1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Köşe Yazısı Şişşşşt uyan!

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve arz-ı hal tarafından 28 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    BAŞINA bunca iş açıldığı halde gıkını çıkartmayan başka bir halk var mıdır merak ediyorum. Tarih kitaplarını kurcalıyorum. Feodal baskıyla yüz yıllar boyu ezilen Macar halkından; İngiliz emperyalizminin yüz yıllarca sömürdüğü Hindistan halkına kadar kurcalamadığım yer kalmıyor.
    Lakin hiç bir örnek, hiç bir benzerlik yakalayamıyorum bu tepkisizliğe.
    Yakacağı gazdan içtiği suya, yiyeceği ekmekten bineceği otobüse kadar kesesinde kalan son kuruşa kadar harcayan, ay sonunu bir türlü getiremeyen, ama tüm bunlara rağmen tepkisizliği kendine siper edinen bir halk...
    Gelir düzeyinden girdim konuya çünkü bizim milletimiz en çok açlık konusunda hassastır.
    Çevresinde yeni yeni zenginler türerken; bir lokma ekmeye mahkum edilenlere sözüm.
    Hani şu; burjuvazi tarafından varoş diye nitelendirilen; sandık zamanı iktidar partisi için koşa koşa oy atan zümreye...
    Oyunu atar atmasına; ama mahallesine bir yol bile yaptıramaz.
    Daha seçkin olan seçiciler çamuru sıçratır lüks cipiyle geçerken sokaktan üzerine de gıkını çıkartamaz.
    Nedir bu halkı bu kadar tepkisizleştiren?
    Nedir gözleri kör eden?
    Bak ne diyor Nihat Behram!
    "Haykır acını ey halk
    baş eğme haykır!
    Bir yol kavşağındasın ve ancak,
    yaraların haykırışlarla onarılır.
    Bir yol kavşağındasın ve senin,
    değişmek için çırpınıyor kaderin!
    Kuşan alnında biriken o kara terin,
    sırtında şakırdayan kırbacı kopar!"

Kaan Özbek

Sayfayı Paylaş