Servet'e İkinci Şok!

Katılım
16 Ksm 2008
Mesajlar
4,490
Beğeniler
38
Şehir
B!L€C€G!M
#1
Servet kariyerinde ilk kez yurtdışına gidecekti. Marsilya ile anlaşıldı. İki taraf da birbirine ısında ancak transferi organize eden teknik direktör Erik Gerets durup dururken takımdan ayrıldı.

Neyse ki yeni gelen hoca Servet'e evet dedi. Herkes bir oh çekti. Ancak bu kez de kulüp başkanı görevinden ayrıldı. İki hafta aradan sonra başkan yeniden koltuğa döndü ama bu kez de kulübün sahibi öldü.

ÖNCE TEKNİK DİREKTÖR DEĞİŞTİ
Marsilya'nın yaptığı transfer teklifiyle Fransa'ya gideceği günü beklemeye başlayan Servet Çetin, üst üste gelen haberlerle şoke oldu. Marsilya'nın transfer kararı alması sonrası yaşanan ilk ilginç gelişme, eksi öğrencisini Fransa'ya getirmek isteyen teknik direktör Erik Gerets'in takımda her şey iyi giderken ayrılma kararı alması olmuştu.

KULÜP BAŞKANI KOLTUĞUNU BIRAKTI
Buna karşın Gerets'in mirasını sahiplenen ve milli yıldızımız için transfer girişimlerine başlayan Marsilya'nın yaşadığı ikinci şanssız gelişme ise kulüp başkanı Pape Diouf'un koltuğunu bırakması oldu. Uzun süredir kulübün sahibiyle sıkıntı yaşayan Diouf'un görevinden alınması transfere vurulan ilk darbeydi. Bu gelişmenin ardından Galatasaray yönetimiyle bonservis görüşmelerini sürdüren sportif direktör Jose Anigo da bu kaos ortamında yönetimden ayrıldı.

KİMLE KONUŞULACAK BELLİ DEĞİL
Bu nedenle pazarlıklarda muhatabı kalmayan Galatasaray, transferin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bilmediği için arada kaldı. Anigo ayrılık kararından iki hafta sonra çok önemli bir role sahip olduğu kulübe geri döndü. Ama kulüpte rüzgarlar dinmediği için Servet'in bonservis pazarlığına sıra gelmedi!

SON OLARAK DA KLÜP SAHİBİ ÖLDÜ
Marsilya'nın aldığı son darbe ise kulüp sahibinin ölmesi oldu. 1996'dan beri kulübün en büyük hissedarı olan Robert Louis Dreyfuss, pazar günü uzun süredir savaştığı kan kanserine yenik düşünce, Servet'in transfer edilmesi kararı sonrasında kulüpte yaşanan talihsizliklere bir yenisi daha eklenmiş oldu.

DESCHAMPS "DİLE" GELDİ!
Marsilya'nın hocası Deschamps, kendisine Servet'i soran gazetecilere, bu transferdeki ana çekincesini aktardı. Diawara'nın gelişine rağmen savunmaya bir takviye daha yapacaklarını belirten Fransız teknik adam, Servet'in diğer adaylara oranla dezavantajlı durumda bulunduğunu ifade etti. Stoper oynayan bir oyuncunun takım arkadaşlarıyla aynı dille anlaşabilmesinin öneminden bahseden Deschamps, Servet'in sadece Türkçe konuşabilmesinin ciddi bir engel yarattığına dikkat çekti.


KaynaK * Vatan
 
Top