Sedat Doğan'dan 'manipülasyon' açıklaması

Katılım
10 Şbt 2013
Mesajlar
28
Beğeniler
0
Yaş
33
#1
Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programına açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programına açıklamalarda bulundu. Yorumcuların sorduğu soruları yanıtlayan sarı-kırmızılıların yöneticisi sermaye artırımında, "Galatasaray yatırımcıya şike yaptı" iddiasına da yanıt verdi.

"FENERBAHÇE DE YAPTI"
Aynı işlemi Fenerbahçe'nin de yaptığını söyleyen Doğan, "Bunun aynısını Fenerbahçe yaptı. Fenerbahçe yaptığın operasyonu da hukuki olarak uygun yapmıştır. Bizim gibi. Burada da bir sıkıntı yoktur. Yapılan tesisler ve futbolculara tahsis edilen villalardan dolayı bir borç doğuyor ve bu borç da daha sonra Sportif A.Ş tarafından ödeniyor. - sporx- Fenerbahçe Spor Kulübü, burada bir alacak hakkı olduğu için bu alacak hakkını da derneğe çekti. Biz derneğe de çekmedik. Merak eden Fenerbahçeli arkadaşlarımız varsa da onlara da bilgi verebiliriz. O yüzden Fenerbahçe de dikkat etsin." ifadelerini kullandı.
"PİŞMAN OLUNACAK ŞEYLER YAZILMAMALI"
Yazılan yazılarda daha dikkatli olunması gerektiğini belirten yönetici, "Düzgün yönetilen bir Fenerbahçe, Galatasaray'a da faydalıdır. Büyük kulüplerini denklemden çekerseniz, tüm gelirler düşer. İnsan yazarken, söylerken daha sonra üzüleceği şeyler yazmamalı." şeklinde konuştu. Sedat Doğan sözlerine şu şekilde devam etti:

"MANİPÜLASYONA İMKÂN YOK"
"Bizim hakim olduğumuz bilgilere, dışarıdan kimsenin hakim olması mümkün değil. Şu andaki SPK yönetimde bulunan başkan ve yönetimdeki bazı isimler de eski yönetimden geliyor. O yüzden de bazı şeyleri konuşmak yersiz. Vedat hoca şayet Galatasaraylı olsaydı, bizim yaptığımız ikinci başvuraya izin verirdi. Sadece bazı prensipler değişti ve ona göre bir başvuru hazırlamak zorunda kaldık. -sporx- SPK her yönden inanılmaz bir denetim içerisinde ve bizim böyle bir durum içerisinde manipülasyon yapmasına imkan yoktur. Bu hisselerde manipülasyon yapılıyorsa, bizlerin dışında Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzon dışında yapılıyordur. Asıl bunları takip etmek gerekir. 4 büyük kulüp güçlü bir şekilde olmadığı sürece siz sporda mücadele edemezsiniz. Açılan davaların hepsi birer birer zaten düşecektir, bunları göreceğiz."

"ESKİ KAFALARDAN ÇIKILMALI"

"Herhangi bir yöneticinin artık eski kafadan çıkması lazım. Biz, birbirimize düşmanca davranacak bir yere gidemeyiz. Şiddeti körükleyici açıklamalardan kaçınmamız gerekiyor. 3 Temmuz süreçi olduktan sonra Galatasaray Spor Kulübü Başkanı bir açıklama yaptı ve burada rekabet, yandaşlık duygusu ile mücadele etmemek gerekir dedi ve taraftara da bir çağrıda bulundu. Galatasaray da karşı tarafdan rencide edici bir saldırı gelmediği sürece cevap vermedi. Galatasaray, bu süreçte Fenerbahçe'nin de yanında olan en büyük kulüp oldu. Biz Fenerbahçe'nin küme düşmesini istemedik. Galatasaray'ın içerisinde hukuki işlerden sorumlu isim benim, sayın Adnan Öztürk de karşı taraftan bir saldırı gelmediği sürece cevap vermedi. Bizim Fenerbahçe'ye karşı bir tavrımız bulunmuyor, 100 yıllık çınarlarız"

"OĞUZHAN'DA VİCDAN AZABI VAR MI?"

"Biz ağız değiştirmedik, olayda benim bir açıklamam yok. Ali bey ve Refik bey açıklama yaptı ve onlar da hakem raporlarını kale alınmadan kararlar verildiğinden bahsetti. Tahkim Kurulu Başkanı Engin Tuzcuoğlu bana dedi ki, biz adaletle karar veriyoruz. Ben de çıkınca dedim ki o zaman biz de aynı adaleti bekliyoruz. Buradaki 'adil' sözüm tam anlamıyla bundan kaynaklanıyor. Ağız değiştirmem söz konusu değil. İçeride savunma yapılırken ben Fenerbahçe konusunda verilen karardaki hassasiyete dikkat çektim, 20 defadan fazla içeride görüntüler izlendi. Kar taneleri gözüküyor, tükürük yok. Yönetmelikte tükürüğe ceza var, adamın ağzından tükürük çıkmıyor ve haliylen de ceza verilmesi adil bir durum değil. Melo'nun dudakları kalın ve ağzı açık bir adam tüküremez kolay kolay. Maçı almak için, rakibi az kişi bırakabilir miyim diye düşünmüştür belki Oğuzhan, bilemiyorum. Oğuzhan'a vicdan azabı var mı diye sorulmalı. Birileri bunu sorsun da biz de bilelim."

"MELO POTANSİYEL SUÇLU OLMAMALI"

"Karşınızdaki adam (Felipe Melo'dan bahsederken) geçmişte onu yaptı, bunu yaptı diye siz karar veremez, potansiyel suçlu olarak değerlendiremezsiniz. Bu Tahkim Kurulu'nun neden geldiğini zaten kamuoyu biliyor, bunları da konuşmaya gerek yok. Ben bizzat, 20 maddelik dilekçe yazdım Tahkim Kurulu'na maddeleri değiştirmeyin diye (Fatih Terim'in cezasını erteleyen madde). Bu maddeyi yönetmeliklere almayın dedik, aldılar. Tahkim bizim yaptığımız başvuruyu reddetti. Hukuken bir hak tanınıyorsa biz o hakkı kullanırız (Ceza ertelemesi), bundan daha doğal ne olabilir ki. Meireles olayında hakem raporunda "Meireles benim yüzüme tükürdü" dedi ama Tahkim Kurulu onu dikkate almadı, daha neyi konuşabiliyoruz ki."

"MELO SUÇLU DEĞİL"

"Melo ile ilgili bir erteleme talebimiz olmadı. Neden? Çünkü Melo suçlu değil, tükürük eylemi gerçekleşmedi. Ben, inanmadığım bir şeyin arkasından gitmem. Ben şayet, orada bir tükürük eylemi olduğuna inansam Tahkim'e gitmem, yönetim kurulu dahi beni gönderemez. Daha önce pek çok şey oldu, kulübümüzün avukatları gitti. Tüküren oyuncuya 4 maç ceza veriliyor, bazı şeylerin teşebbüsü olmaz. Melo'ya senede 4 milyon euro para ediyoruz, bu adam 4 maç oynamayacak ve benim zararım 600 bin EURO. Erteleme durumu şudur, karşınızdaki adamın bir daha suç işlemeyeceğine suç işlemeyeceğine inanıyorsanız gerekli yaptırımı uygularsınız."
 
Düzenleyen yönetici:

Benzer konular

Top