Sneaker Ayakkabı Nasıl Çizilir?

dderya

kOkOşŞ
AdminE
Katılım
29 Tem 2013
Mesajlar
15,536
Beğeniler
8,001
Şehir
izmir :)
#1
Sneaker Ayakkabı Çizimi
Sneaker İngilizce dilinde spor ayakkabısına verilen lakaptır. İngilizcede "trainer de denmekte" Sneaker'lar normal ayakkabıdan farklıdır. Spor yapmak için üretilmiş olan bu ayakkabılar için Türkçe'de Pabuç sözcüğü kulanılıyor.
Seksenli yıllarda "Hip-Hop" müziğin çıkışıyla beraber, sneakerlar da yeni bir gelişme geçirdiler. O zamanın en popüler ve hip-hop muziğin öncülerinden sayılan Run-DMC grubu, her konserde Adidas marka sneaker ve giyiileri ile sahneye çıkıyordu. "MTV"’de klipleri yayınlanmaya başladığında Adidas’ın satışları patladı. Dünya’da ilk olarak bir ayakkabi firması tarafından sponsor edilen Run-DMC, Adidas’a duydukları sevgiyi göstermek için 1986’da "My Adidas" diye bir şarkı bile çıkartmıştılardır. Ondan sonraları artık sneakar’lar günlük hayatımızın bir parçası oldu ve halen Hip-Hop grupları Adidas'ın "Superstar" modelini tercih etmekte.

Elbette sneakarlarda, her şey gibi, zamanla birlikte gelişiyor. Mesela Nike’ın "Air Force" model ayakkabısında, ayağa rahatlık vermek için, tabanını havayla doldurulmuştur. Başka bir örnek "Reebok" ’un "Pump" sneakerları. Basketbol için üretilen "Pump" model sneakerlarda bir "pompa" vardı ve ayaklarınız yorulduğunda, pompaya basarak tabana hava doldurabiliyordunuz. Gençler arasında popüler olan "Michael Jordan" ve "Andre Agassi" gibi sporcular bu tür sneakerlardan giyince, bu modeller de bir "trend" olmaya başardı. Günümüzde "Kaykay", "BMX" gibi sporlarda da giyilmektedir. 
Son düzenleme:

Benzer konular

Top