Şişli'de araç trafiğine kapatılacak yollar

BeReNN

Özel Üye
Özel üye
Katılım
30 Nsn 2011
Mesajlar
12,995
Beğeniler
505
Yaş
33
Şehir
Istanbul, Turkey
#1
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü, Şişli Osmanbey'deki bazı sokakları araç trafiğine kapatarak, yayalaştıracak.

AA


İstanbul- İBB'den yapılan açıklamaya göre, bariyerlerin hazırlanmasından sonra bu ay içerisinde başlatılması planlanan uygulamayla Osmanbey bölgesindeki Halaskargazi Caddesi, Şair Nigar Sokak ve Vali Konağı Caddesi arasında kalan Hacı Mansur, Kodaman, Madalyon, Melek, Kevser, Samanyolu, Matbaacı Osman, Dere sokakları özel araç trafiğine kapatılacak.
Resmi araçlar, vilayet, konsolosluk, itfaiye, zabıta ve polis araçları, PTT ve bankalara ait zırhlı araçlarla ambulanslar trafiğe kapalı alanlara giriş çıkış yapabilecekler.

Yayalaştırma sonucunda dar sokaklara sahip alanlarda yaya dolaşımı rahatlayacak, trafik yükü azalacak, yayaların, alışveriş ve gezi ihtiyaçları, taşıtların yarattığı tehlikeden, gürültü ve hava kirliliğinden arındırılacak.

Yayalara bırakılmış alanlarda park yapılması yasaklanırken, bina ve iş yerlerinin yükleme, boşaltma ve diğer ihtiyaçları için akşam 19.00'dan sabah 10.00'a kadar ve Pazar günü araç giriş çıkışı serbest olacak.
 

Benzer konular

Top