Şehaz'ın Güncesi

ŞeHaZ

Söyle Derdin mi Var?
Katılım
16 Ekm 2011
Mesajlar
319
Beğeniler
3
Şehir
İstanbul/Bayramtepe
#1
Her geçen gün biraz daha tanıyoruz ya dünyayı, biraz daha anlıyoruz hayattaki değerimizi. Bazen biri size değerli akıllı ve kaliteli biri olduğunuzu söylediğinde mutlu oluyorsunuz ama en ufak hatanızda başka biri tarafından işe yaramaz olarak gösterildiğinizde hayatta ne kadar değersiz olduğunuzu görüyorsunuz. Hayatta en değerli varlığım sevgilim başka bir ile taşınma kararından vazgeçtiğini duymak bana ne büyük mutluluklar veriyor bilemessiniz ondan uzak kalmak nedense acı veriyor bana her insan böyle diye bilir çünkü malum günümüzde aşk yalan bir tabir olarak görülüyor ki aşkın yalan olmadığını kanıtlayan bir ben varmışım gibi hisediyorum. Sınavlarım başıma iş açıcak diye korkardım her sene ancak bu sene rahat durumdayım ders çalışmak hoşuma gitmeye başladı :D deli olduğum burdan kanıtlanıyor zaten. çok fazla kitap okuyorum sanırım her konuşmam her yazım ve her düşüncem bir romanın ilk sayfalarında yazarın hikayesini anlatırmış gibi oluyor. Belki bir kitap yazmaya karar veririm kim bilir hayal gücümün gelişmiş olması işime yarayabilir. Ama günümüzde tanıdığınız kişiler olmadığı sürece yazdığınız bir kitabın değer göreceği tek yer internet siteleridir. kitap alıp saatlerce okuyan kişiler az kaldı öğretmenlerin verdiği kitap anlatma ödevlerini bile internette özetlerini okuyarak yapıyorlar ozaman ne anlamı kalıyor ki sadece kendinizi ve hocayı kandırıyorsunuz. Şükürler olsunki kitap okumayı seviyorum, Televizyon izlememek için geceleri 10:00 11:00 arası kitap okuyorum artık hızlı okuyorum ve kitaplarım çabuk bitiyor aynı kitabı irkez daha okumak isemiyorum çünkü ne olacağını biliyorum heycanlanmıyor veya merak edip diğer sayfalara geçmek için can atmıyorum. iyi günler sevgili günce :)
 

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,909
Beğeniler
6,256
Takım
GALATASARAY
#2
Sana katılıyorum.
İnternet çıkalı kütüphanelerin değeri de azaldı.
Ve çocuklar hazırcılığa daha çok alıştı bu yüzden
İlkokul yıllarımı hatırlıyorumda, okul çıkışı kendimizi kütüphaneye atardık arkadaşlarla
Ödevlerimizi orada bitirir eve koşardık sonrada oyun :)
Ama şimdi bu zevki kimsede göremiyorum ne acı bi durum.
 

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Katılım
15 Arl 2010
Mesajlar
21,729
Beğeniler
5,012
Şehir
Ankara
Takım
GALATASARAY
#3
Sehaz denemelerin olur ve paylaşırsan okumak isteriz şimdiden başarılar.( internet hazırcılıgını en azından bizler kabullenmeyelim)
 

LoSt_LoVe

Forum Onuru
Katılım
12 Ekm 2008
Mesajlar
4,357
Beğeniler
33
Şehir
En sevdiğimin yanından :=)
#4
Yaşasın kitap okumayı tv ye tercih eden birini daha bulabildim.Ben şuanda çok yoğunum ama buna rağmen sürekli her fırsatta okumaya çalışıyorum.Böyle devam et arkadaşım.Ne kadar okursan ufkun o kadar genişler.Sen istediğin sürece ilerlersin.İstemezsen bir adım bile atamazsın.

Bu arada aşk dediğin laftır derler lafına katılmam aşk vardır ama sevgiye dönüştüğünde daha bir güzel olur.Sen bu şekilde bahsedebiliyosan sevdiğinden aşktan öteye geçmiş bile sevgi olmuş.Umarım devamlı olur.
 

ŞeHaZ

Söyle Derdin mi Var?
Katılım
16 Ekm 2011
Mesajlar
319
Beğeniler
3
Şehir
İstanbul/Bayramtepe
#5
Evet işte bir gün daha tüm ağırlıyla çöküyor üstüme, Yeniden tüm dertler beliriyor beynimde ancak yüzüme hiç yansıtamıyorum herzaman gülümsüyorum sevgilim bana küstüğünde için kan ağlıyor ancak hala dışarıya gülebiliyorum. Sürekli kitap okuyan biri edebiyat sınavında düşük alması normalmidir. Kitap yazmaya karar verdim ama daha türüne karar veremedim içinde bilim kurgu macera birazda aşk olabilir. Aşk romanı okumayı sevmem ama gerçekten birine aşık olan biri aşkı çok iyi tarif edebilir öyle değilmi.
Yağmur ne muazzam birşey altında durmak ne kadar rahatlatan birşey, Boşuna dememişler yağmur nurun maddeleşmiş halidir diye. Beni tüm dünyanın pisliklerinden temizleyen tek şey yağmur hastalansamda yağmurun altında durabilirim. Sevgilime ilk kez yağmur altında öpmüştüm :) ve kafama binlerce yıldırım düşmüş gibi olmuştu. İnsan bunları söylemekten utanabilir ancak psikolojisi bozuk birinin utanması tuaf olmazmı?
Yağmuru bukadar sevmem normal değil demişti bir hoca, yağmur benim için özel hocam yağmur beni kendine sırılsıplak aşık edebiliyor dediğimde cevap verememişti. Bir gün daha bitiyor işte yine 5 dakikalık gribin zevkimden sonra kitabıma uzanacağım.İyi günler günce
 

ŞeHaZ

Söyle Derdin mi Var?
Katılım
16 Ekm 2011
Mesajlar
319
Beğeniler
3
Şehir
İstanbul/Bayramtepe
#7

ŞeHaZ

Söyle Derdin mi Var?
Katılım
16 Ekm 2011
Mesajlar
319
Beğeniler
3
Şehir
İstanbul/Bayramtepe
#8
İşte bir gün daha dökülüyor satırlara bir günüme daha konuk ediyorum sizi. Bu gün okulda bir hocanın tavsiyesi ile sınıfın enleri seçildi. En sevilen erkek, en sevilen kız, en komik erkek, en komik kız vs. vs. en komik ve en sevilen erkek seçildim :) kendimle gurur duyuyorum beni sizler yarattınız diye havaya girmemle birlikte hocadan azar işitim oturmuştum yerime. sabahtan öğlene akşamdan yatsıya kadar buradayım sıkılıyorum birileri birşeyler yazmayınca :)berenn ablada yok ortalıkta uzun zamandır. Kendime uğraşacak birşeyler aramaya başladım, sabaha mutlu başladım O'nu gördüm sabah güneş doğarken sanki güneş karşımda sadece bana dğuyor gibiydi karanlığımın üstüne doğan güneş gibiydi.Yine dostum yağmurla karşılaştım altında bekledim ve yine tüm dünya kötülüklerinden arındırdı yıkadı beni herkez ondan kaçışırken ben altında bekledim saatlerce :) hasta olmuyorum yağmur altında durunca tuaf geliyor.İyi günler günce
 

Benzer konular

Top