Sevilecek adamlar

İLkİm*

MaviKuş ~
Özel üye
Katılım
22 Ksm 2009
Mesajlar
5,311
Beğeniler
168
#1
SEVİLECEK ADAMLAR

Genelde insanlardan uzaklardır, almazlar yalnızlıklarına kimsel...eri, öyle herkesi de sevmezler, bir gün biriyle başka gün biriyle göremezsiniz onları. Gecelerde, kalabalık arkadaş toplantılarında göremezsiniz.Görseniz de fark etmezsiniz. Arada sırada çıkarlar, yalnızlardır. Masalarında ikinci bir bardak çok olmaz. Kirli sakallı, genelde dağınık halleri ile kendi başlarınadırlar. Kahvaltı da etmezler, hazırlayacak kimseleri olmazsa eğer. Çünkü birileri giydirmeli, çeki düzen vermeli, sabah kahvaltı için bir nedenleri olmalıdır.Çok paraları olmaz, olsa da ceplerinde çok durmaz. Hikayeleri vardır ama anlatmazlar, çünkü bilirler ki size masal gelir anlattıkları. Ulu orta kahkaha atarken de göremezsiniz onları. Kalabalık resimler içinde yer almazlar. Aslına bakarsanız çok yakışıklı da değillerdir. Genelde isimleri "serseridir", çok sevenleri de olmaz bu yüzden. Severler ama sevdiklerine inanmazsınız, inanmamak her zaman kolay olanıdır çünki, çünki onların sevgileri, sizin sevgilerinize benzemez. Sizin doğrularınız gibi sevmez onlar, severken doğruyu yanlışı ayırmazlar.

NEDEN BU ADAMLAR ÖZLENİR

Çünkü kimse yaşatamaz size onların yaşattığını. Katıksız, sorgusuz kuralsız sever bu adamlar. Hatta tüm hayatlarını sizin için değiştirebilirler, sevmedikleri yemekleri bile sizin için yiyebilirler.En basit yemekleri sizin için en güzel yaparlar. Yiyemezsiniz onun yaptığı gibi bir daha, en lüks yerlerde yeseniz de. En eğlenceli gününüz, onunla olduğu gibi olmaz artık. Her daim sizinle yola çıkmaya hazırdırlar, öyle pat diye akıllarına esen yere giderler. Genelde bir dağ başı, ya da Kimsenin olmadığı bir yol, en güzel yerlerdir onlar için. Ama siz onun baktığı gibi bakamazsınız oralara. Siz yeşili, maviyi görürsünüz, o sizi.

Bir kere sevdi mi, olmazları yoktur sizin için. Onlar sadece severler, "tek aşka" inanırlar çünkü. Aslında sevmeyi de çok iyi bilmezler. Çünkü ilktir onların sevgisi. Ondan aşkta çok hata yaparlar. Ama ne yapsalar sevgiye dairdir, size dair.. Hepinizin hayatından bir tane geçmiştir bu adamlardan, ama onların hayatından "tek" biriniz geçebilirsiniz. Hiç ummadığınız anda mutlu edebilirler sizi. Yaşamaları gibi, tesadüflerle çıkarlar karşınıza çünkü. Hiç beklemediğiniz bir anda gözlerinin içinde eridiğinizi hissedersiniz. Aynaya bakmak gibidir onlara bakmak, baktıkça kendinizden başka hiç birşey göremezsiniz. Çok sever, çok özler, çok vefa gösterirler. Her ihtiyacınız olduğunda çağırmasınız da yanınızdalardır.

Öyle dakika başı, sulu aşklar yaşamazlar, her kelimeleri "aşkım, bitanem, pamuğum, balım" ile bitmez. Size tek bir isim bulur, onla severler sizi. Ne zaman hatırlasınız, yüreğinizi yakacak bir isimle. Ne zaman hatırlasanız diyorum, çünkü onlarla evlenilmez. Sevilirler sadece. Siz ondan sonra da seversiniz, hatta mutlu olursunuz, sadece ufak zaman birimlerinde düşerler akıllarınıza. O zaman hiç bir mutluluğunuz, kapatmaz işte acınızı.

