Sitenizde Ziyaretçileri Karşılayan Bayan

Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,719
Beğeniler
8,981
Takım
GALATASARAY
#1
Forumunuza veya standart sitenize gelen ziyaretçileri hoş bir bayanın konuşması ile karşılayabilirsiniz.

Bunun için www.yaoti.com güzel bir çalışma yapmış ve seçenekler arasında Türkçe konuşan bayanlar da var.

Nasıl yapılacağına gelince;

BURAYA tıklayarak Türkçe konuşmaların olduğu bölümü seçeneklerine giriyoruz. Burada sitenize, forumunuza vs gelen ziyaretçilere karşılama konuşması yapması için seçebileceğiniz 75 farklı konuşmadan ve iki karakterden birini seçebilirsiniz.

Her resmin altında konuşmacının söyleyeceği metin yazıyor. İstediğinizi üzerine klikleyerek seçebilirsiniz.

Daha sonra karşılayıcının sitemizin hangi bölümünde görünmesine istediğimize karar verip uygun bölümü işaretliyoruz. Ben varsayılan ayar olan alt sağ köşeyi seçtim.

Aynı sayfada küçük bir açılır pencere daha var. Buradaki Surftipp kısmında varsayanılan “ja” olarak seçilidir. Bu durumda sütenize gelen ziyaretçi konşmayı kendisi başlatır. “Yoati” seçerseniz otomatik olarak konuşma başlar.

Artık seçimleriniz tamam olduğuna göre tek yapmanız gereken size verilen JavaScript kodunu sitenizde istediğiniz bölüme <body></body> tagları arasına yapıştırmak. Tüm sayfalarda çıkmasını istiyorsanız örneğin header kısmına yerleştirebilirsiniz.

Karşılama konuşması ziyeretçiye bir kez gösterilir. Cerezler silinirse tekrar görünür.

Küçük bir not daha. Verilen JAvaScript kodu içerisinde geçen “Ad: <a href=”http://www.yaoti.co.uk” target=”_blank”>Yaoti</a>” şeklinde gösterilen kodu silerseniz bu metin sitenizde görünmez.

İyi eğlenceler.


Kaynak: http://e-cozum.net/internet/sitenizde-ziyaretcileri-karsilayan-bayan
 

Benzer konular

Top