Siteniz Nasıl Para Kazanır?

YoRuMSuZ

Biz işimize bakalım...
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
37,482
Beğeniler
9,017
Takım
GALATASARAY
#1
İnternet üzerinden para kazanmak amatör ve profesyonel, her web sitesi sahibinin amacıdır. Bunun için reklam veren firmalara ulaşmanız gerekiyor. İşlerini internet üzerinden yapan firmalar, internetteki diğer ortaklarına da para kazandırmak istiyor. Tek yapmanız gereken, uygun şartlarda başvuru yapmak.

Nasıl Para Kazanılır?
Yaptığınız site her gün milyonlarca ziyaretçi çekmiyorsa da reklam yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Kazanç için firmalar çeşitli seçenekler sunuyor. Gösterim, tıklama, tıklama sonucu gidilen firmadan alışveriş yöntemlerine göre ücret ödeyen reklam veren firmalar mevcut.
Şimdi siteniz için hangi reklam firmaları ile çalışabileceğiniz konusunda fikir sahibi olmanız için Reklam Veren Firmaları inceleyelim:


Hepsiburada.com Reklamları
Hepsiburada.com'un reklamlarından tıklama başına para kazanıyorsunuz. Yayınlayacağınız bannerlarda Hepsiburada'nın ürünleri buluyor ve ürünleri sitenizin amacına göre istediğiniz kategoride yayınlayabiliyorsunuz.

Ne Kadar Kazandırıyor?
1 – 5.000 Ziyaretçi 0,04 TL
5.000 – 10.000 Ziyaretçi 0,05 TL
10.000 – 20.000 Ziyaretçi 0,06 TL
20.000 – 30.000 Ziyaretçi 0,07 TL
Örnek olarak ayda 5000 tıklamadan az bir ziyaretçi grafiğiniz varsa tıklama başına 0,04 TL kazanıyorsunuz. Ödemenizi En az 30 TL para birikiminiz olduğunda alabiliyorsunuz.

Başvurmak için tıklayın

KitapYurdu.com Reklamları
İnternetteki kitapçımızın da bizimle gelirini paylaşmak istemesi oldukça hoş. Sitenizde kitapyurdunun, logosunu ya da bannerını yayınlıyorsunuz.

Ne Kadar Kazandırıyor?
Gezilen sayfa adedi - Tıklama komisyonu
1 1 Kr
2-4 2 Kr
5-7 3 Kr
8 -10 4 Kr
11 ve üzeri 5 Kr

Başvurmak için tıklayın

Gittigidiyor.com Reklamları
En kârlı reklam ortaklıklarından biri olan GittiGidiyor.com'da, sürekli değişen ürünleri gösteren bir reklam modülü yayınlıyorsunuz. Onaylanma işlemi uzun sürüyor ve her siteyi de kabul etmiyorlar. Tıklama başı para kazanıyorsunuz.

Ne Kadar Kazandırıyor?
Aylık en az 5000 gösterim yapıyorsanız tıklama başı 5 Kr kazanıyorsunuz. Gösterim sayısı arttıkça bu rakam 10 kuruşa kadar çıkıyor.

Başvurmak için tıklayın

Linkz Reklamları
Diğer reklam modellerinden çok farklı olan Linkz'de, sitenizin içeriğine göre kendi belirlediğiniz kelimeleri hesabınıza ekliyorsunuz ve sitenizin herhangi bir yerinde geçen o kelimeler linkleniyor ve fare ile üzerine gelindiğinde reklam çıkıyor. Başvurunuz çok geç onaylanıyor ve her siteyi de kabul etmiyorlar.

Başvurmak için tıklayın

Adnet Reklamları
Halen beta sürecinde olan Adnet'de anlaşmalı firmaların reklamlarını sitenizde yayınlıyorsunuz. Yayıncıların ismi ise AdnetBiz olarak tanımlanıyor. Yayıncı listesine bir göz atmanızda fayda var.

Ne Kadar Kazandırıyor?
AdnetBiz'in verdiği bilgiye göre, yayıncı sitenin marka değeri, gösterim sayısı gibi performans kriterlerine bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Yalnız işin en kötü yanı ödemenizi bakiyeniz 150 TL olduğu zaman alabiliyorsunuz.

Başvurmak için tıklayın

Google Adsense Reklamları
Sevgili Google Amca'mızın bize sunduğu reklam şeklinde metin ve banner olmak üzere 2 seçenek var. Siteniz için en uygun reklamı Google sitenizde görüntüler.

Ne Kadar Kazandırıyor?
Kazancınız, gösterim başına ve tıklama başına olmak üzere 2 şekilde gerçekleşiyor. Net bir kazanç söz konusu değil. Reklam veren şirket tarafından belirlenen ücrete göre para kazanıyorsunuz.

Başvurmak için tıklayın

Alıntı
 
Top