Ama üzülmeyin, dünyanın durduğunu hissetmeniz çok sürmez, tekrar yönelirsiniz maceralarınıza. Seviyorum seni demek sizin için tek kuruş etmez çünkü, her gördüğünüze yeniden aşık olabilirsiniz!

NE OLUR BU ADAMLAR SİZDEN SONRA?

Gitme vaktiniz gelmiştir artık sizin, yeni bir macera zamanıdır vakit. Biraz üzülürsünüz, vicdan azabı belki biraz. Ama üzülmeyin, üzülmenizi istemeyecek kadar severler sizi.. Onlar mı ? İşte şimdi olur masalarında 2. bir kadeh, hiç içilmese de masalarında yer kaplarsınız. Oturur acılarını yaşarlar. Böyle bağıra çağıra değil sessiz akmayan gözyaşlarıyla anarlar sizi. Biraz arasanız bulursunuz aslında onları, yine bir dağ başında, sizinle gittikleri bir yoldadırlar.

Sizin yaptığınız gibi, yeni aşklara da yelken açmazlar. Tek aşktır çünkü onlar için hayat. Siz bırakıp gitmişssinizdir ama, yine de kızmazlar size, kadere vururlar öfkelerini. Allah'a inançları varsa kaybederler, yoksa inanmadıklarında haklı olduklarını düşünürler.

EVLENİLECEK ADAMLAR;

Hayatta idealleri vardır onların, yeni bir araba, yeni bir üniversite gibi. Sürekli planlarlar hayatlarını, yarın yapacakları işleri bile not kağıtlarındadır. Hayatı saate göre yaşarlar, onların yatma, kalkma, hatta sevişmek için bile ayarlanmış zamanları vardır. Gezecekleri günler bellidir, öyle birden pat diye çıkmazlar yola, 1 hafta önceden arabaları bakıma gider, alışveriş başlar. Masalarında toz, üzerlerinde leke göremezsiniz bu adamların. Traşlı yüzleri, bakımlı ciltleri vardır. Çok para harcamazlar, ama cüzdanlarında her daim para bulabilirsiniz. Ne zaman paraya! ihtiyacınız olsa onlarda vardır. Her telefonlarını açışınızda yavşakca bir "aşkım, balım, böceğim, peteğim" cümlesi düşer dillerinden. Oysa o arada masalarının üzerindeki sözleşmeyi imzalıyorlardır bir taraftan, ya da akıllarında birazdan girecekleri toplantının notları dolaşıyordur.

İşte bu adamlarla evlenirsiniz.
Ama unutmayın;
bu adamlar bir zamanlar "sevilecek adamlardır"
Ne zaman inancını yitirirlerse sevgiye, aşka,
"evlenilecek adam" olurlar


Sevilecek adamlar sizi hatırlamaz mı? Hatırlarlar tabi..
Bir düşünün şimdi;
Sizin hatırladığınız gibi hatırlayabilirler mi?
alıntı
 

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,468
Beğeniler
8,989
Takım
GALATASARAY
#2
Hımm sevilecek olanlar da varmış demek ki bunu bir bayanın ağzından duymak ne güzel :D

Genellikle eleştirel konular açıldığı için şaşırdım :D
 

Suskun

V.I.P
V.I.P
Katılım
16 Mrt 2009
Mesajlar
23,140
Beğeniler
322
Şehir
Türkiye
#6
bu adamlar bir zamanlar "sevilecek adamlardır"
Ne zaman inancını yitirirlerse sevgiye, aşka,
"evlenilecek adam" olurlar


Sanırım yazı yazarının ya duygusal anında yada kaybedilenin ardından anlık düşüncelerini kaleme alması sonucu ortaya çıkmış.Evden çıkınca [istisnalar olsada]erkekler bekardır.Çünkü herne kadar sevgi ve aşka inanç yitirilsede heyecanın inancını yitirmiyorlar:@
 

Benzer konular

Top