1. ÇeReZFoRuM - yeni katılımcılar ve yöneticiler...
  Kendisi dışında 5 katılımcı ve kurallara uyan üye (sürekli devam eden) kazandıranlar ADMİN veya ADMİNE yetkisiyle forum yönetim kadrosunda yer alabilir. Amaç forumda hareketlilik sağlamaktır...Duyuru 31 Mart'a kadar geçerlidir.

Sıcak-Soğuk Ağda Nasıl Yapılır?

Konusu 'Kadın' forumundadır ve dderya tarafından 4 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. dderya

  dderya kOkOşŞ AdminE

  Katılım:
  29 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  12.184
  Beğenileri:
  7.984
  Ödül Puanları:
  11.080
  Cinsiyet:
  Kadın
  Meslek:
  Öğrenci
  Yer:
  izmir :)
  Banka:
  126 ÇTL
  Sıcak ağda, ağda yapılacak bölgede sıcak etkisi nedeni ile gözeneklerin açılmasını sağlar ve uygulamanın etkisi daha çok artar. Sıcak ağda tüylerin kökten alınmasını sağlayarak tüylerin daha geç çıkmasına neden olur. Sıcak ağda yapılan bölgelerde tüyler tekrar 1 ay kadar sonra çıkmaya başlar.

  Sıcak ağda, iki yöntem kullanılarak uygulanabilmektedir. Birinci yöntem ev ortamında kullanım için üretilmiş spatula ve kavanoz detaylıdır. Diğer yöntem ise minik şeritler şeklindedir.

  Ağda eğer evde hazırlanacaksa uygun bir ortamda ısıtılarak uygulanmalıdır. Diğer yöntemde ise ağda ısıtmak için özel cihazlar kullanılmaktadır.

  Sıcak ağdanın yan etkileri nelerdir?

  Sıcak ağdanın gözenekleri açma gibi bir etkisi olduğu için damarların açılmasına yani genişlemesine neden olabilmektedir. Dolayısı ile varis gibi herhangi bir damar rahatsızlığı bulunan kişilerin sıcak ağda işleminden uzak durması gerekmektedir.

  • Sıcak ağda uygulanacak alana oldukça ince bir şekilde sürülmelidir.
  • Ağdayı temizlemek için kullanılan bezin esneme özelliği olmamalıdır.
  • Ağda üzerine kullanılan bez tüylerin çıkış yönünden değil, ters yönden çekilmelidir.
  • Ağda uygulandıktan sonra cilt yıkanarak temizlenmeli ve bölgeye nemlendirici özelliği olan krem sürülmelidir.
  Soğuk Ağda Nasıl Yapılır?

  • Soğuk ağda cesaretli ve pratik olan kişiler için istenmeyen tüylerden kurtulabilmek adına tercih edilmesi gereken yöntemlerden bir tanesidir. Damarlarında problem olan kişiler için ideal bir yöntemdir. Soğuk ağdadan sonra tüyler tekrar 3 hafta kadar sonra çıkmaya başlamaktadır…
  Sıcak ağdaya nazaran tüyleri giderme konusunda tam olarak etki sağlamayabilir. Dolayısı ile soğuk ağda kullanılan bölgeye birkaç defa uygulama yapılması gerekebilir.

  Soğuk Ağda Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Ağda uygulanmadan önce uygulanacak alan mutlaka temizlenmelidir. Temizliği tam olarak sağlanmayan bölgelerde ağda yeteri kadar etki sağlamayabilir.
  • Ağda bölgeye yapıştırıldıktan sonra tek bir hareket ile tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekilmelidir.
  • İşlem uygulandıktan sonra uygulama yapılan alan soğuk su ile iyice temizlenmeli ve nemlendirici krem uygulanmalıdır.
   

Sayfayı Paylaş