Sizler İçin Muzlu İrmik Tatlım :)

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Takım
GALATASARAY
Az önce yaptım ve şu an buzlukta yerini aldı kendisi :) Yapmışken forumada ikram edeyim dedim.. Ama öncelikle yapılışını anlatayım sizlere :)

Malzemeler

• 1 litre süt
  • 9 çorba kaşığı toz şeker
  • 9 çorba kaşığı irmik
  • 4 çorba kaşığı fındık
  • Ara kat için 1 tane iri muz
  • Ara kat için 1 küçük paket sütlü çikolata yada damla çikolata
Yapılışı:
Öncelikle 1 litre soğuk sütü kabımıza boşaltıyoruz. İçine irmik ve şekeri ekliyoruz ve karıştırıyoruz. Daha sonra ocakta karıştırarak pişiriyoruz.. Katılaşmak üzereyken Fındığı ilave ediyoruz ve karıştırarak pişirmeye devam ediyoruz..
Piştikten sonra harcımızın yarısını borcama boşaltıp üzerine damla çikolata ekliyoruz veya sütlü çikolata rendeliyoruz.. Ardından üzerine dilimler halinde doğradığımız muzları sırayla düzgün bi şekilde diziyoruz.
Kalan harcımızıda muzların üzerine boşaltıyoruz.. Ve yemek kaşığını ıslatarak düzeltiyoruz ıslatmazsak kaşığa yapışacak ve muzlar kayacaktır.. Bu yüzden ıslatmak gerek..
İşlemimiz tamamlandıktan sonra buzdolabına koymadan önce az soğumaya bırakıyoruz..

Süslemeden önce;

Üzerini süslemek için, tarçın, fındık yada ağız tadınıza göre başka şeylerde kullanabilirsiniz.. Ben ara kata damla çikolata kullandım, üzerine de sütlü çikolata rendeledim görüntüdeki gibi :)

Düzenleyen yönetici:

Çağlayağmur

👪🤗
Süper Moderatör
Takım
GALATASARAY
Daha öncede belirtmiştim tatlı benim için olmazsa olamzlardandır. Eminim buda çok lezzetli olmuştur eline sağlık Gülüm bir dilim alayım hemen :)

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Takım
GALATASARAY
Daha öncede belirtmiştim tatlı benim için olmazsa olamzlardandır. Eminim buda çok lezzetli olmuştur eline sağlık Gülüm bir dilim alayım hemen :)
Afiyet olsun ablam bende fazla tatlı türü sevmem evdekiler çok sever onlara birde foruma yaptım :))

alemdar

Öyle bir geçer zaman ki!
V.I.P
Hımm... Enfes. Ellerine sağlık. Tatlının her türlüsünü severim. Çok güzel görünüyor, tadı da çok güzeldir, eminim.

Suskun

V.I.P
V.I.P
oy oy oooyyyy hamarat kızımız çarçabuk tatlı yaptı demek ,2. dilimi ben aldım.(bu iş şabanın kızaran tavuklara camdan ekmeğini sürmesine döndü :) )

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Takım
GALATASARAY
Top Bottom