Şii Mahallesi Kan Gölü

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,859
Beğeniler
136
#1


Şii mahallesi kana bulandı. Saldırıda çocuklar dahil 63 kişi öldü. ABD "Saldırı, Sünnilere karşı Şiileri ayaklandırmak için yapıldı" açıklamasını yaptı. Şiilerin öfkesi kat kat arttı. Ve Şii-Sünni çatışması artık had safhaya ulaştı.

Irak'ı "özgürleştirip demokratikleştirmek" için ABD bu ülkeye ilk bombalarını 20 Mart 2003'te yağdırmaya başlamıştı. 15 Nisan 2003'te, ABD önderliğindeki koalisyon güçleri, operasyonu tamamladığını açıklamıştı. Aradan 5 yıla aşkın bir süre geçti... Irak ne daha özgür, ne de daha demoktarik bir yer. Saldırı ve ölümler günlük yaşamın bir parçası haline geldi. Dünya medyası, bunları artık rutin haberler olarak görüyor.

Ama Irak atrık bitmeyen acıların ülkesi. İşte 5 yıl sonraki hali...

Başkent Bağdat'ta dün akşam, son günlerin en kanlı saldırısı gerçekleşti. Bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı, başkentin kuzeybatısındaki El Hürriye adlı Şii mahallesinde kalabalık bir otobüs durağında düzenlendi. Bugün, ölü sayısının 63'e çıktığı açıklandı. Çevre hastanelerin mogları doldu taştı.

ABD'nin saldırıya ilişkin açıklaması

Amerikalı askeri sözcü Yarbay Steve Stover, istihbarat bilgilerinin, dün Bağdat'ın Hürriyet mahallesinde düzenlenen saldırının arkasında "Haydar Mehdi Hadum El Favadi adlı bir kişinin liderliğindeki bir Şii grup bulunduğunu" gösterdiğini söyledi.

ABD ordu sözcülüğü, Şii milisleri sorumlu tuttuğu saldırının Sünnilere karşı Şiileri ayaklandırmak için yapıldığının sanıldığı belirtmişti.

Ancak Şiilerin öfkesi şimdi kat kat arttı. Şii-Sünni çatışması artık had safhaya ulaştı.

Irak'taki Amerikan Büyükelçiliği ve Amerikan ordusu da, ortak bir açıklamayla "barbarca" olarak niteledikleri saldırıyı kınadılar ve bu saldırının arkasındakileri ortaya çıkarıp adalete teslim etmede Irak güvenlik güçlerine yardımcı olma vaadinde bulundular.

Irak Başbakanı da açıklama yaptı

Irak hükümeti, başkent Bağdat'ta dün düzenlenen ve 63 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının kararlılıklarını etkilemeyeceğini açıkladı.

Başbakan Nuri El Maliki kabinesinden yapılan yazılı açıklamada, "saldırının Bağdat, Basra ve Musul'da başarısızlığa uğrayan aşırı grupların moralini yükseltmek amacını taşıdığı" ifade edildi.
 

kelebek

-ütopik-
V.I.P
Katılım
9 Hzr 2006
Mesajlar
9,859
Beğeniler
136
#2
BİR BEBEK DAHA “ÖZGÜRLEŞTİRİLDİ !!!”


Fatih ÇEKİRGE YAZIYOR

Bir anda oldu...

Önümüze bir “gözyaşı bombası” gibi düştü…

O fotoğraf…

O bebek…

Hiç bir şeyden habersiz o bebek…

Ölümden bile habersiz…

Muhtemelen babasının kollarındaki o fotoğrafıyla bir “hüzün bombası” gibi…

Düştü önümüze O bebek…

Dünya ajanslarından haber bürolarına doğru; İnsanlıktan utandıran bir “çığlık” gibi düştü…

O bebek…

Tutulup kaldık…

Peki nasıl seyredebiliyor bunu dünya?

Irak’a demokrasi getirmek için, Irak’a özgürlük aşılamak için geldiğini söyleyen ABD yönetiminde;

İşte bir “bebek daha özgürleştirildi”…

Evet bir “bebek daha özgürleştirildi” işte…

Ve ruhumuzda dinmeyen bir yara gibi açıldı

Allah rahmet eylesin melek bakışlı yavrum…
 
Katılım
9 Ekm 2006
Mesajlar
604
Beğeniler
3
#3
her toplum kaderini kendisi seçer. Hitler intihar etmeden önceki sözlerinden birisidir. onlarda birlik olmayarak kendi kaderlerini seçmiş oldular... bir ülke üç günde çöktü. hiç bir zaman savaşdan ve ölümden yana değilim ama birlik olarak savaşarak ölselerdi bu durumdan dan daha iyi olurdu. sonuçta hepsi aynı dinin insanları....
 
Top