Seksi Bacaklara Sahip Olun

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,087
Beğeniler
8,001
Şehir
izmir :)
#1
Bir çok besin selülitlere engel oluşturabilir ve cildinize güzellik katabilir. Ancak sporsuz bir vücuda besinlerin etkisi sınırlıdır. Bu yüzden sporu öncelik kabul ederek besinlerle desteklenmiş bir planla selülitsiz yazı atlatmak için neler yapmalı?

Diüretik içecekleri hayatınızda sınırlayın
Kafeinli içecekler ve alkol cildin kurumasına ve selülitlerinizi
belirginleştirmeye neden olur. Bu yüzden asitli ve alkollü içeceklerden uzak durun, kahve ve çayı sınırlayın.

Doymuş yağ oranı yüksek gıdalardan kaçının
Fast-food, şerbetli tatlılar, cips gibi doymuş yağı yüksek yiyecekler selülit oluşumuna neden olur. Bunlar yerine zeytinyağı gibi sağlıklı yağları hayatınıza dahil ederek selülitleri engelleyebilirsiniz.

Tuz alımınızı azaltın
Tuz su tutulumunu arttırarak selülitlere yol açar. Bu yüzden artı tuzdan ve cips, çerez,konserve gibi tuzlu besinlerden kaçının.

Sebze ve meyve tüketin
Vücuttaki fazla yağdan kurtulmak için sebze ve meyvelere ihtiyaç vardır. Bu yüzden özellikle elma, ananas, limon, kivi gibi meyveleri ve enginar, kereviz, brokoli, havuç gibi sebzeleri baş tacı edin.

Yağsız proteinleri tüketin
Gerektiği kadar protein alımıyla selülit yerine kas oluşumunu sağlayabilirsiniz. Balık, yumurta, hindi, derisiz tavuk eti gibi besinlerle yağsız protein alımlarınızda da selülitlere engel olabilirsiniz.

İPUCU
Vücudun selülit oluşumuna engel olması için hem deri altından hem de derinin üstünden neme ihtiyacı vardır. Bu yüzden bol bol su tüketin ve nemlendirici kremlerinizi eksik etmeyin.
 

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,087
Beğeniler
8,001
Şehir
izmir :)
#4
tae kwon do sporunu şiddetle tavsiye ediyorum. bacak kaslarını sertleştirmede bunun üstüne spor tanımam. hem stres atıyorsunuz, bağırıyorsunuz, hem seksi oluyorsunuz. özellikle yürürken falan belirginleşen biçimli bacak kaslarınızı hissedebiliyorsunuz. :)
 

Benzer konular

Top