1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Sevgiyi Paylaşmak

Konusu 'Okunası Yazılar' forumundadır ve Çağlayağmur tarafından 14 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Çağlayağmur

  Çağlayağmur Mutlu Süper Moderatör

  Katılım:
  15 Aralık 2010
  Mesajlar:
  15.237
  Beğenileri:
  4.865
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Yer:
  Ankara
  Banka:
  3.855 ÇTL
  Bir gün sormuşlar ermişlerden birine, Sevginin sadece sözünü edenlerle, onu yaşayanlar arasında ne fark vardır?Bakın göstereyim...demiş ermiş.

  Önce sevgiyi dilden gönüle indirememiş olanları çağırarak onlara bir sofra hazırlamış. Hepsi oturmuşlar yerlerine derken, tabaklar içinde sıcak çorbalar gelmiş. Arkasından da derviş kaşıkları denilen bir metre boyunda
  kaşıklar. Ermiş: Bu kaşıkların ucundan tutup öyle yiyeceksiniz. diye de bir şart koşmuş. Peki... demişler ve içmeye teşebbüs etmişler. Fakat o da ne? Kaşıklar uzun geldiğinden bir türlü döküp saçmadan götüremiyorlar ağızlarına. En sonunda bakmışlar beceremiyorlar, öylece aç kalkmışlar sofradan.

  Bunun üzerine Şimdi... demiş ermiş. Sevgiyi gerçekten bilenleri çağıralım yemeğe. Yüzleri aydınlık, gözleri sevgi ile gülümseyen ışıklı insanlar gelmiş oturmuş sofraya bu defa. "Buyrun deyince, her biri uzun boylu
  kaşığını çorbaya daldırıp, karşısındaki arkadaşına uzatarak içirmiş. Böylece her biri diğerini doyurmuş ve şükrederek kalkmışlar sofradan.

  İşte... demiş ermiş: Kim ki hayat sofrasında yalnız kendini görür ve doymayı düşünürse, o aç kalacaktır. Ve kim arkadaşını düşünür de doyurursa, o da arkadaşı tarafından doyurulacaktır.
  ŞÜPHESİZ, HAYAT PAZARINDA DAİMA SEVGİYİ PAYLAŞANLAR KAZANÇTADIR.​
   
Benzer Konular
 1. ZeyNoO

  Paylaşmak...

  ZeyNoO, 2 Ocak 2010, Paylaşıldığı Yer: Şiir
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  590
 2. Çağlayağmur
  Mesaj:
  8
  Görüntüleme:
  3.733
 3. Tuba
  Mesaj:
  5
  Görüntüleme:
  947
 4. HAYAL__
  Mesaj:
  49
  Görüntüleme:
  3.209
 5. kAşİf
  Mesaj:
  3
  Görüntüleme:
  640
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş