Şimdilik Erken Tatil Yok

Katılım
31 Ekm 2009
Mesajlar
495
Beğeniler
3
Yaş
36
Şehir
Ankara
#1
Kurban Bayramı ve yarıyıl tatili henüz erkene alınmadı...


Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Kurban Bayramı ve yarıyıl tatilinin öne alınması için şu anda bir çalışmanın olmadığını bildirdi.

Niğde Valisi Alim Barut'u ziyareti sırasında, gazetecilerin Kurban Bayramı ve yarıyıl tatiliyle ilgili sorusunu cevaplayan Çubukçu, şöyle dedi:

"Okullardaki devam durumunu il il her gün saat 17.00'dan sonra takip ediyorum. Şu andaki verilere göre, okulların Kurban Bayramı ve sömestir tatillerinin öne alınmasını gerektirecek bir durum yok. Her gün değerlendirme yapıyoruz. Hastalığın yaygın olduğu illerde sağlık kurulları gereken önlemi alıyor. Bazı illerde okullar tatil edildi ama hastalığın hiç olmadığı iller de var. Hastalık oranı okullarda yüzde 40 ila 50'ye ulaşırsa o zaman bir değerlendirme yapılır. Şu anda tatille ilgili bir çalışma yok. Bu tür haberler öğrencilerin eğitimini aksatıyor, okula olan ilgi azalıyor, dersler aksıyor."

Vali Barut'tan ilin sorunlarıyla ilgili bilgi alan Çubukçu, burada yaptığı açıklamada, özellikle kız çocuklarının eğitim almalarına büyük önem verdiklerini belirterek, "Kız çocuklarımız en az liseyi bitirsin, lise eğitimi alsın istiyorum. Bu nedenle kırsal alanlarda kız öğrenci yurdu yapılmasına büyük önem veriyoruz. Niğde eğitim alanında alt yapısını hemen hemen tamamlamış bir ilimiz. Okul öncesi eğitime de büyük önem veriyoruz" diye konuştu.
 

Benzer konular

Top