1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Sevgi neydi??

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve ...SAKLI CeNNeT__ tarafından 4 Kasım 2012 başlatılmıştır.

1. ...SAKLI CeNNeT__

...SAKLI CeNNeT__ ♥ Pєяναηє Döηєя Aşk ♥

Beğenileri:
    81
    Ödül Puanları:
    4.980
    Yer:
    ♥ Bєη Hєp Sєηdєyim ♥
    Banka:
    110 ÇTL
    Sevgi neydi?

Unuttuğumuz bir kavram mı ? Ya da hatırlayamadığımız bir şey miydi? Sevgi özlemle yanıp tutuşmaktı belki de....Gözlerindeki ışıltıyı hiçbir şeyle değişemediğiniz bir şeydi. Sözleriyle yada tavırlarıyla anlatamadıklarını, gözlerinden okumaktı sevgi.

Başkalarının gözünden bir şey anlayamazken, sevgi size gözlerden ne anlaşılması gerektiğini öğretmişti.

Sevgi neydi?

Başkaları yapınca onaylamadığınız şeylere, o yapınca göz yummaktı belki de. Körü körüne bağlanmak değil, ama katlanmaktı ve içinizden inşaallah bir daha olmaz diye dualar ettiğiniz şey miydi? Keşke kelimesini en çok kullandığımız anlar mıydı sevgiyi yaşadığımız anlar?

Sevgi neydi?

Onun yüzüne cesaretle bakıp söyleyemediğimiz sözü, içimizden defalarca söylemekti belki de. Sevgi vermekti…sadece vermek. Karşılık beklemeden, almadan vermek.

Her seferinde hayal kırıklığı yaşasan dahi verebilmekti. Yeri gelince saf olduğunu kabul etmekti. Bazı zamanlar salak kelimesini dahi kabullenmekti belki.

Sevgide karşılık beklemek olur muydu? Bu nankörlük müydü? Nefsine hakim olamamak mıydı? Senin verdiğin sevginin, binde birini istemek suç muydu? Zaten istesen de imkansız olduğunu bile bile sevmekti sevgi belki de...

Sevgi bütün hayata kulak tıkayıp, sadece onu dinlemek miydi? Bir gülüşü, bir bakışı için dünyaya kafa tutmak mıydı? Hiçbir zaman bulamadığınız delice cesaretleri göstermek miydi? Toplumun senden bunu beklemezdim sözlerini, sık sık duymaktı belki de sevgi…Sen gururlu biriydin ne oldu demeleriydi başka bir deyişle.

Sevgi; güçsüz ,zayıf bedeninizle ve ufacık ama kocaman kalbinizle göğüs germekti her şeye.

Sevgi neydi?

Çalmayacağını bildiğiniz halde zil sesi beklemek mi? Yoksa her çalan telefonda heyecanlanmak mı?

Baktığınız yıldızda, dolunayda, minarede, kaldırımda, gün batımında ve doğumunda, gülde onu görmek....duyduğunuz ezanda, bir müzikte kısacası her seste onun sesini duymak mıydı? Her yerde her zaman onu hayal etmek miydi?

Sevgi neydi?

Yenir miydi? Yoksa içilir mi?

Yan etkisi var mıydı acaba?

Negatif yönü mü fazlaydı? Yoksa pozitif yönümü?

Getirdikleri mi çoktu? Götürdükleri mi?

Sevgi her şeye rağmendi...Her şeye rağmen...

Sevgi neydi?

Sevgi yenilenmekti…Sürekli öğrenmekti…Sevgi; çocuk olmak, büyümek, olgunlaşmak ve hatta yaşlanmaktı.

Sevgi neydi?

Anlatılabilir miydi?

Herkesin tarifi herkese uyar mıydı?

Sana göre miydi? Bana göre miydi? Sevgi göreceliydi…Sevgi değişkendi...

Sevgi kendimizdi...

Sevgi bizdik… O’na o değeri veren, onu, seven, onu sevilmeye layık bulan bizdik. O’nu değerli kılan, onu vazgeçilmez yapan bizdik…İçimizdeki öteki kişiydi…

sevgi bizdik...

Sevgi neydi?

Aramak mıydı?

Bulduk mu sevgiyi?

....

Sevgi inanmaktı…

Sevgi inanmak istemekti.

Güvenmekti....

Sevgi üzüntüyü de, sevinci de yaşatan varlığı sevmekti. Varlığıyla sevindirir, yokluğuyla üzerdi.

Sevgi her an, her saniye, daha çok sevmek, daha çok özlemekti. Yanında olduğu halde özlemekti...özlemekti...özlemekti...

Ayrılmadan özlemek, gel demesini beklemeden gitmek, gel dediğinde uçmaktı...

Sana bir adım gelene, on adım gitmekti sevgi.

Sevgi neydi?

Bu kadar basit miydi?

Benim anlatabileceğim kadar basit miydi?

Ne kadar anlatmaya çalışsam, kullandığım sözcükler şu ufacık ve kocaman yüreğimin söyleyebileceklerini anlatmaya yetmezdi...asla yetmezdi.

Sevgi neydi?

Sevgi görmeden inanmak....

Varlığına inanmak...Sığınmaktı.

Sığınacak ufacık kuytu bir yer bulamadığında, ona sığınmak ondan yardım istemekti.

Çünkü en güvenilir yerdi orası. Ondan daha güvenilir, daha emin, daha yücesi yoktu.

Sevgi el açıp yalvarabilmekti ona en umutsuz anında. Herkesin unuttuğu ortamda, seni asla unutmayana yalvarmaktı, gözyaşları içerisinde saatlerce. Ondan yardım dilemekti çaresiz bir şekilde…asla ama asla yeise kapılmamaktı sevgi.

Sevgi neydi?

Dilinin sustuğu anda kalbinle ve gözünle konuşmak mıydı?

Söylenecek ne çok söz vardı oysa ki. Ama sevgi için yeter miydi?

Sevgi neydi?

Bu kadar basit miydi?

Yenir mi? İçilir miydi? Yoksa koklanır mı?

Anlatılabilir miydi?

Sevgi neydi?

"sevgi anlatılmazdı, anlatılamazdı, sadece yaşanırdı..."

Sevgi neydi???

Sayfayı Paylaş