Seda Yavuz - Bi'şeyler Yap (Albüm Tanıtım)

Katılım
16 Ksm 2008
Mesajlar
4,490
Beğeniler
38
Şehir
B!L€C€G!M
#1
Türkiye'de popüler müziğin sesli tarihini gün ışığına çıkaran Ossi Müzik, bir yandan da yepyeni prodüksiyonlarla yeni sesleri müzik dünyasına kazandırıyor. Seda Yavuz'un ilk albümü "Bi'şeyler Yap", bu zincirin son halkası!

Çok yakın tarihte yayınlanan Uzay Hepari'ye saygı albümünde "Adem Onlar Anlar"la, Dj.Hüseyin Karadayı'nın "You Dance From Turkey" albümünde ise "Vagon" adlı kendi şarkısıyla yer alan Seda Yavuz'un bu ilk albümü müzik çevrelerinde merakla bekleniyordu.

Kendi deyimiyle "hem okullu, hem alaylı" olan Seda Yavuz, bu yüzden daha yolun en başında, bir çok isimden bir adım önde olduğunu düşünüyor.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde müzik eğitimi alan ve 2001 yılında mezun olan Seda Yavuz, Müjdat Gezen'in 10 varisinden biri. Eğitimi süresince sahne çalışmalarını da sürdüren Seda, bir süre Kargo grubunun eski solisti Koray Candemir'in vokalistliğini de yaptı.

"Bi'şeyler Yap" adını taşıyan bu ilk albümüyle, sesi ve fiziği kadar şarkılarıyla da müzik dinleyicisine 2009 yazı için yeni bir öneri sunuyor Seda Yavuz. Bu albümde söz ve müziği Seda Yavuz'a ait üç şarkının yanı sıra, tüm düzenlemeleri yapan Mehmet Andiçen imzalı 6 şarkı, sözlerin çoğuna imza atan Pınar Andı ile Yavuz Hakan Tok imzalı bir şarkı var. Daha önce Funky C. düetiyle dinlediğimiz "Adem Olan Anlar" ise bu defa Seda Yavuz'un solo versiyonuyla albümde yer alıyor.

Ossi Müzik etiketiyle yayınlanan albümün yapımcısı Hakan Eren, Uzay Hepari'ye saygı albümünde ilk kez dinlediği ve albüm yapmak için peşine düştüğü Seda Yavuz'un bu ilk albümünü dinleyen herkesin çok seveceğini söylüyor. Hakan Eren'e göre Seda Yavuz'un farkı kısa sürede anlaşılacak. Prodüktörlüğünü müzik dünyamızda başarılı albümlere imza atan Ceyhan Candır - Mehmet Andiçen'e ait.Seda Yavuz - "Bi'şeyler Yap"

Yalan Olduk
Söz: Pınar Andı Müzik: Mehmet Andiçen
Kusura Bakma
Söz: Pınar Andı Müzik: Mehmet Andiçen
Aşk Burda Oturmuyor
Söz & Müzik: Yavuz Hakan Tok
Bi'şeyler Yap
Söz: Pınar Andı Müzik: Mehmet Andiçen
Bir Hayat
Söz: Pınar Andı Müzik: Ceyhan Çandır, Mehmet Andiçen
Adem Olan Anlar
Söz: Sezen Aksu Müzik: Uzay Hepari
Botlar
Söz & Müzik: Seda Yavuz
Gözlerin Var Ya
Söz: Pınar Andı Müzik: Mehmet Andiçen
Kime Yazdım
Söz: Pınar Andı Müzik: Pınar Andi, Mehmet Andiçen
Mavi Geceler
Söz: Pınar Andı Müzik: Mehmet Andiçen
Vagon
Söz & Müzik: Seda Yavuz
Unutulur Mu
Söz & Müzik: Seda Yavuz
Kurtar Beni
Söz: Pınar Andı Müzik: Mehmet Andiçen​
 

Benzer konular

Top