1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Sınıf Kütüphane Programı 1.0 (Okullar)

Konusu 'e-cozum.net / Programları' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 15 Şubat 2008 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.357
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.819 ÇTL
    Sınıf Kütüphane Programı, daha önceden okul kütüphaneleri için yayınlanan hemen tüm özellikleri taşımakla birlikte, sınıf için gerekli olmayacak bazı bölümler çıkarıldı ve birkaç yeni eklenti ve düzenleme yapıldı.

Okul Kütüphane programını [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] inceleyebilirsiniz.

Sınıf Kütüphane Programın ilk çalıştırılmasında kullanıcı adı : admin, Şire 1 dir. Daha sonra başka kullanıcılara yetkiler verebilir kendi profilinizi düzenleyebilirsiniz. Program menüleri oldukça sade işlevselliği ise yüksektir.

Program Özellikleri:
    • Kitap girişlerinde kitap türü yazılabilir.
    • İstatistikler bölümünde öğrencilerin okdukları kitap sayıları, ad ve türleri tek tıklama ile görülebilir.
    • Yeni kitap ve kitaplara ait detayları girebilir, silebilir, düzenleyebilir, arşive gönderebilir, ödünç verebilir, geri alabilir.
    • Okunan kitaplarla ilgili detaylı[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] istatistikler tutabilir. İade süresi program içinden belirlenebilir.
    • Bütün bölümlerin yazıcı çıktıları alınabilir. Ayrıca detaylı yazdırma, kitap geciktirenlerin listesini alma gibi özel çıktılar alınabilir.
    • Bölümlerde kriterlere göre arama ve öğrencilerdeki kitap bölümünde tarihe göre filtrelemeler yapılabilir.
    • En çok okunan kitaplar, en çok okuyanlar ve kimlerin hangi kitapları okudukları vs izlenebilir.
    • Kitap alışverişlerini sadece kitap kodlarını ve üye numaralarını girerek gerçekleştirebilirsiniz.
    • Program başlığında kurumunuzun adını görebilirsiniz.
    • Kullanıcı profilleri düzenleyebilir, kullanıcılara program üzerinde istediğiniz yetkileri verebilirsiniz.
    Boyut: 1.05 MB

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

Ekran görüntüsü [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] programına çok benzediği için aynı görüntü kullanıldı.

Not: Görüntü ME işletim sisteminde alınmıştır. XP'de işletim sistemiyle entegre görünümdedir.

2. svsonder

svsonder Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    kardeş emeğine sağlık güzel olmuş

3. risedre

risedre Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    emeğine sağlık çok güzel.benim tüm kitap ve üye listeleri diğer versiyonda kayıtlı.ordan buraya sorunsuz nasıl aktarırım?

4. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.357
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.819 ÇTL
    Hocam veritabanında küçük birkaç değişiklik yaptım. O yüzden aktarma konusunda sorun yaşayabilirsiniz. Eğer her iki veritabanını açıp manuel kopyalama yapmak isterseniz veritabanı şifresi kutuphane10

5. benmisim

benmisim Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    merhaba;
    elinize sağlık çok güzel ve kullanışlı bir program. biz bu programı yeni kullanmaya başlayacağız. bir sorumuz var. kitapları farklı kişiler farklı bilgisayarlarda veritabanına girse bunları birleştirmemiz mümkün olur mu? fazla sayıda kitabın kısa sürede veri tabanına girilmesi gerek. yardımınız için şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar

6. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.357
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.819 ÇTL
    Maalesef programda çoklu kullanıcı özelliği yok hocam. Eğer Access konusunda deneyimliyseniz veritabanını açıp birleştirebilirsiniz. Veritabanı şifresi kutuphane10

7. dino1974

dino1974 Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    eline sağlık gerçekten de çok güzel bir program

8. ashilangel

ashilangel Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    merhaba öncelikle emeğinize sağlık ben bu programı evimde kullanmaya başladım fakat bazı sorunlar var 1- kitap türünü yazabileceğim bir alan yok 2- üye oluşturmama rağmen (öğretmen olarak oluşturuyorum) üyeye kitap ver aktifleşmiyor. bunu arkadaşlara kitap verirken kullanmayı düşünüyordum ama ne yazıkki kullanamadım:( bir de vermiş olduğunuz yükleme sitesi olan e-cozumden indir diyince html sayfası yüklüyor programı değil:( bana yardımcı olursanız çok memnun olacağım. iyi çalışmalar. Yusuf TURAN

9. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.357
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.819 ÇTL
    Hocam bahsettiğiniz Okul Kütüphane programı olabilir mi?. Sınıf Kütüphane programından öğretmen bölümünü kaldırdım diye biliyorum. Bu bilgisayarda kurulu değil.

Üye oluşturken üyelere verdiğiniz numaralara göre kitap alışverişi gerçekleşiyor. Eğer üye numarasını doğru yazmazsanız demirbaş numara bölümü aktif olmayacaktır. Üyeleri girdiğiniz bölümden üye No'ya bakın.

Evet download linkinde bir sorun var maalesef. Dosyaları attığım host sorunlu yarın itibari ile indirebilirsiniz. Maalesef sorun tüm bana ait programlar için mevcut.

10. kostelli

kostelli Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Elinize sağlık. Yalnız benim de bir isteğim olacak:Eğer mümkünse kişisel kütüphane programı da yapabilir misiniz? Şimdiden tekekkürler...

Sayfayı Paylaş