşturmak için güce ihtiyacınız olduğunu bilirsiniz. Borç-Alacak meselelerinde hakkınızın yenmesine asla izin vermezsiniz. Kişisel egonuz yıllar boyu verdiğiniz mücadele sonunda öylesine ön plandadır ki, ayağınızı birileri kaydırmasın diye, önlemler alabilirsiniz. Siz önlem aldıkça hayat önünüze başka dersler çıkartarak güçlü olmanız, kazanmanız adına sizden testten geçirmeye devam eder. Bu transit sonunda hem kendiniz tanımış hem kazanmanın kaybetmek kadar hayata dair olduğunu, aslında insanın kendi içindeki gücünün sınırlarının nereye kadar dayandığını anlamış olursunuz. Kazanmak adına verilen mücadeleler, yeteneklerinizi keşfetmenize yardımcıdır. Sizler bu yeteneklerinizi hangi alanlarda kullanmanız gerektiğini bu süreçte deneyimlemiş olursunuz.

   
 9. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.119
  Beğenileri:
  6.456
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  136 ÇTL


  AKREP

  Sevgili Akrepler 5 Ekim saat 22:34-23 Aralık saat 18:34 tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerlemeyecek Satürn, benzetme yerindeyse, bir kelebeğin kozasından çıkmak adına verdiği mücadeleye benzer. Kolay değildir ancak imkansız da değildir. Yeter ki, insan kendiyle buluşmayı kabul etsin. Çünkü bu seyir başladığında kendinizden ne kadar uzaklaşmaya çalışsanız da, hayat size kendinizi türlü yollarla hatırlatabilecek deneyimler sunar. Siz öncelikle gerçekle ile yanlış olanı birbirinden ayırmayı, gerçekler ne kadar zorlayıcı olursa olsun bunları kabul ederek mücadele vermeyi, doğru olanın peşinden koşarak hayatın gizli sırlarına varabilmeyi kabullenmelisiniz. Çünkü bunu kabullendiğinizde emin olun ki, güçlü olmanın ne anlama geldiğini gayet keskin bir şekilde öğrenmiş olursunuz. Üstünü kapattığınız, yok saydığınız, işinize geldiği gibi kabul ettiğiniz, özveriyle dengeye oturtmaya çalıştığınız her durumla yeniden yüzleşmek üzeresiniz.

  Bazen şüphelerle, kimi zaman kapana sıkışarak çoğu zaman engellerle mücadele ederek, olgunlaşmaya başlıyorsunuz. Ancak şu var ki, bu olgunlaşma sınavından geçtiğinizde aldığınız kararlar, atacağınız adımlar, bundan sonraki yedi yıla damgasını vuracağı için, Satürnün burcunuzdaki ilerleyişini öyle hafife almayınız lütfen. Bu bir atlama taşı dönemidir. Yaşınıza göre, 7-14-21-28 yıl önceki kararlarınızla karşılaştırır. Bunları kendi içinizde sorgulamanızı sağlar. Evrensel yaşam yolunuz üzerindeki en önemli geçiştesiniz. Pluto ile güç kazanırken, Satürn ile engelleri aşmayı, Neptünün yanıltıcı oyunlarına kanmak yerine vizyon sahibi olmayı başardığınızda kendinizi kutlayabilirsiniz. Çünkü bu kadar aşamalardan geçmek ancak kendinin farkında olan insanlara mahsustur. Sağlığınıza, kararlarınıza, önünüze ardınızı mutlaka iyi bakınız. Gerçekleri hayallerden ayırmayı biliniz. Gücü kullanırken tevazuyu elden bırakmayınız.

   
 10. Papatya

  Papatya MEN SEBETE NEBETE... Süper Moderatör

  Katılım:
  6 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  17.119
  Beğenileri:
  6.456
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Seattle.
  Banka:
  136 ÇTL


  YAY

  Sevgili Yaylar 5 Ekim saat 22:34-23 Aralık saat 18:34 tarihleri arasında Akrep burcunda seyrine başlayacak Satürn, gerek ruhsal ve gerekse fiziksel anlamda kendi gerçeğimizle bütünleşmemizi sağlayacak dönemin işaretçisidir. Bundan önceki Satürn-Terazi burcu seyrinde başkalarıyla dengeli paylaşımlarda bulunarak bütünleşmeyi öğrenmiştik. Şimdi ise, özümüzü ve karmamızı keşif yolundayız. Tabii ki bu keşif, karakter yapımıza, yaşam biçimimize, hayata bakış açımıza göre zor veya kolay bir şekilde gerçekleşebilir. Bunu başarabilen kişi, ruhsal yönden aydınlığa kavuşur ve kendinden daha büyük bir gerçeğin farkına varabilir. Derinlerde saklı olan gizlilikleri, egomuzun ardındaki gerçekleri bulup, bunlarla yüzleşmek her baba yiğidin harcı değildir. Ancak imkansız da değildir. Yeter ki biz bunu yapmaya istekli olalım. Peki, istekli olmazsak ne olur? Hayat bir şekilde, kendi gerçeklerini öğrenmemiz için bize deneyimler yaşatır. Bazen gizli bir düşman, bazen vazgeçemediğimiz bir aşk, kimi zaman kölesi olduğumuz para, cinsel tutkularımız, gölge yanlarıyla bizi köşeye sıkıştırır.

  Sanki bize sınırlar içinde sınırsızlığı zorla kabul ettiriyor gibidir. İşte tam bu noktada biliriz doğruyu yanlışı da, egomuz pes etmekten yana değildir ve doğal olarak geriye çekiliriz, olana bitene şöyle bir bakarız. Şu bir gerçek ki işte bu bakış hali, dikenlerimize rağmen gülü sevmeyi öğrenme sürecimizdir. İşte bunu öğrenmek hayatın gerçek özünün farkına varabilmektir. O zaman ne sizi kısıtlayan bir şey kalır ne de kendinizden vazgeçmenize neden olan bir korku. Artık kendinizle savaşmazsınız, çünkü bilirsiniz ki bu savaşın galibi yoktur. Hayatı kendi akışı içinde değerlendirmeyi, bütün karmaşasına rağmen hayatı sevmeyi, içinizdeki o sevimsiz gölgenizle karşılaştığınızda öğrenmiş olursunuz.

   
Benzer Konular
 1. Girayhan
  Mesaj:
  6
  Görüntüleme:
  823
 2. ZeyNoO
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  1.214
 3. Papatya
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  810
 4. Papatya
  Mesaj:
  12
  Görüntüleme:
  1.775
 5. Papatya
  Mesaj:
  11
  Görüntüleme:
  1.829
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş