1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

SEV de GEL Evladım SEV de GEL …!

Konusu 'Hikayeler / Efsaneler' forumundadır ve Kin tutmaz tarafından 31 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Kin tutmaz

Kin tutmaz Uzman

Beğenileri:
    1.716
    Ödül Puanları:
    4.080
    Meslek:
    Muhasebeci
    Yer:
    Türkiye
    Banka:
    2.338 ÇTL
    Bir gün bir genç Mevlana ‘ya gider ve ona ...
    ”Beni müridliğe kabul buyurun efendim”... diyerek niyazda bulunur…Mevlana gence bakar ve _”hiç aşık oldunuz mu evladım?” diye sual eyler.
    Genç şaşkın bir halde ne diyeceğini bilemez. ...
    Mevlana, müridliğe kabul edilmesi için önce bir kulu sevmiş olması gerektiği söyler ve genci geri gönderir.
    Genç ne yapacağını bilemez bir hal içinde ertesi gün tekrar tekkenin kapısını çalar ve isteğini yeniler.
    Mevlana sualinde ısrarlıdır ve genci tekrar geri gönderir.
    Üçüncü gün genç dayanamaz ve Mevlanaya bu isteğinin hikmetini sorar.
    Mevlana mütebessim bir çehreyle müride döner ve _”Bir kulu dahi sevmekten aciz olan, nasıl yüceler yücesi ALLAHA aşık olmaya yol bulur?
    Bir kulun ateşine yanmamış gönül, yüceler yücesinin aşkını nasıl bilsin de yansın?

SEV de GEL Evladım SEV de GEL …!

dderya ve alemdar bunu beğendi.