Sen Giderken...

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Soğuk bir kış günü gelişinle ısınan kalbim bu yaz mevsiminde gidişinle tir tir titriyor
gittin işte bende ne varsa alıp uzak diyarlara tek bir umut bırakmadan sessizce gittin
sustum gidişinin ardından yumruklarımı sıktım avuclarımı kanattım şu acıya dayanamayan dişlerimle
kac kez dudaklarımı patlattım hüznü dağları cıldırtan gözlerimle kac kez yanaklarımı ıslattım
hiç birini bilmedin hiç birini görmedin
haberin yok sen gittinde ben kac kez öldüm kimsesiz cenazemi kimsesiz mezarlara kac kez kendı omuzlarımda taşıdım
hayattan silinmiş kendi suretimi kendim gömdüm
sen gittin ya
ardından
gözlerim hep kapıda kulagım her seste keske bir gelebilsen senı nasıl sevdıgımı bılsen hasretın uykularımı bolerken
seni kaybetmenın korkularını bir yenebilsem ah yenebilsem
sen gelsen
artık karanlıkla örtüyorum üstümü yapayanlız bir ıslaklıkta yalpalanmıs ruhum yavas yavas sönmekte olan bır mum alevı gıbı sonuyor
bir güneş bekliyorum pencereme doğacak şu karanlık dünyamı aydınlatacak yani sen güneş olsan bir gelsen boynunu bükmüş butun cıceklerım canlansa
ruhum hayat bulsa.........olmazmı
hayat hep masallarla dolu sende bende birer masaldık sen masalınıda alıp gittin ama benim masalım hala devam edıyor kötü kalpli cadı yardımsever kral kurt
cücelerdevler falan yok bu masalda bir tek ben varım bir tek ben kaldım ve ıcımde butun masallardan buyuk bır sevda
yoksun gittin işte
ama hala çok güzel hakkında düşünmek
sen gittin diye tek bir damla vazgeçişim olmadı senden
beklıyorum bırgun belkı gelırsın diye belkı hiç gelmıceksın belkı benim masalımda kötü sonla bitecek belki sonsuza dek karanlık sonsuza dek soguk sonsuza dek yanlız olacak ruhum
ama hala cok güzel bekleyebilmek seni
ve ölürcesine sevmek