Sınırı Aşacaksın - Cindy Gerard / Kitap Özeti

Katılım
2 Ksm 2012
Mesajlar
367
Beğeniler
92
Yaş
30
Şehir
Ankara-Antalya
#1


Jase ordudan ayrılalı aylar olmuştu ama halen kendini toplayamamıştı. Halen sarhoş geziyor ve bok maçlarına katılıyordu. Hayatını tam bir serseri gibi yaşıyordu. Sonunda durması gerektiğine karar verdi ve orduda komutanı olan No ya aylar önce onun tarafından güvenlik şirketinde çalışma teklifinin geçerli olup olmadığını öğrenmek için yanına gidecekti.

Jase onu işe almalarına çok sevinmişti. Herkes ona aileden biri gibi davranıyordu. Şirket dört kardeş tarafından yürütülen iyi tanınmış bir güvenlik şirketiydi. Jase ilk işi almıştı. Bile ama işin konusu olan kadını görünce çok etkilenmişti. O rock müziğin bebeği olarak anılan bir süper yıldın Janey idi. Onu korumak düşündüğünden daha zor olacaktı. Birkaç yıl önce sapık bir hayranının çok ileri gitmesi ile kadın zor duruma düşmüştü. Hayranı ona evinde saldırmıştı. Janey hayranını polise yakalatmış ve onu hapse atmışlardı. Adam şimdi hapisten çıkmış ve bela açmaya kadının peşine takılmıştı. Janey bu Grimm adındaki zengin sapık hayranının hapisten çıktığını duyunca çok üzülmüştü. Menajeri ve yakın arkadaşı olan Max onun için koruma sağladığını söylemiş ve Jase böylece bu işe başlamıştı. Janey korumasının bu kadar yakışıklı olduğunu bilmiyordu ve o çok muhteşem süt mavisi gözler onu sanki kendine çekiyordu. Janey mesleğine 16 yaşında bir lunaparkta keşfedilerek başlamış ve çok çalışarak bugünlere gelmişti. Artık sarhoş annesi ve onun sapık erkek arkadaşları ile uğraşmayacaktı. Ayrıca sokaklarda yaşamak zorunda kalmayacaktı. Bu eski hayatı bir daha istemiyordu.

Konserden sonra müzik grubunun üyesi Derek Janey sarkıp duruyordu. Bu anları çeken gazeteci Chris Ramsey ise bu anları çok sevinçle görüntülüyordu. O bu prenses hakkında skandal çıkmasını ve onun hakkında yazacağı kitabının bu sayede çok basılıp ünlenmeyi bekliyordu. Janey Dereke sonunda dayanamayıp yere düşürdü ve böylece Dereki insanların ve paparazilerin önünde rezil etmiş oldu. Derek bu şarkıcıyı deli gibi sitiyordu. Elbet onu yatağına alacaktı yada intikamını tabi ki.

Jase , Max ve Janey aynı süvit odada kalıyorlardı. Böylece Janey yakın korumada olacaktı. Max artık sorumluluğunun çoğunu Jase vermeye başlamıştı. Jase koruması olduğu kadından çok hoşlanmaya başlamıştı. Bu onu şaşırtıyordu çünkü ağbisinin ölümüyle yıkılmıştı ve ağbisinin eşi önceleri ona sığınmıştı ve zamanla Jase ona aşık olduğunu düşünmüştü ama bir gün Jase ona aşık olmadığını söyleyince Jase kadınlara karşı bir duvar örmüştü ama bu kadın duvarları yıkıyordu sanki.Kadınlar onun için hep gelip geçici bir heves olmuştu. Ama bu kadın farklıydı.Sabah onun yataktaki halini görünce ona aşık olmaya başladığını anladı.

Bu kötü barda oturmak ona çok sıkıntı veriyordu ama bu pis işleri yapacak olan adamla burada görüşecekti. Katil Alex onun yanına yaklaştı ve kendisi için uygun bulunan işi iyi bir para karşılığı kabul etti. İş kolaydı kurbanını kaza süsü vererek öldürecekti.
Chris Ramsey artık bu kadını takip etmektense ona sıkıntı verecek işler yapmayı hatta o ölürse onun için iyi bir iş çıkartacağını düşünerek kafasında fikirler üretiyordu. Belki bu prensesin yaşam şansını azaltabilirdi…

Grimm sonunda aşık olduğu ve arzuladı kadınla aralarına giren herkesten kurtulmak istiyordu. Onları ortadan kaldırınca janey onun olacaktı ve ona istediği gibi davranacaktı.

Janey annesinin ölüm haberini konser öncesinde almış fakat Max ısrar etmesine rağmen konserse yinede çıkmıştı. Polis ona annesinin sarhoş halde bardan çıkarken bir arabanın çarptığını söylemişlerdi. Araç ortada yoktu tabi sürücüsü de.

Cenaze annesinin yaşadığı şehirde oldu. Janey paparazziler yinede rahat bırakmadı. Janey annesinden hatıra kalan tek haç kolyeyi hiç boynundan çıkarmıyordu.
Jase onu rahatlatmak istiyordu ama ona dokunmak demek onun engel olamayacağı bir yön çizecekti. Jase Janey etrafındaki herkesin araştırılması için No ya telefon etti bakalım neler çıkacaktı bu araştırmadan.

Sabah koşusu için ikisi otelden ayrılmışlardı geri döndüklerinde odalarına birinin girdiğini anlamaları uzun sürmedi yatağın üstünde iki küçük kanlı kuş kalbi bir not (artık ikimizde öksüzüz) bulmuşlar ve polise haber vermişlerdi. Bu olayın arkasında Grimm olduğuna eminlerdi.

