Sawyer

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,859
Beğeniler
136
#1


Ad James Ford
Meslek Dolandırıcı
Canlandıran Josh Holloway

Kazadan önce [değiştir]1999'de Knoxville, Tennessee'de doğan Sawyer'ın gerçek ismi çarli Ford'dur. Ailesinin yıkılmasına sebep olan dolandırıcı Sawyer'ın ismini takma isim olarak kullanır, kendisi de bir dolandırıcıdır.

Gerçek Sawyer, küçük James Ford'un ailesini dolandırmak için annesi ile ilişkiye girmiş ve tüm paralarını ellerinden almıştır. Bu olay sonucunda James'in babası, annesini öldürüp intihar etmiştir. Bu olayların üzerine James dokuzuncu sınıftayken okulu bırakmıştır.

Gerçek Sawyer'dan intikam almak için yemin eden James kendisini mali bir sıkıntının içinde bulur ve kendisi de dolandırıcılar dünyasına dalar. Sawyer'ın mesleğini ve ismini alır, kendi çekiciliğini kadınları baştan çıkarıp dolandırmak için kullanır.

En çok kullanığı dolandırıcılık yöntemi şu şekildedir : Bir kadınla geçen sexi gecenin ardından yataktan kalkar ve önemli bir toplantıya geç kalmış tavrı takınır. Hızlıca çantasını alırken çanta açılır ve içindeki tüm paralar etrafa saçılır. Kadının aslında bunu görmemesi gerekiyormuş gibi davranır ve kadının kendisinin veya zengin kocasının da bu gizli işe para yatırmasını sağlar.

Dizide Sawyer'ın geriye dönüşlerinden birinde Sawyer'ın Jessica isimli bir kadını ve kocası David'i bu yöntemle dolandırmak üzereyken görüyoruz. Ailenin küçük çocuğunu görünce kendisinin yaşadıklarını hatırlıyor ve gerçek Sawyer'ın kendisine yaptıklarını onlara da yapıp aileyi dağıtmak istemediği için anlaşmadan vazgeçiyor.

Sawyer'ın diğer bir dolandırıcılığında dul Cassidy Philips dolandırılmak üzere olduğunu anlıyor ve Sawyer'a boşanma sırasında aslında kendisine pek bir şey kalmadığını söylüyor. Fakat dolandırma işi ilgisini çekiyor ve Sawyer'dan bunu kendisine de öğretmesini istiyor. Sawyer ona birkaç basit dolandırma yöntemini gösteriyor ve Cassidy bir süre sonra daha büyüğünü gerçekleştirmek istediğini ve aslında eski kocasından almış olduğu 600,000 doları olduğunu söylüyor.

Daha sonra, Cassidy'yi dolandırmaktan vazgeçmiş olmasına rağmen ortağı Gordy'nin tehditleri sonucunda devam etmeye zorlanır, eve döner ve Cassidy'ye kaçmasını söyler, kendisini paraları bir çantaya doldurup Cassidy'ye verir gibi gösterir. Parası olduğunu önceden bildiğini itiraf eder ve parayı getirmezse kendisini öldürmek için dışarıda bekleyen bir araba olduğunu söyler. Cassidy çantayı alıp gider ve Sawyer bir süre bekledikten sonra eve girer ve gerçek paraların olduğu çantayı alarak (Cassidy'ye verdiği sahtedir) oradan ayrılır.Daha sonra Cassidy Sawyer'ın peşini bırakmaz ve Sawyer'ı hapse attırır.Sawyer'ın hapiste geçen flashbackinde Cassidy Sawyer'ı ziyarete gelir ve ondan bir kızı olduğunu,kızın adını Clementine koyduğunu söyler ve bir resmini gösterir.Sawyer durumu inkar eder.Sawyer hapiste 10 ay kaldıktan sonra hükumeti dolandıran bir adamın parayı nereye koyduğunu öğrenir ve bunu yetkililere bildirerek 6 yıllık cezasını çekmeden ödül olarak hapisten çıkarılır.Kendisine bu paradan verilen komisyonu da Clementine Philips adına açtırdığı banka hesabına yatırır.

Kazadan kısa bir süre önce Sawyer'a gerçek Sawyer'ın Avustralya'da olduğu bilgisi verilir. Sawyer Avurtralya'ya gider ve orada kendisine söylenen adamı bularak birkaç el ateş eder ve öldürür, fakat ölmeden önce adamın söylediklerinden kandırıldığını anlar, aslında Sawyer'ı ona gönderen kişi, kendisine borcu olduğu için onu Sawyer'a öldürtmüştür.

Avustralya'dayken bir bar kavgasına karışır ve polis tarafından Avustralya'dan tekrar dönmemek üzere gönderilir..

Fakat aradığı gerçek Sawyer'ı adada bulur ve onu öldürür.
 
Ekleyen Benzer konular Kategori Cevaplar Tarih
KıRMıZı Kitap Özetleri 0
kelebek Lost Dizisi 2

Benzer konular

Top