1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Siteniz için kolayca Hotlink Koruma hazırlayın

Konusu 'WebMaster Bölümü' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 31 Mart 2012 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.365
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.921 ÇTL
    .htaccess dosyası ile sitenizdeki resimler için hotlink korumak son derece kolay. Ancak ben kod yazmayı sevmiyorum diyorsanız bunun için güzel bir site var. Sadece domain adını yazıp, korumak istediğiniz resim türlerini (jpg, jpeg, gif, png) yazmanız yetiyor.

İsterseniz başka sitelerce kullanılan resimlerinizin yerine çıkmasını istediğiniz bir resim de belirlemeniz mümkün.

Hotlin koruma kodları hazırlamak için aşağıdaki linke tıklayın ve koaylaca .htaccess dosyasına ekleyeceğiniz kodları ekleyin.

[Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]

Örneğin cerezforum.com için basit şekilde hazırladığım kodlar aşağıdaki gibi. Sadece URL ve engellenecek resim uzantılarını girdim.

Kod:
      Kodları görebilmek için ÜYE omalısınız !

Sayfayı Paylaş