1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Seneye Okul Kıyafetleri Serbest

Konusu 'Öğrenci Salonu' forumundadır ve Suskun tarafından 16 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1. Suskun

Suskun V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    6.230
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.052 ÇTL
    [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]
    Seneye Okul Kıyafetleri Serbest

Gelecek öğretim yılından itibaren öğrenciler okula mavi önlük ya da okulların belirlediği formaları giymeden gidecek. İşte yeni öğretim yılında okullarda geçerli olacak kıyafet:

-Kışın pamuklu yazın keten pantolon giyilecek.
    -Kota izin yok.
    -Şort ve askılı giymek yasak.
    -Kızlarda etek giyme. zorunluluğu yok. Etek boyu dizin hemen altında olacak.
    -Erkek öğrenciler kışın renk şartı olmaksızın gömlek ve ceket giyecek yazın tişört serbest.
    -Erkek öğrencilerde tek renk kravat zorunluluğu kaldırıldı.
    -Kıyafetler dini, etnik, ideolojik sembol ve renkleri taşımayacak.
    -Başörtüsü, türbana izin yok.
    -Sandalet ve terlik gibi ayağı açıkta bırakan ayakkabılar giyilemeyecek.

‘SİYAH’ YASADAN DA ÇIKACAK

MEB, “Okullardaki Görevlilerle Öğrencilerin Kılık Kıyafetlerine İlişkin Yönetmelik”te de değişiklik yapmaya hazırlanıyor. Yasada hâlâ ilköğretim ve or ta öğ re - tim okullarında okuyan çocukların “siyah” önlük giymesine yönelik kural var. MEB’in daha önce düzenlediği çalıştayda kıyafetlere serbestlik getirilmesi önerisi yer almıştı.

haberturk

2. MeRciMeK
    Masum

MeRciMeK V.I.P V.I.P

Beğenileri:
    1.871
    Ödül Puanları:
    7.230
    Banka:
    427 ÇTL
    Saçma bence bende sevmezdim okul formasını ama böyle bir uygulamaya da evet demezdim şahsen.. Serbest giyim denilmiş ama yine birçok şart koşulmuş ve kişiler arasında çatışmayı, küçümsemeyi artırır gibi geliyor bana ..

3. İLkİm*
    Avare

İLkİm* MaviKuş ~ Özel üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    3.480
    Banka:
    136 ÇTL
    kişiler arasında çatışmayı, küçümsemeyi artırır
    demişsin mercimek ,ki bende buna katılıyorum.. sırf buyüzden okul formalarına devam edilmeli diyorum .. nekadar bende sevmemiş olsamda forma giymeyi sonuçta küçük çocuklar ve birbirlerini buyüzden incitebilirler..

4. KıRMıZı
    Aşık

KıRMıZı TeK BaşıNa CUMHURİYET V.I.P

Beğenileri:
    4.778
    Ödül Puanları:
    11.580
    Meslek:
    Karmaşıkkk
    Yer:
    TÜRKİYE
    Banka:
    375 ÇTL
    forumdaşlarıma katılıyorum...Serbest bırakıldığında daha çok belli olacak bunun ne kadar yanlis bi uygulama oldugu..şimdi ne desek boş...

Sayfayı Paylaş