Sezen Aksu’dan Hayranlarına Kötü Haber

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,536
Beğeniler
8,001
Şehir
izmir :)
#1


Sezen Aksu dün akşam Maslak'ta verdiği konserde, 40 yıllık sahne hayatına veda ettiğini açıkladı…


"Bunlar benim son istanbul konserlerim" diyen Aksu, yaptığı duygusal konuşmayla hem kendi ağladı, hem de hayranlarını ağlattı…

"Her bitiş yeni bir başlangıçtır. Üretmeye devam edeceğim fakat daha önceden söz verdiğim birkaç konseri de yaptıktan sonra sahneye veda ediyorum. İstanbul'da son konserim. Bugün 40 yılın anısına burada benimle olduğunuz için şükranla doluyum." diyen Aksu, sözlerine bir şarkısının dizeleriyle devam etti.

O şarkı, aksu'nun belki de hayatının özeti olan "Hayat sana teşekkür ederim" şarkısıydı;

"Benim oyuncak bebeğim olmadı, kendimi bildim bileli şarkı söyledim. Alkışı sevdim. Kadınları, erkekleri, romanları, özellikle de başkaldıranları çok sevdim. Hayat sana teşekkür ederim…"


Bu veda konuşması, salonda duygulu anlar yaşanmasına neden oldu. Aksu, hem kendisi ağladı, hem de herkesi ağlattı. Sonrasında bu hüzünlü havayı, esprileriyle dağıtmaya çalıştı.

"İtiraz etmeyin. 800'e yakın şarkım oldu. Artık döndürüp döndürüp dinlersiniz. 40 yıldır buralardayım, artık yeter, beni sinirlendirmeyin" diyerek salondakileri güldürdü.

Aksu, bu yaz dinleyicilerinin karşısına "Sezen'li Yıllar" adını taşıyan ve dört konser olarak planlanan bu özel projeyle çıkmıştı.

iki konser, Temmuz ayında yapılmış, diğer ikisi Ekim ayında şehitler nedeniyle ertelenmişti. Dün ve bugün Maslak'ta yapılması anons edilen bu konserlerin, Aksu'nun son konserleri olacağı, bilinmiyordu.

Konserine "Küçüğüm" ve "Kaybolan Yıllar" şarkılarıyla başlayan sanatçı,, ilk andan itibaren durgundu, keyifsiz gözüküyordu. Konser boyunca "Sen Ağlama"dan "Geri Dön"e, "Tutuklu"dan "Keskin Bıçak"a unutulmaz şarkılarını söyledi.

Madımak'ta hayatını kaybedenler için "Kavaklar"ı, genç yaşta idam edilen Erdal Eren için "Son Bakış"ı yorumladı.

İlk yarının sonunda erkek dansçılarla birlikte şarkılar söyleyip dans da etti. Ama ikinci yarı yeniden hüzünlü şarkılar yükselmeye başladı sahneden.

Tam neşeli bir finalle herkes mutlu ayrılıyordu ki, sahnelere veda ettiğini açıkladı.
Aksu, bu akşam 20.30'dan itibaren son kez Maslak Volkswagen Arena'da sahne alacaK.
 

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,536
Beğeniler
8,001
Şehir
izmir :)
#3
Sezen Aksu dinlemem pek, ama bu durumun sanatçılar arasında moda haline geldigini düşünüyorum.
önce Teoman, sonra birkaç şarkıcı daha, adını hatırlayamadığım bir oyuncu, hatta Jessie J, şimdi de Sezen aksu.
ve hiçbiri de bu söylediklerini gerçekleştirmediler.
ki bu kadın o kadar sahneye ve şarkılara aşıksa bırakamaz mesleğini zaten.-ki ben bunun bir meslek olduğunu düşünmüyorum
 

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,809
Beğeniler
6,481
Şehir
Seattle.
#4
Benimde aklıma geldi daha önceden böyle söyleyenler olmuştu, bende pek sanmıyorum şu aralar bırakacağını.
 

_nehir_

Schrödinger'in Kedisi ♕
Özel üye
Katılım
8 Arl 2012
Mesajlar
6,751
Beğeniler
4,717
#5
40 yıldır sahnelerdeymiş kolay değildir saatlerce şarkı söylemek o yaşta, tabii yılların usta sanatçısından beklentiler de yüksek.. Tadında bırakmak istemiş olabilir ama beste yapmayı bırakmayacak olması güzel :)
 

Benzer konular

Top