1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
    * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip gereği 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
    E-posta adresimiz

Köşe Yazısı Siz hala gazete fallarına mı inanıyorsunuz :)

Konusu 'Sadece Magazin Haberleri' forumundadır ve YoRuMSuZ tarafından 4 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

1. YoRuMSuZ
    Avare

YoRuMSuZ Biz işimize bakalım!

Beğenileri:
    7.354
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.771 ÇTL
    Okuyunca gerçekten şok oldum. Hani zaten gazetelerdeki astroloji bölümlerinde yazılan günlük burç yorumlarına hiç inanmadım ama durumun da bu kadar vahim olduğunu görmek cidden çok güldür beni :D

Düşünsenize bugün milyonlarca okuyucusu olan Yılmaz Özdil bile burç yorumları yazmış. Nasıl yazdığını kendi ağzından dinleyelim :)))) Yazının başlığı "Sınıra sevkiyat Devam Ediyor"

Bana göre yazının başlığı "Jüpiter'in etkisine dikkat" olmalıydı :)

Sınıra sevkıyat devam ediyor - Yılmaz Özdil / 30 Haziran 2012

Gazeteciliğe başladığım dönemlerde, henüz medyum sektörü gelişmemişti. Şopar ablaların mendilde baktığı bakla falı seviyesindeydik. Tarot’tan filan kimsenin haberi yoktu. Bi gün, yazı işleri müdürüm yanına çağırdı, bundan böyle burç’ları sen yazacaksın dedi. Doğrusu hiç şaşırmadım... Medyum değildim ama, bu tür angaryaların çömezlere kakalandığını bilecek kadar astrolog’dum.

*

Gündüz habere koşuyor, akşam mesai bitiminde, benim gibi çömez bi arkadaşımla beraber oturuyorduk bilgisayar başına... O arkadaşımın babası doktordu. O nedenle “Profesör Susan Steward” olma görevi ona verilmişti. Susan Steward’ın kim olduğunu bilmiyorduk ama, profesör olmadığını, yabancı dergiden araklanıp, köşe yazısına monte edilen sarışın bi gözlük mankeni olduğunu biliyorduk en azından... Çünkü gazetem vizyon sahibiydi, “Profesör Mehmet Öz sektörü”nün getirdiği tirajı ilk keşfedenlerdendi. “Fındık yiyin, ıspanak suyu için, amuda kalkın” gibi sağlık tavsiyelerini, babasına danışarak, o arkadaşım yazıyordu.

*
    Aslına bakarsanız, isimsiz-sıfatsız yazılan burç’ların bana verilmesine şükrediyordum... Bi başka çömez arkadaşıma, at yarışı tahminleri için “Beyaz Yele” olma görevi verilmişti.

*

Neyse... Hangisi yengeç’tir, hangisi terazi’dir, gününe ayına bakmadan, Allah ne verdiyse döşeniyordum. “Negatif ilişkilerden uzak durun, bugün bi sürprizle karşılaşacaksınız, kıskanılıyorsunuz, Jüpiter’in etkisine dikkat” filan... Oğlak olduğum için, öyle bi oğlak yazıyordum, aklınız durur. Herkes oğlak olmak istiyordu. Müdür balık’tı... Ne karaktersizliği kaldı balık’ın, ne cimriliği, cinsel sorunları olduğunu yazıyordum. Meğer okuyormuş... Bi akşam üstüme saldırdı, kendi kaderimizle oynamamak için, mecburen değiştirdik balık’ın kaderini.

*

İki sene kadar yazdım burçları, sonra yeni bi sektör gelişti, altı ay kadar rüya işine girdim, para görmek iyidir, fatura görmek üç vakte kadar falan... Neticede, altıma yeni çömezler geldi, çayda dem meslekte kıdem, kurtuldum, yazı işlerine, yurt haberleri sayfalarına geçtim.

*

Müdür gene çağırdı bi gün, sınıra sevkıyat devam ediyor, detaylarını yaz, manşete koy, birinci sayfadan anonslayacağız dedi. Bilgileri kimden alayım abi dedim. Ne bilgisi lan dedi, sınıra sevkıyat işte! Ters adamdı rahmetli. Tırsıyoruz haliyle. Oturdum yazdım. Sanırım, basın tarihindeki ilk, “hangi sınır olduğu belirsiz” sınıra sevkıyat haberi oydu. Güzergah yok. Sadece tankları ve askerleri gönderdim. Konvoy lafını bi yerden duymuştum, göndermişken konvoy halinde gönderdim. Öyle şahane göndermişim ki, birinci sayfaya bile manşet yaptılar.

*

Ve, dün açtım gazeteleri...
    Sınıra sevkıyat devam ediyor!

*

Adana-Pozantı yolunun bilmem kaçıncı kilometresindeki onarım çalışması gibi...
    Hiç bitmiyor.

*

O zamandan bu zamana, en az yetmiş beş bin kere filan “sınıra sevkıyat devam ediyor” başlığı atıldığına göre... Kaba hesap, dört milyon tank, otuz üç milyon askerimiz yığılmıştır sınıra.

