1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Sehitlerimizi ugurladik

Konusu 'Serbest Kürsü' forumundadır ve wien06 tarafından 2 Nisan 2008 başlatılmıştır.

1. wien06

wien06 V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Viyana
    Banka:
    292 ÇTL
    Türkiye bugün üç şehidini uğurladı... Gururla, öfkeyle ve gözyaşlarıyla... Acı çığlıklar yükseldi cenazelerden... Şehit yakınlarının feryatları yüreklere birer kor gibi düştü. Ama yine de dik duruşlarından vazgeçmedi acılı aileler. Cenazelerde atılan sloganlar da, kanlı örgüte mesaj oldu...

ŞEHİT ASTSUBAY CENGİZ GÜLCÜ...
    SANA BAŞKA ÖLÜM YAKIŞMAZDI ŞEHİDİM
    Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde PKK'lı teröristlerle girdikleri çatışmada şehit olan 3 askerden astsubay Cengiz Gülcü, memleketi Isparta'nın Şarkikaraağaç İlçesi'ne bağlı Göksöğüt Beldesi'nde toprağa verildi.

Büyük bir Türk bayrağına sarılarak, cenazeyi taşıyan aracın peşinden yürüyen şehidin 6 aylık eşi Nazan Gülcü, "Başka ölüm yakışmazdı sana. Başka kavuşma yakışmazdı sana Cengiz'im" diye haykırdı

Dik duruşundan bir an olsun ayrılmayan Nazan Gülcü, eşinin tabutunun başına gelerek, PKK'ya da mesaj gönderdi, "Biz baharı getirdik Cengizim, bundan güzel bahar mı olur? Bu vatan, bu millet, bu bayrak için helal olsun senin canın. Tüm Cengiz'ler helal olsun. PKK'ya da mesaj olsun, bu bayrağı indiremeyecekler"

Oğlunun al bayraklı tabutunun yanına, ön tarafından "Şehitler ölmez vatan bölünmez", arkasında ise "Şehit adayı" yazan bir tişört giyerek gelen acılı anne Fidan Gülcü ise, oğlunun tabutuna sarılarak, PKK'ya lanet okudu... Ağzından çıkan kelimeler tören alanındakileri yasa boğdu.

2. wien06

wien06 V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Viyana
    Banka:
    292 ÇTL

Şehidin cenazesine katılmak için gelen binlerce kişi, 'Meclis'te PKK istemiyoruz', 'Kahrolsun PKK', 'Hepimiz askeriz, PKK'ya yeteriz', 'Şehidim hakkını helal et bize', 'Hepimiz Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganları attı. En büyüğünde 'Ne mutlu Türküm diyene' yazan pankartların arasında ise, 'Hepimiz şehit olmaya hazırız', 'Türk'e kefen biçenin ölümü korkunç olur', 'Vatan sağolsun', 'Şehitler ölmez vatan bölünmez', 'Sözkosunu vatansa ölüm teferruattır' yazıları dikkati çekti.

ŞEHİT ASTSUBAY FARUK KAYA...
    ŞEHİDE DÜĞÜN, BAYRAM GİBİ VEDA
    Şırnak'ta şehit düşen 32 yaşındaki Piyade Astsubay Başçavuş Faruk Kaya’nın Mersin’in Tarsus İlçesi’ndeki baba ocağına düşen ateş ile yaşaran gözler, cenaze töreninde yakınlarının üzüntü yerine gururu hakim kılmasıyla bambaşka bir tabloya dönüştü.

Nursel Kaya... Şehit Astsubay Faruk Kaya'nın eşiydi, daha bir ay önce nikahlarını kıymışlardı. Bir ay sonra da düğünlerini yapacaktı. 10 gün sonra izne gelecekti Faruk Kaya... Ama baba ocağına cenazesi döndü Faruk Kaya'nın... Şehidin acılı eşi, parmağındaki yüzüğünü göstererek, "Bu yüzüğü ölene kadar çıkarmayacağım şehidim" diye haykırdı...

Şehit Faruk Kaya'nın annesi ise, metanetli duruşundan bir an olsun ayrılmadı... Taziyeleri kabul ederken gurur abidesi gibi dimdik durmaya çalışan ve gelenleri 'Hoş geldiniz' diyerek karşılayan anne Miyeser Kaya, "Gittim gördüm, oğlum misler gibi kokuyordu, mutluyum. Bir şehit annesi olmak ne demek biliyor musunuz? Şehit oğlumu düğün, bayram gibi gönderiyorum. Hiç üzülmüyorum. İstiyorlarsa 3 tane daha oğlum var. Haber salsınlar hemen hazır. Vatan sağ olsun. Daha çok Faruk var" dedi.

Şehit oğlunun asker kazağını giyerek gözyaşlarını gizlemeye çalışan baba Hurşit Kaya ise, "Ağladığıma bakmayın. Ben aslında ağlamıyorum. Sevinç gözyaşı bunlar. Ben bu vatan için gerekirse şehit olsunlar diye gönderdim evlatlarımı. Bunu herkes bilsin" diye konuştu..

3. wien06

wien06 V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    4.480
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Viyana
    Banka:
    292 ÇTL

ŞEHİT YÜZBAŞI HASAN HATIL...
    ALKIŞLARLA KARŞILANDI
    Şırnak’ın Bestler Dereler bölgesinde PKK’lı teröristlerle girilen çatışmada şehit olan piyade yüzbaşı 32 yaşındaki Hasan Hatıl’ın cenazesi dün akşam memleketi Zonguldak’ın Devrek İlçesi’nde kalabalık bir grup tarafından Türk bayrakları ve alkışlarla karşılandı

Hasan Atıl 32 yaşındaydı... Eşiyle Ankara'da yaşıyordu. 4 yaşındaki oğluyla birlikte mutlu bir hayatın planlarını yapıyordu. Asıl görev yeri ise Ankara'ydı, görev için Şırnak'a gönderilmişti

Görevinin bitmesine 6 gün kalmıştı. Geri de bıraktığı oğlunun, ona sarılıp doya doya öpmesine sadece 6 gün vardı... Ama o 6 gün bir daha gelmeyecek. Şehit oğluna babasının Türk Bayrağı'na sarılı tabutunu öpmek nasip oldu...

Cenazede Türk bayrakları taşıyan kalabalık, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" diye slogan attı.

Şehit yüzbaşının cenazesi bugün Devrek Merkez Camii’nde ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra ilçeye bağlı Sofular Köyü’nde toprağa verildi

[INTERNETHABER]

4. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.358
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.825 ÇTL
    Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Mekanları cennet olsun. Onlara borçluyuz.

5. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    991 ÇTL
    Nur icinde yatsinlar. Allah Ailerine sabir versin

6. TeBeSSüm

TeBeSSüm Pamuk Prenses ツ Özel üye

Beğenileri: