Sensizliği Yaşamak Nedir Bilir misin ?

arzum

Forum Gururu
Katılım
8 Mys 2008
Mesajlar
2,350
Beğeniler
16
Şehir
İstanbulll
#1
Sensizliği Yaşamak Nedir Bilir misin ?

42 gündür sensizliği yaşıyorum yaşamak denirse.Zaman her şeyin ilacı derler ya bende böyle avuttum kendimi şu 42 gün içinde ama nafile seninle yaşadığım tek bir günü bile unutamadım.Sesini duymadan yüzünü görmeden ellerine dokunmadan da günler geçiyor geçiyor da sevdiğim bir bilsen zamanın ilerlememek için nasıl direndiğini.Ah bir görebilsen kalbimin nasıl çırpındığını.İlk zamanlar da kolay olacak diye geçiriyordum aklımdan meğer kendimi kandırmışım günlerce.Özlemin günden güne çoğalıyor içimde , kokun sesin hayalin her an her dakika gözlerimin önünde.Bu kadar can yakar mı ayrılık denen bu işkence.

Sensizliği yaşamak nasıl bir şeymiş böyle .. meğer sen benim bir parçammışsın.Varlığınla tamamlanıyormuşum ben. Ayrıldığımız o gün yüreğimi koruyan , ısıtan , huzuru mutluluğu veren örtüyü çektin üzerimden.Ve yeniden örtene dek durmadan üşüyecek , hep göz yaşı dökecek , korkuyla yaşayacak bir yürek bıraktın bana her an için için kanayan.

Ben sensizliği yaşamanın ne demek olduğunu öğrenirken , sen ne yapıyorsun ? Mutlu ve huzurlu musun ? Eskisi gibi gülüyor mu o ela gözlerinin içi , ellerin hala aynı sıcaklıkta sarıyor mu bir başka elleri , dudaklarından bir başkası için süzülüyor mu kelimeler , “ seni seviyorum “ lar hangi kulakları mest ediyor şimdi. Kokun , varlığın kimlere huzuru mutluluğu veriyor.Kimin yüreğini örtüyorsun ben gibi ?

“ Gözden ırak olan gönülden de ırak olur “ diye söylemiş ya birileri. Gerçekten öyle mi oldu kalbinden çıkarabildin mi ? , yerime bir başkasını koydun mu yüreğine ? Bana sorarsan gözlerim gözlerini görmese , kulaklarım sesini duymasa , burnum kokunu almasa , dudaklarımdan sana sözcükler haykırmasa da bu gönül sadece sana ait .. geri döneceğin günü bekliyorum dönmeyeceğini bile bile bir ümit taşıyorum muradıma ermek için , anılarıma sığınıyor , senli günleri düşlüyor sabrediyorum.Nereye kadar sürer bu sabır , nereye kadar dayanır bu yürek bilmiyorum ama bekliyorum.

Ben olmadan yaşamanın senin için ne anlama geldiğini bilmiyorum ama sen olmadan yaşamak , yaşamaya çalışmak , bir günü devirmek , sensiz bir güne uyanmak , can çekişerek ölüme doğru gitmek gibi bir şey . Ne olursun aşkım gel ve kurtar bu bedeni , atmak için çırpınan şu yüreğime hayat ver..

Sensizliği yaşamak nedir bilir misin ? Suyun varlığından haberdar olup kana kana içmeye başladığım anda önümden çekilmesi ve içmeye doyamadığım bu suyun varlığını bilirken , ona erişemeden tekrar bana sunulacağı günü beklemek gibi.

Uçurtmak için elime tutuşturulmuş bana çocukluğumu yaşatan uçurtmamı doyasıya uçurturken bir anda ellerimin arasından kayıp gitmesi ve benim geri geleceği anı çaresizce bekleyişim.

Bana sunulan pastanın bütününe sahip olduğumu zannederek ucundan yavaşça tadarken bir an da önümden alınışı ve ulaşamayacağım bir rafa kaldırılması gibi.

Ne suyun bana yeniden sunulacağı anı beklemekten ne uçurtmamın döneceği günün hayalini kurmaktan ne de tadı damağımda kalan pastanın yeniden önüme konulacağı günü beklemekten vazgeçmedim.

Sensizliği yaşamak nasıl bilir misin ? Nereden bilirsin ki sen hiç “ Sensiz Kaldın mı ? “
 

Benzer konular

Top