Seks karşılığı PKK'ya baskın istihbaratı !

Katılım
31 Ekm 2009
Mesajlar
494
Beğeniler
3
Yaş
36
Şehir
Ankara
#1
4 askeri şehit edip, 4 askeri de yaralayan PKK'lılara istihbaratı bir çoban "Seks" karşılığında sağlamış !


Bingöl'de geçen yıl iftar vakti saldırı düzenleyerek 4 askeri şehit edip 4 askeri yaralayan PKK'lılara, köyün çobanının, kadın teröristle ilişki karşılığı bilgi sızdırdığı ortaya çıktı.

Yedisu İlçe Jandarma Karakolu'ndaki nöbet mevzilerine geçen yıl saldırı düzenleyerek Salim Güneş, Serkan Özbakır, Yaşar Kaya, Bülent Bayram adlı askerleri şehit edip, karakol komutanı astsubay Oğuzhan Durmuş, uzman çavuşlar Hakan Bayındır, Ahmet Saraç ve er Adem Erkoca'nın yaralanmasına, aynı köyün çobanı C.Ü.'nün neden olduğu ortaya çıktı. Tutukalanan C.Ü. hakkında 4 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 85 yıl hapis isteniyor.

TERÖRİSTLE CİNSEL İLİŞKİ KOMPLOSU

İddianameye göre çoban C.Ü. hayvanlarını genellikle Yedisu yaylasında otlatıyor, sık sık Yedisu İlçe Jandarma Komutanlığı binası yanından gidip geliyordu. Sabah Gazetesinde yer alan habere göre; C.Ü. bu süre içinde yaylada dolaşan 7 kişilik PKK'lı grup ile sürekli irtibat halindeydi. Hayvan otlatmak bahanesiyle ormanlık alanda sık sık buluşarak onlara askerlerin operasyona çıkıp çıkmadığı konusunda bilgi veriyordu.

İddialara göre, çoban Derya kod adlı kadın teröristle, onun isteği üzerine ilişkiye girdi. Tam bu sırada diğer teröristler yanlarına gelerek ikiliyi bastı. PKK'lılar, "Ya bize katılır bizimle hareket edersin, ya da ölürsün" diyerek, çobandan askerlerle ilgili tüm bilgileri istedi. Kadın PKK'lıyla ilişkiye girdiği için öldürüleceğinden korkan çoban, askerlerin nöbet mevzilerini, içlerinde kaç asker olduğunu, ağır silahları olup olmadığını öğrenip PKK'lı gruba anlattı. Olay günü de hava karardıktan sonra hayvanlarını toplama bahanesiyle ormanlık alana giden çoban, buradaki teröristleri, askerlerin kaldığı nöbet mevzisinin yakınına kadar getirdi. Çoban C.Ü. buradan başka bir köye kaçtı, yakınları ise baskına uğrayan jandarma karakoluna, çoban için 'kayıp' başvurusunda bulundu.

MEVZİNİN İÇİNE KADAR GİRMİŞLER

Karakolla ilgili tüm detaylara sahip olan PKK'lılar, tam iftar vakti Yavuztepe ve Fatihtepe adı verilen yakın emniyet mevzilerine 2 ayrı koldan roketatar, bomba ve silahlarla saldırdı. Ardından ağaçlık bölgeden makinalı tüfekle ateş açtı. İki mevzinin içine kadar giren PKK'lılar 4 askeri şehit edip 4 askeri de yaraladı. Çatışmada 2 PKK'lı ise ölü ele geçirildi. Saldırı sonrası yapılan soruşturmada kayıp çoban bulunup sorgulandı. Açığa çıkan gerçekle birlikte çoban C.Ü. yakalanarak tutuklandı.

PKK'lılara bilgi sızdırdığı tespit edilen çobanın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.
 

Benzer konular

Top