@ŞK bu mu? S€VGİ bu mu?

Katılım
17 Nsn 2009
Mesajlar
47
Beğeniler
4
Şehir
antalya
#1
------------Hissettiğin sevgi mi saplantı mı?

Saplantı, hemen ortaya çıkan bir arzudur, sevgi ise ateşi yakalayan arkadaşlıktır. Sevginin kökleri vardır ve bir gün büyümeye başlar. Saplantı güvensizlik duygusuyla birdir. Heyecanlanırsınız ve sabırsızlanırsınız fakat gerçek anlamda mutlu olamazsınız. İçinizi kemiren şüpheler, cevaplanmayan sorular, sevilmediğinize, yakın olmadığınıza dair düşünceler vardır. Bunlar hayallerinizin bozulmasına neden olur.

Sevgi ise anlayıştır, bazı kusurları kabul etmektir. Gerçektir. Size güç verir, sizin önünüzde büyür. Karşınızdaki sizden uzak olsa da onun varlığını bilmek içinizi ısıtır. Mesafeler sizi ayırmaya yetmez. Kafanızda hala oynayan ikinize ait film kareleri vardır. Ve siz bu film karelerini izlemekten hiç vazgeçmezsiniz. Size uzak ya da yakın olsa da içiniz rahattır. çünkü onun size ait olduğunu bilirsiniz ve onu beklersiniz.

Tutku; "Hemen evlenmeliyiz. Onu kaybetmeyi göze alamam" derken Sevgi; "Sakin ol. Panik yapma. Geleceğini güven ile hazırla" der. Tutkunun güvenirliği yoktur. Sizden uzakta olduğunda "Beni aldatıyor. mu acaba?" diye düşünürsünüz. Bazen bunu kontrol etmeye bile kalkarsınız.

Sevgi güven demektir. Sakin ve emindir. Karşınızdaki sizin güveninizi hisseder ve bu, onun daha güvenilir olmasını sağlar. Tutku pişman olacağınız şeyleri yapmaya zorlayabilir. Fakat sevgi hiçbir zaman sizin yanlış yollara sapmanıza izin vermez.

Sevgi yüceltir. Sizi yukarılara çıkarır. Yukarı bakmanızı sağlar. Düşünmenizi sağlar. Ve sizi daha öncekinden çok daha iyi bir insan yapar.
 
Top