Seçim Gününün Ek Dersi Verilecek

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,858
Beğeniler
136
#1
30 Mart'ta izin yapacak öğretmenlere ek ders ücreti verilecek..


Yerel seçimden dolayı okulların bir gün tatil edilmesiyle ilgili, 30 Mart tarihinde izinli sayılan öğretmenlerin bir haftalık ek ders ücreti kesilecektir.

Koncuk, yaptığı yazılı açıklamada, sendikalarının yerel seçimlerin ardından okulların tatil edileceği yönünde önceden duyumlar aldığını belirterek, öğretmenlerin ücret kaybı yaşamaması için görevli-izinli sayılmaları talebini 13 Mart 2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) yazıyla bildirdiklerini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in 30 Mart tarihinde okulların tatil edileceğini duyurduğunu anımsatan Koncuk, 29 Mart seçimlerinde görev alacak olan öğretmenlerin, 30 Mart tarihinde görevli-izinli sayılmamaları halinde ciddi bir hak kaybıyla karşı karşıya kalacaklarını ileri sürdü. Koncuk açıklamasında, “30 Mart tarihinde izinli sayıldığı için 650 bin öğretmenin bir haftalık ek ders ücreti kesilecektir” ifadesine yer verdi.

İsmail Koncuk, konuyu MEB Müsteşarı Muammer Yaşar Özgül'le de görüştüklerini belirterek, Özgül'ün konuyu Bakan Çelik ile değerlendirdiklerini ve öğretmenleri mağdur etmek istemediklerini ifade ettiğini kaydetti.

Özgül'ün, “Öğretmenlerin görevli-izinli olmaları için Bakanlar Kurulu Kararı olması gerektiğini söylediğini” öne süren Koncuk, “Müsteşar Özgül, bu karar için de geç kalındığını, önümüzdeki dönemlerde bu konuda tedbir alınacağını ifade etmiştir” dedi.

Mağduriyetin giderilmesi için Başbakanlığa da başvuru yaptıklarını bildiren Koncuk, “Bakanlar Kurulu'nun acil olarak toplanmasını ve öğretmenlerin 30 Mart tarihinde görevli-izinli sayılması için karar alınması gerektiğini talep ettiklerini” kaydetti.

"ÖĞRETMENLER EK DERS ÜCRETİNİ ALACAKLAR"

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, öğretmenlerin, yerel seçim nedeniyle okulların pazartesi günü tatil edilmesinden dolayı “haftalık ek ders ücretlerini alamayacakları” yönünde açıklamalarda bulunulduğunu anımsatarak, “Bu kesinlikle yanlıştır. Öğretmenler ek ders ücretlerini alacaklar” dedi.

Çiçek, konuya ilişkin sorusu üzerine, öğretmenlerin yerel seçimler dolayısıyla mağdur edilmeyeceğini bildirdi.

Türk Eğitim-Sen'in okulların pazartesi günü tatil edilmesi nedeniyle “öğretmenlerin haftalık ek ders ücretlerini alamayacağı” yönündeki açıklamasının “kafa karıştırıcı” olduğunu ifade eden Çiçek, “Bu kesinlikle yanlıştır. Öğretmenler ek ders ücretlerini alacaklar” diye konuştu.

Cemil Çiçek, öğretmenlerin bir önceki hafta olduğu gibi seçim sonrasındaki hafta da ek ders ücretlerini almaya devam edeceklerini kaydetti.
 

Benzer konular

Top