*

Aman diim...
    Negatif ilişkilerden uzak durun.
    Jüpiter’in etkisine dikkat.

2. arz-ı hal

arz-ı hal Özel Üye Özel üye

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    İşe başlamadan tatile giren hakime
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    bu harikaydı:D ilk defa okudum,atlamışım galiba,neyse ki ben burçları 6 ayda bir defa okuyorum:D

3. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.354
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.771 ÇTL
    Ben zaten bu günlük burç yorumlarının bu şekilde yazdıldığını tahmin ediyordum ama Yılmaz Özdil gibi birinin bile burç yorumu yazmasına çok şaşırdım :) Kendine has üslubu ile çok güzel yazmış ama Özdil'de :)

Bundan böyle günlük burçları okurken bir daha düşünün derim... :D

4. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    ne okuması,artık hiç okumam:D

5. ZeyNoO
    Melek

ZeyNoO ٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠ AdminE

Beğenileri:
    5.784
    Ödül Puanları:
    12.080
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    ❤ Şehr-i İstanbul ❤
    Banka:
    3.064 ÇTL
    Bende burç fallarını okumam hiç, inanmıyorum sallama olduğunu bilmeyen varmıdır acaba:)
    Yalnız fallara inanmıyorum burçların özellikleri çok doğru:)

6. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    ama o da fala giriyor:D

7. YoRuMSuZ
    Avare

Beğenileri:
    7.354
    Ödül Puanları:
    11.330
    Banka:
    8.771 ÇTL
    Ne diyosun yaa ben okulda bazen kulak misafiri oluyorum nerdeyse günlük burçlara göre değerlendirip hah bu yazmıştı bak çıktı şeklinde ifadelere rastlıyorum :D

Siz yine de Jüpiter'in etkisinden uzak durum :D:D

8. Hazangülü

Hazangülü Forum Onuru

Beğenileri:
    117
    Ödül Puanları:
    4.480
    Banka:
    976 ÇTL
    Asıl kaynağı batıl din ve inançlar olan falın dinle, imanla, Kur’an ve İslam’la uzaktan yakından bir ilgisi ve alakası yoktur.

İnanan bir insan böyle batıl şeylerle aklını, kalbini ve imanını tehlikeye atmamalı, her şeyin Allah’ın elinde olduğuna inanmalı, Rabbine itimat edip güvenmeli, dua ederek O’na yalvarmalı, kadere olan inancını sağlam tutmalıdır.

not millet bulmus para kazanmanin yolunu gidiyor iste ekmek parasi :)))

9. alemdar
    Cesur

alemdar Öyle bir geçer zaman ki! V.I.P

Beğenileri:
    2.541
    Ödül Puanları:
    6.330
    Yer:
    ATAMIZIN ŞEHRİNDEN
    Banka:
    3.926 ÇTL
    Bakıyorumda reel sektörde medyumculuk almış başını gidiyor. Gün geçmiyor bir köşe başında açılıyor fal haneler... Tövbe tövbe...
    Bir film karesinden hatırlıyorum. Kadın falcıya parayı veriyor duymak istediklerini duyamayınca daha çok para veriyor, söyle şimdi diyor falcı şaşkın devam ediyor kötü yorumlara. Kadın iyice çileden çıkıyor bir deste para atıyor falcının önüne şimdi söyle neler görüyorsun diyor hiddetle... Falcı korka korka sıkıyor palavrayı... Ve kadın istediğini elde etmiş mutlu bir şekilde ayrılıyor falcının yanından... Ya arkadaş film dedik ama, bu durumlar eminim gerçekte de almış başını gidiyor. Ama nereye... Ya arkadaş yaşadığın hayatı kendin biliyor ve yaşıyorsun, iyi kötü neler yaşayabileceğinide kestirebiliyorsun. Daha ne gerek bilmiyorum. Ha illa bir başkasının ağazından yada yazısından mı teselli bulacağız ya da yaşama yön vereceğiz. Ha işe eğlence tadında bakanlara bir sözüm yok. Dozunu kaçırmadıkça...Yani bu kadarmı kolay bu kadarmı basit mi? Biz elimizden geleni yapalım. Takdiri YÜCE ALLAH' a bırakalım. Her şeyin en güzelini en doğrusunu o bilir... Kimse palavra sıkmasın... Canımızı da... Mantıklı olalaım. EMİ. Bu gece hürmetine tüm batılların ok olmasını ve tüm dualarınızın kabul olmasını temenni ederim. Sen ve şen kalın. EMİ.

10. arz-ı hal

Beğenileri:
    539
    Ödül Puanları:
    5.980
    Meslek:
    Yer:
    yüreğinden uzaklar da...
    Banka:
    199 ÇTL
    ondan bizim evde de var bir tane ablam:D zorla bebeği oldu,ne tedaviler gördü,tühh diyor merkür geriye gidiyormuş keşke olmasaydı:D

Sayfayı Paylaş