1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Sınıf Kütüphane Programı 1.2

Konusu 'e-cozum.net / Programları' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 16 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.364
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.875 ÇTL
    Not: Program 1.2 versiyonuna güncellenmiştir. Bu bölümden indireceğiniz versiyon 1.1 değil. 1.2 versiyonudur.

Programın 1.0 (eski) versiyonunu [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]inceleyebilirsiniz.

Sınıf Kütüphane Programın ilk çalıştırılmasında kullanıcı adı : admin, Şire 1 dir. Daha sonra başka kullanıcılara yetkiler verebilir[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] kendi profilinizi düzenleyebilirsiniz. Program menüleri oldukça sade işlevselliği ise yüksektir.

Sınıf Kütüphane 1.2 Programında 1.1 versiyonunda yer alan bazı hatalar düzeltilmiş, kitap girişindeki sorun giderilmiştir. Konunun altındaki linkten 1.2 versiyonunu indirebilirsiniz.

Sınıf Kütüphane 1.1 Programında İstatistik bölümüne yeni eklenen özellik sayesinde [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..] adresine kitap girişleri daha da kolaylaştırıldı. Kitap adını buradan bir tuşa basarak kopyalayıp e-okul sistemine sistemine yapıştırabilirsiniz. Ayrıca aynı bölümde Kitap türü ve Sayfası net şekilde görünüyor. İstatistik bölümüne eklene kitaplar tarih sırasına göre eklenecektir. Ama siz bölüm başlıklarına tıklayarak diğer bölüm sıralamalarını da yaptırabilirsiniz.

İstatistikle ilgili resmi incelediğinizde programda görünmeyen Okuma Listesi adlı bir buton göreceksiniz. Bunu aktif etmek için 3. numaralı alanda fare ile dolaştığınızda yazılabilir bir alana rastlayacaksınız. Bu kutucuğa 1 yazmalısınız. 1 numara ile gösterilmiş butonlar ise ilgili alandaki yazıyı kopyalamak içindir.

Programda tüm bölüm listelerinin başlıklarına tıklayarak A-Z ve Z-A sıralaması yapabilirsiniz. Örneğin herhangi bir listede istediğiniz kriterin başlığına tıklayıp listeyi sıralatabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz. Ayrıca Kitap Listesi Bölümünde liste üzerine sağ klik yaparak ulaştığınız menüde de işlerinizi kolaylaştıran kısayaollar görünecektir. Böylece görünüm ayarları yapabileceğiniz gibi bazı menülere de hızlı ulaşabilirsiniz.

Program Özellikleri:
    • Kitap girişlerinde kitap türü yazılabilir.
    • İstatistikler bölümünde öğrencilerin okdukları kitap sayıları, ad ve türleri tek tıklama ile görülebilir.
    • Yeni kitap ve kitaplara ait detayları girebilir, silebilir, düzenleyebilir, arşive gönderebilir, ödünç verebilir, geri alabilir.
    • Okunan kitaplarla ilgili detaylı istatistikler tutabilir. İade süresi program içinden belirlenebilir.
    • Bütün bölümlerin yazıcı çıktıları alınabilir. Ayrıca detaylı yazdırma, kitap geciktirenlerin listesini alma gibi özel çıktılar alınabilir.
    • Bölümlerde kriterlere göre arama ve öğrencilerdeki kitap bölümünde tarihe göre filtrelemeler yapılabilir.
    • En çok okunan kitaplar, en çok okuyanlar ve kimlerin hangi kitapları okudukları vs izlenebilir.
    • Kitap alışverişlerini sadece kitap kodlarını ve üye numaralarını girerek gerçekleştirebilirsiniz.
    • Program başlığında kurumunuzun adını görebilirsiniz.
    • Kullanıcı profilleri düzenleyebilir, kullanıcılara program üzerinde istediğiniz yetkileri verebilirsiniz.
    Boyut: 1.06 MB

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

Önceki Sürümü Kullananlar İçin;
    Sınıf Kütüphane 1.0 kullanmış olanlar, eski veritabanı üzerinde değişiklik yapmadan programı kullanamazlar. Eğer eski verilerinizi kullanmak istiyorsanız; programın kurulu olduğu dizindeki Data.mdb dosyasını M. Access ile açıp OkumaSayisi adlı taployu tasarım görünümünde açarak Sayı ve Tarih alanlarını eklemelisiniz. Sayı alanıözelliğini sayı, Tarih alanının özelliğini ise Tarih/Saat şeklinde seçip alt özelliklerden Kısa Tarih seçimi yapmalısınız. Ancak M. Access üzerinde denetim sahibi değilseniz yapacağınız hata programın çalışmamasına neden olacaktır. Alttaki iki resmi inceleyin. Renkli olarak gösterilen alanlar eklenmeli.

