1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Sen hicranın adısın, hüzünle yaşayansın!

Konusu 'Mustafa CİLASUN' forumundadır ve MustafaCİLASUN tarafından 23 Eylül 2011 başlatılmıştır.

1. MustafaCİLASUN

MustafaCİLASUN Twitter:@mustafacilasun Özel üye

Beğenileri:
    729
    Ödül Puanları:
    3.830
    Meslek:
    Kamuda yönetici- http//www.facebook.com/mcilasun
    Yer:
    Kayseri
    Banka:
    0 ÇTL
    Kaç zamandır umutla bekliyordum
    Her nasılsa yazmaya cüret edemiyordum, sessizce bekliyordum
    İzah etmeye muktedir olamadığım bir ümidin iştiyakıyla yazmanı diliyordum
    İçime şevk bahşeden edebi halini yadediyordum, ne kadar münbiti, imreniyorum

Geçmiş yılların izlerini sürdüm
    Her lahzasında sanki hüzünlüydün, içine atan bir nazandeydin
    Şikayet etmeyi edep telakki ederdir, derdin sahibi aşikar değilmidiri sual edendin
    Ne vakit muhabbet etsek, kısa zaman dilimlerinde sohbetin alinde gezinsek, fevktin

Dinlerken kendimden geçerdim
    Ne kadar sefil olduğuma sessizce hükmederdim, sen işitmezdin
    Sanki açık denizlerin halindeydim, ruhumu ve kalbimi ihya eden bir mürebbiydin
    Lakin hicranın bizzat hikayesiydin,zaman zaman kendinden de vazgeçen o nefestin

Lütfedip kıymet bahşettin
    Çok değerli vaktini almama müsaade ettin, nasıl düşünceliydin
    Geldiğin zamanda değildin, bir başka tefekkürün kadrinde nefeslenen gibiydin
    Nazar etsen de, tebessümünü esirgemesen de, başkalarıyla yol alan hal-i bedeldin

Laf olsun diye konuşuyordum
    Bahaneler adına sancılar çekiyordum, hemen fark ediyordun
    Mütebessim bir temaşa ile dikkatimi çekiyordun ve ister istemez terliyordum
    Kolay değil fikir sahibi olmak, kalbi manada konuşmak, ruhun sadrında solumak

Aşkın farkındalığında yaşamak
    Nefesin müddetini hesap ederek yol almak, nefsi hoyratlığı bırakmak
    Furkanın senasında istikamet bulup ayılmak, sünnet-i seniyenin halinde kokmak
    Sabrın diriliş olmasının idrakine vasıl olmak, kanaat için vecdini hasredip koşmak

Korku adına ne varsa durulmak
    Haşyeti sevgi ve muhabbetin suskun kaldığı zamanlar duymak
    Taat ve zikrin iştiyakıyla yıkanmak, tahkik ve tevilin inhisarında muvazene etmek
    İdrakin şevkiyle itminan olmak, şehadetin netliğinde ve bakirliğinde aşkı yaşamak

Bir ömür yumağının rikkatinde
    Her lahzanın sahnelenen izzetinde, kalbin ve ruhun kefilliğinde
    Kul olmak,ihsanla yakınmak, ihlasın feyziyle insan olduğumuzun farkına varmak
    Umudun vecdiyle firkatin sahrasında, tefekkürün alıp götüren ufkunda can olmak

Mustafa CİLASUN

Sayfayı Paylaş