1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Sen ben kavgaları...

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve alemdar tarafından 12 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. alemdar
    Cesur

alemdar Öyle bir geçer zaman ki! V.I.P

Beğenileri:
    2.544
    Ödül Puanları:
    6.330
    Yer:
    ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
    Banka:
    3.934 ÇTL
    Evet, maalesef ki günümüzde bir çok yerde bu tür kavgaları yaşamak ve şahit olmak kaçınılmaz hal almıştır, dünyanın bir çok yerinde... Halbuki sen ben yerine biz olarak hareket edebilsek, edemesek bile birbirimize toleranslı olabilsek... Sen benim kim olduğumu biliyor musun ? Sen kimsin ? Ben daha şöyleyim, bende daha böyleyim... Vesaire vesaire... Uzar gider liste... Neden bu kavgalar ? Nereye gidiyoruz, ne yapıyoruz... Seni benimi var ben anlamadım... Her bireyin bir misyonu var yaşam boyu, farklılıklar var elbet... Giyiminden, eğitimine, örfünden adetine, sosyallikten, inancına kadar... Bu farklılıklar sen ben kavgalarının sebebi olmamalı... Bu farklılıklar bir zenginliktir... Ve bizler sevmeyi beceremesek de saygı duymayı becerebilmeliyiz... Sen ben kavgalarına bir son vermeliyiz... Sonuçta hepimiz insanız... Her şeyi ben bilirim... Hayır ben bilirim... Sen şöylesin, ben böyleyim... Ben yaptım oldu... Sen ne anlarsın... Falan, filan... Biz olmayı beceremiyoruz, beceremiyoruz... Sen ben kavgalarının içindeyken, bizden sonraki nesillere biz olmayı nasıl anlatacağız, nasıl örnek olacağız... Bazı şeyleri sadece söylemek yetmez, yaşayarak ve yaşatarak ta öğretmek gerekir... Sen kimsin ? Ben kimim ?

( Cevap çok basit : BİZİZ ) Biz ve bizler olarak yaşayabilmek dileğiyle...

2. _nehir_
    Avare

_nehir_ Schrödinger'in Kedisi ♕ Özel üye

Beğenileri:
    4.243
    Ödül Puanları:
    8.980
    Banka:
    827 ÇTL
    Sevgi ve empati eksikliği gerçekten.. Olgunlaşmanın tarifi olmuş sanırım bu, güzel bir yazı :)

3. Çağlayağmur
    Hoşgörülü

Çağlayağmur ... Süper Moderatör

Beğenileri:
    4.417
    Ödül Puanları:
    11.080
    Yer:
    Ankara
    Banka:
    811 ÇTL
    Tamamen bencilliğe dayalı bir yaşam süren bizlikten bahsedemez elbette. Oysaki hayatımızı birçok kişiyle sürdürüyoruz ve bu hayatımızdaki kişilerin varlığıyla bir anlam bulabiliyor yaşam. İşte buradaki küçük ayrıntıyı , yani ''Birlikte yaşam''ı farkettiğimiz an bizlikten söz edilebilir.

Güzel bir yazıydı kalemine sağlık @alemdar.

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Ocak 2014
  4. Katip
    Hoşgörülü

Katip Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    2.391
    Ödül Puanları:
    5.580
    Meslek:
    ?
    Yer:
    Uzaklarda ...
    Banka:
    82 ÇTL
    Ne zamanki aynı dili konuşmaya başlarsak işte o zaman biz oluruz.

5. -araz-
    Ayyaş

-araz- EYVALLAH... V.I.P

Beğenileri:
    368
    Ödül Puanları:
    3.980
    Banka:
    439 ÇTL
    ama hayat böyle yüzyıllardır süregelmiş...bu saatten sonra ben bile olmayı beceremeyenlere biz olmayı öğretemeyiz ki. yıllardır ben olmayı bırak hep bi başkası olma çabası varken.kimileri ben diyemezken biz demek oooo çok zor

6. alemdar
    Cesur

alemdar Öyle bir geçer zaman ki! V.I.P

Beğenileri:
    2.544
    Ödül Puanları:
    6.330
    Yer:
    ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
    Banka:
    3.934 ÇTL

İşte tüm mesele de bu... Maalesef...