Program Görüntüsü:

Kitap Alış Veriş Ekranı:

Ayarlar:

2. hakul

hakul Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    dosyaya girmek için şifre istiyor şifreyi gönderirmisin teşekkürler

3. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.364
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.875 ÇTL
    Programın ilk açılışında;

Kullanıcı Adı: admin
    Şifre: 1

Bu ilk konuda belirtilmişti.

4. mnhjkl

mnhjkl Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    arkadaşım program için çoook teşekkür ederiz.bu programı dernek kütüphanesinde kullanmaya karar verdim.2 gündür bütün kütüphane programlarını inceledim paralı olanları bile seninki gibi kullanışlısını görmedim.

benim isteyim bütün kitapların arkasında barkod olduğuna göre alan adı kısmını barkod kısmına çevirire bilirmisin.4 basamak sınırı olmasa ben okutup onların numarasını verecektim.bide bazı kitaplardan 3-4 tane var.adet yazmışsın ama bir işe yaramıyor.2 adet yazıyor ama uyeye 2 kitabı birden veriyor. neyse adet önemli değil.barkod işini çözersen çook sevineceğim. iyi çalışmalar.

5. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.364
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.875 ÇTL
    Not: Hocam nickiniz anlamsız olduğu için yönetimce yasaklanmış.

Program hakkındaki görüşleriniz için teşekkürler. Bu şekilde ücretsiz olarak yayında. Bu tarz köklü değişiklikler oldukça fazla zamanımı da alıyor. Sonuç itibari ile ücretsiz versiyonu bu şekilde.

6. mnhjkl

mnhjkl Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    cevapın için teşekkürler ama şunu söyleyeyim programın tek eksik yönü barkod kısmı çünkü tüm kitapların kendi barkodu var ve 35 liraya bir barkod ile büyük bir külfetten kurtulacağız. internetten program arayışım sürüyor.seninki gibi güzeline raslamadım dediğim gibi tek eksik yanı barkod.ücretsiz versiyonu demişsin ücretli versiyonuda var mı??
    barkod eklersen çok sevineceğim.
    meb in yapmış olduğu bir program var 3yılda100temeleser diye barkodlu güzel bişey asp tabanlı ama oda 1 öğrenciye 1 kitap veriyor.yani işe yaramıyor.asp kodları üzerinde uğraşıyorum bakalım

7. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.364
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.875 ÇTL
    Hocam şu an maalesef bu özelliği ekleme şansım yok. Daha doğrusu test etmek için uygun ortamım da yok barkod olayını. Yani en azından yaz tatiline kadar bunu ekleyemem maalesef.

8. mnhjkl

mnhjkl Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    yaz tatili geldi geçiyor şu bizim programa barkod ekleyebilecekmisin?

gerçekten seni kaç aydır bekliyorum

9. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    991 ÇTL

Burda bir aciklama yazmis su an kendiside burda yok gelince size gereken yardimi yapacaktir yada konu hakinda aydinlatacaktir anlayisiniz icin tesekkürler

10. mureda

mureda Üyecik

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    20
    Banka:
    0 ÇTL
    Hocam öncelikle program için teşekkür ederim . Daha önce okul kütüphane programını kullanıyordum. Şimdi Türkçe sınıfı kurdum orada sınıf kütüphane programını kullanmak isityorum. Okul kütüphane programından yedek yapıp sınıf kütüphane programına attım. bir sorun çıkarmadı ancak kitap iade eden öğrencileri iade ettikten sonrada ödünç kitap listesinden silmiyor. Öğrenciye başka kitap veriyorum listede öğrencinin iki kitabı birden gösteriyor. İade ettiği kitabı nasıl silebilirim. Programı birkaç kez silip yeniden kurdum hep aynı. Okul kütüphane programında hiç böyle bir sorun olmamıştı. Yardımcı olursan sevinirim. Çalışmalarında kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş