Sertleşme Sorunu İçin Öneriler

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,837
Beğeniler
6,493
Şehir
Seattle.
#1


Sertleşme sorunu yaşayan erkeklerin %90’ında kalp hastalığı, yüksek tansiyon, kolesterol, diyabet veya sigara kullanımı gibi risk faktörlerinden biri mutlaka görülüyor.
Şeker hastası erkeklerin %50’sinde sertleşme sorunu ortaya çıkıyor.
Bu erkeklerde sertleşme sorununun görülme sıklığı, şeker hastası olmayan erkeklerin tam 3 katı.
Fiziksel aktivitesine düzenli olarak devam etmeyen erkeklerde sertleşme sorunu daha sık ortaya çıkıyor.

Öyle anlaşılıyor ki dengeli, sağlıklı bir beslenme planı ve düzenli egzersiz gibi yaşam tarzı değişiklikleri sadece bu hastalıklara karşı koruma sağlamıyor, aynı zamanda sertleşme sorununa yol açan risk faktörlerini de azaltıyor.

Halim Hattat basit yaşam tarzı değişiklikler öneriyor;

Beslenmenize özen gösterin: Kolesterol ve doymuş yağ miktarı düşük yiyeceklere yönelin. Daha az kalori tüketin, sebze ve meyve kullanımınızı arttırın.

Kilo verin!

Şeker hastalığı, hipertansiyon ve damar sertliği gibi cinsel güçsüzlük ile ilgili pek çok hastalıkta, kilo fazlalığı en önemli risk faktörüdür. Düzenli bir kilo verme programı damarlardaki kan akımını iyileştirip, cinsel yaşamınıza olumlu yönde etkiler.

Düzenli egzersiz yapın!


Düzenli egzersiz alışkanlığı sizi yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kalp hastalıkları ve damar sertliği gibi cinsel gücü azaltan risk faktörlerinden koruyacak, damarlarınızı hep genç tutacaktır.

Strese dikkat!

Depresyonun ve depresyon tedavisinde kullanılan pek çok ilacın cinsel yaşamı olumsuz yönde etkilediği biliniyor. Ayrıca gergin, stres düzeyi yüksek, sinirli erkeklerde cinsel güç kaybı daha erken yaşlarda ortaya çıkıp, daha yoğun seyrediyor.

Alkol ve sigaradan uzaklaşın: Alkol ve sigara cinsel sağlığa en zararlı toksinlerdir.

Doktorunuzla konuşun: Cinsel güç kaybı sorununuzu doktorunuza bildirmekten çekinmeyin. Bu sorun bazen çok basit bir hatadan kaynaklanabildiği gibi bazen de önemli bir sağlık sorununun ilk belirtisi olabilir.

Araştırmalar,
Dünya genelinde 152 milyon erkeğin tekrarlayan sertleşme sorunları yaşadığını ve bu rakamın 2025 yılında 222 milyonu bulacağını gösteriyor.
Beslenmeden strese pek çok hayat tarzı değişikliğinin bu artıştaki rolü büyük. Bu nedenle siz de önleminizi şimdiden alın. Hem hastalıklardan korunun hem de sertleşme sorununu önleyin.


 
Top