Jase birkaç gün sonra telefon geldi Janey annesinin bankada bir kasası vardı ve bu kasayı ancak Jane açabiliyordu. Jase onunla birlikte kasabaya kimseye haber vermeden kılık değiştirerek gizlice gittiler. Ama bankaya vardıklarında onlardan önce kasayı açmak için bir başkasının geldiğini ama banka müdürünün buna izin vermediğini öğrendiler. Kasanın içinden 1 milyon dolar, ve 4 kadının isminin geçtiği bir liste yer alıyordu. Bu isimleri Janey tanımıyordu. Jase bunun araştırma işini No nun şirketine vermişti. Kasadaki para Janey annesine gönderdiği paralardı ve onlara hiç dokunulmamıştı. Bankadan ayrılıp küçük otel odalarına geldiklerinde artık onlar için kaçınılmaz gerçekleşmiş ve beraber olmuşlardı.
Janey çok mutlu uyanmıştı ama Jase olanlara pişmandı ve ona geri dönüş yolunda çok soğuk davranıyordu.Janey ona çok kızmıştı.

Jase onun için endişe duyuyordu. Max yine kumar ve bahis oynamış ve tabiî ki kaybedip batağa sürüklenmişti. Adamlar onun 250 bin dolar borcunu ödemesini aksi takdirde o çok sevdiği Janey zarar vereceklerini söylemişlerdi. Max Janey bunları bilmesini istemiyordu. Ondan parada alamazdı. Tek çıkar yol Janey hesabına girecek olan 1 milyon dolardan borcu kadar kendi hesabına aktarmaktı.
Derek Janey çok kızgındı ve gazeteci Chris onu Janey karşı oldukça kışkırtmıştı. Bu Chris için bulunmaz fırsattı ve onu yakalayacaktı.

Günler geçiyor ve Alex listede bulunan kadınları yüklü bir para karşılığı tek tek kaza süsü vererek öldürüyordu. Janey bunları öğrendiğinde çok şaşırdı. Konseri sırasında Grimm yakalanmış ama delil bulunamayınca serbest kalmıştı. Ama Grimm bu koruma bozuntusunu ve Janey sonunu hazırlamaya yemin etmişti.

Janey konserlerinin istenmeyen grup peder Black grubu Janey adeta her fırsatta yuhluyorlar ve kötü biri olduğunu ileri sürüyorlardı. Jase onların Janey yerini nereden öğrendiğini anlayamamıştı. Janey evinde bile rahat bırakmıyorlardı. Sonunda Jase onu babasının çiftliğine gizlice götürdü. Onu evdekilere bir arkadaşı olarak tanıttı. Günler Janey için güzel geçiyordu. Bir gece Jase onu gezmeye götürdü ve göl kenarında kendine engel olamadı Janey ile birlikte oldu. Ama onları bir sürpriz bekliyordu ve silah sesi ile ne olduklarını şaşırdılar. Biri onlara ateş ediyordu ve onların kaçmaktan başka şansları yoktu. Jase önce araba ile kaçmaya çalıştı Adam arabanın içine yine kanlı kalpler bırakmış ve koltuğun altına gizlenen silahıda almıştı .Araba tekeri açılan ateşle inince araba kullanılmaz hale geldi. Jase kadını mağaralara götürdü böylece onları öldürmek isteyen adamı orada kıstırabilecekti.Fakat olaylar tersine döndü ve adam bir anda Jase dövüş sırasında etkisiz hale getirdi. Jase fener yardımı ile olanları gördü ve adama bir tekme indirdi. Siahı yerden alıp hemen ateş etti ve adam yaralandı. Jase kendine geldiğinde adam oradan kaçmıştı. Jase janey eve geldiğinde olanları ailesine anlattı ve annesi onu tedavi etti. Jase janey alarak bir dağ evine götürdü. Burada güvende olacaklardı Katil yine onları buldu. Katil janey haç kolyesine izleme aygıtı takarak onları takip ettiğini Jase anladı. Jase katile tuzak kurdu ve onu eve girdiğinde öldürdü. Katil Grimm olmaması onları şaşırtmıştı.
Sonunda eve geri döndüler. Jase Max ın kalp krizi geçirdiğini Janey söylediğinde janey çok üzüldü ve hastanede onun yanında kalmaya çalıştı.
Chriss derekin yanına heme gitmeye çalışıyordu. Ona çarparak geçen adam Grimmdi ve onun canını yakmıştı. Derekin odasına girince onu yerde kanlar içinde yatarken buldu. O anda farkettiki çarpan adam onu da bıçaklamıştı.İlk yardım ekibi geldiğinde olanları onlara anlattı ama Derek ölmüştü çoktan.Chriss Janey karşı kurduğu tuzakları da itiraf etti.
Bu arada katil Janey eski bir arkadaşını daha öldürmüştü ve Jase Janey bunları anlatmak zorunda kaldı. Janey kendini suçlamaya başlamıştı. Jase onu avutmak istiyordu. Kapıda onlara doğrultulmuş silahı fark ettiklerinde karşılarındaki kişi onların beklemediği biriydi.
Bu bir kadındı. Jase onun pederin karısı olduğunu biliyordu. Kadınla konuşarak onu öfkelendirdi ve silahı kendine yönlerdirdi. Janey pederin kızı idi ve pederin evlilik dışı ölen kadınlardan çocukları vardı. Janey annesi onlara şantaj yaparak pederden para sızdırıyordu ve pederin karısı tüm cinayetleri kendisi işletmişti ve şimdi Janey öldürecekti. Jase buna izin vermedi ve onu yakaladı.

Jase ve Janey ilişkilerini sürdürme kararı aldılar ve annesinden kalan para ile Jase işinin olduğu şehirde bir ev yaptırmaya karar verdiler.

Mutlu Son.
 
Top