Sivilce Çıkmaması İçin Ne Yapmalıyız ?

LâL

ღ GALATASARAY ღ
Katılım
20 Ags 2013
Mesajlar
4,915
Beğeniler
2,312
Yaş
22
Şehir
Ankara
#1


SİVİLCE ÇIKMAMASI İÇİN NE YAPMALIYIZ ?

Sivilceler her kadının en büyük dertleri arasında yer alıyorlar ve gençliğin yanında ilerleyen yıllarda da cilt bakımında gerçekleştirilen hatalardan dolayı sivilcelerle karşılaşanlar olabiliyor. Elbette sivilcelerin varlığı sadece cilt bakımı değil, vücuttaki hastalıklardan tutun da beslenmeye kadar çok farklı etkenlerden dolayı da ortaya çıkabiliyor. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda sivilceleri önleyebilmek için alabileceğiniz temel önlemlerden bahsedeceğiz.

Kadınlarda karşılaşılan sivilce sorunlarından büyük bir kısmının yanlış kozmetik kullanımından kaynaklandığı bilinmektedir. Zira kozmetik malzemelerin cildinizde reaksiyon oluşturabilecek bir yapıda olması, aynı zamanda bütün gün bu malzemelerle birlikte gezmeniz cildiniz tarafından sivilceler ile ödüllendirilecektir. Dolayısıyla makyaj malzemeleriniz cildinizde sivilce yapıyorsa onları size daha uygun olanlarla değiştirmeyi unutmayın. Bunun yanında makyajınızı her gün güzel bir şekilde temizlemeniz ve cilt bakım ürünlerinizi yatmadan önce uygulamanız da cildinizin kendinize gelebilmesi için gerekliliklerden bir tanesi.


Beslenmesine dikkat etmeyen ya da vücudu gerekli mineraller konusunda mahrum bırakan çeşitli diyetleri uygulayan kadınların da sivilce sorunlarıyla karşılaşması olası. Kötü beslenmenin ten üzerinde sahip olduğu negatif etkiler kendilerini sivilceler olarak gösterirler ve ayrıca beslenemeyen cilt üzerinde sivilcelerden daha kötü şeyler de meydana çıkabilir. Kötü ve dengesiz beslenmenin vücuttaki organlara da yük bindirmesi nedeniyle bu konuda dikkatli olmanız çok önemli.

Psikolojik sorunların sivilcelere sebep olduğu bilhassa ergenlik dönemindeki genç kızlarda belli olmaktadır. Bir yandan vücuttaki hormonal değişiklikler, öte yandan dalgalı ruhsal durum nedeniyle vücudun zayıf düşmesi bir anda bütün yüzünüzü sivilcelerle doldurabilir. Sivilcelerden uzak bir hayat için her zaman tüm sorunlarınızın çözüldüğünden ve olabildiğince rahat bir hayat yaşadığınızdan emin olmanız gerekmektedir.


Ayrıca hamilelik ya da çeşitli rahatsızlıklardan dolayı tedavi görmek gibi sıradışı durumlar da sivilce oluşumlarına neden olabiliyorlar. Bu konuda çok büyük bir hassasiyetiniz varsa doktorunuzu bu konuda bilgilendirerek sivilceleri mümkün olduğunca tedavinize ya da çocuğunuza zarar vermeyecek bir yöntemle çözmeniz gerekmektedir. Ancak gebelerde sivilce karşıtı ilaçların kullanımının çok büyük riskler içerdiğini unutmamalısınız.

Temiz tutulan bir yüz ve ferah tutulan bir ruhunuz varsa sivilcelerden büyük oranda uzak kalabileceğinizi kolaylıkla söyleyebiliriz.
 

Benzer konular

Top