1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Sevgililer Günü ve Sevgililer Sevgilisi Peygamberimizin Doğumu Aynı Güne Denk Geldi..

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve ZeyNoO tarafından 7 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, bu yıl Sevgililer Günü'yle aynı gün kutlanacak Mevlit Kandili'ni değerlendirdi.

Diyanet İşleri Başkanı: "Sevgililer Günü ve Mevlit Kandili'nin aynı güne denk gelmesi ne güzel bir tesadüf veya tevafuk. Biz kendi kültürümüzde sevgili peygamberimize 'Sevgililer Sevgilisi' adını veriyoruz. İki günün tesadüf etmesini bir güzellik olarak görüyorum."

NTV canlı yayınında Ankara Temsilcisi Nilgün Balkaç'ın "Herkes çok merak ediyor, 14 Şubat tarihi Sevgililer Günü ve aynı zamanda bu yıl Mevlit Kandili. Farklı çözümler bulunmaya çalışılıyor, Sevgililer Günü'nün önceden kutlanması gibi. Sizin bu konudaki yorumunuzu alabilir miyiz?" şeklindeki sorusuna Prof. Görmez şu yanıtı verdi:

"Ne güzel bir tesadüf veya tevafuk. Çünkü biz kendi kültürümüzde ve medeniyetimizde sevgili peygamberimize 'Sevgililer Sevgilisi' adını veriyoruz. Hem de bütün sevgilerin kaynağı yaratıcımıza olan sevgimizi de gösterir, böyle bakıyoruz. Bizim kültürümüzde peygamberimize çok farklı bir sevgimiz var.

Dolayısıyla bu iki günün bu sene tesadüf etmesini bir güzellik olarak görüyorum. Biz hem hep birlikte 'Sevgililer Sevgilisi'nin doğum gününü kutlarız, mevlidi çok daha canlı yaşarız hem de 'Sevgililer Sevgilisi'nden aldığımız sevgiyi kendi sevgililerimize de en güzel şekilde ifade etmiş oluruz."

2. k@LpSiz_K@fKéF

k@LpSiz_K@fKéF Forum Onuru

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    2.880
    Yer:
    B!L€C€G!M
    Banka:
    44 ÇTL
    O güne denk gelmezse saçma gün, o güne denk gelince mi iyi gün oldu :)
    Yaa ben her haliyle seviyorum arkadaş 14 şubatı. Sabah uyandığınızda doğru söyleyin, içiniz kıpır kıpır olmuyor mu? Bir manyakta zamanında çıkmış bu gün tüm sevgililere armağan olsun demiş manyak gibi bizde kutluyoruz ama 14 şubatta sevgiliniz sizi hiç aramazsa sahi olun, kırılmaz mısınız? Der misiniz ona boşver gereksiz gün oturalım evde diye. İnsanın içi kaynıyor beee :) :) Kendini dışarı vurup binlerce sevgilinin arasına karışıp en azından hayatta 1 gün, hiçbirşeyi düşünmeden yaşamak istiyor.
    Yaşasın 14 şubat :D

3. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Sevgilisi olan biri olarak senin içi iyi bi gün tabi :)
    Olmayanlar için diğer günlerden farkı olmaz..
    Ve pazartesi günü yani iş günü olması nedeniyle o gün işte olacam bide :D:D

4. yeşüLL

yeşüLL limitsizsiniz...! Özel üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    2.880
    Banka:
    46 ÇTL
    Zeynep'e buram buram katılıyorum:D günün anlam ve önemi ders seçimi yapacak olmam ve ayrıyetten bir kısım alışveriş. Peygamber efendimiz (sav) doğumuna denk gelmiş hayırlısı. O ki gözünü dünyaya gözünü açmış ümmetim demiş,eza cefa çekmiş ümmetim demiş.Kendisine cennete girme imkanı verildiği halde hiç tanışmadığı gelecekteki insanları düşünmüş.Bu zamana kadar 14 şubat hiç anlamlı olmadı benim için.Şu bahsedilen heyecan var ya hani bir günlük hiç birşeyi düşünmeden sevdiceğinle hayatın tadını çıkartmak.Keşke hiç olmazsa sadece bir gün de Peygamber efendimiz(sav)in hayatını karakterini öğrensek,onu ansak,dedikodu yapmak yerine ondan bahsetsek.Senede bir gün:)

Sayfayı Paylaş