1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz
Notu Gizle
Merhaba Ziyaretçi.

"BENİM DÜNYAM" konulu resim yarışması başladı. İlgili konuya BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sizi de bu yarışmaya katılıma davet ediyoruz...

Seksenlerin Saç Modası

Konusu 'Nostalji' forumundadır ve SizinSesiniz tarafından 14 Aralık 2012 başlatılmıştır.

1. SizinSesiniz
    Haylaz

SizinSesiniz ~~ Son Kez ~~ Özel üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    1.480
    Meslek:
    Yazar - Gazeteci
    Yer:
    Hayaller Kentinden
    Banka:
    607 ÇTL
    İçinde bulunduğumuz dönemden bakılınca, 80'ler modasının göze pek hoş gelmediği aşikar. Özellikle de saçlarda bi abartı modası vardı o dönemlerde. "Aslan yelesi" şeklinde kesilen saçların, perma ile kabarık görünmesi sağlanırdı. O da yetmezmiş gibi krape ile daha da kabartılır, tepeye de bi kelebek (mandal) toka kondurulurdu. A, tabii bir de röfle atıldığını söylemeyi unutmamak lazım. Serpil Çakmaklı ve Ahu Tuğba'nın o dönemlere rastlayan filmlerinde bu saç modelini sıkça gördük. Kadını da, erkeği de bu model kestirirdi saçlarını. Ama erkeklerinkine "mullet" ya da "futbolcu modeli" denirdi. O yıllarda henüz genç kızlığa adım atmadığımdan, saçlarım bu modelden nasibini alamadı. 10 yaşındaki bir kız çocuğu olarak, sadece kelebek tokayla yetinmek zorunda kaldım.