Şehit Cenazesinde Başbakan'a Küfür

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,808
Beğeniler
6,476
Şehir
Seattle.
#1
Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde Pkk'lı teröristlerle girdikleri çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Üstçavuş Bekir Çavuş'un Adana'daki cenazesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a küfür edip, halkı tahrik etmek istediği iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı.

Şehit Astsubay Çavuş'un Asker Hastanesi'ndeki Türk bayrağına sarılı tabutu, dün Beyazevler Mahallesi'nde oturan babası emekli öğretmen Ali Çavuş'un evinin önüne getirildi. Cenaze aracının evin önüne gelmesiyle baba Ali Çavuş, cenazenin araçtan indirilip masaya konmasını söyledi. Cenaze araçtan indirilip masaya konuldu ve baba Ali Çavuş bir konuşma yaptı.

KALABALIĞI PROVOKET ETMEK İSTEDİ

Ardından cenaze tekrar araca konurken bir kişinin "Bunların hesabı sorulmayacak" sözleri üzerine Alper C.'nin (40) "Bu canilerin canımızı almasına fırsat veren Başbakanın…" diyerek Başbakan Erdoğan'a küfrettiği, İsmail K.'nin (39) da sloganlar atarak kalabalığı provoke etmek istediği saptandı.

SİVİL POLİSLER HAREKETE GEÇTİ

Sivil polisler, Başbakan Erdoğan'a küfreden ve şehit cenazesine katılanları galeyana getirmek istediği iddia edilen 2 kişiyi cenazenin toprağa verilmek üzere Osmaniye'nin Kadirli ilçesine götürülmesinin ardından gözaltına aldı.

TCK'nın 214 ve 301. maddelerine göre 'Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama', 'suç işlemek için halkı tahrik etmek' suçundan adliyeye sevk edilen Alper C. ve İsmail K., Cumhuriyet Savcısı'nca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
 

Benzer konular

Top