Sofrada Gereksiz Gevezelik

ZeyNoO

٠•●♥ KuŞ YüreKLi ♥●•٠
V.I.P
Katılım
5 Ags 2008
Mesajlar
61,530
Beğeniler
6,247
Takım
GALATASARAY
#1
SOFRADA GEREKSİZ GEVEZELİK

Birçok toplantı meclis veya sofralarda sırf kendisini ilgilendiren gerekli gereksiz bir sürü anlamsız sözler söyleyerek kimseye söz hakkı tanımayan bütün meclisi kendi tekeline almış tıraşçılara rastlanır. Bu gibi kimselerin karşısında-kileri nasıl sıktıklarını ve özellikle ev sahiplerini nasıl zor duruma düşürdüklerini üzdüklerini bilmezler. Bundan dolayı bir sofra veva mecliste söze başlarken bir parça hesaplı ve kısa konuşmaya çalışmalı dalarak ileri - geri söyleyerek bu gibi tıraşçılara benzememeye çok dikkat etmlidir.
Bununla beraber bu gibi meclis ve sofralarda herkesin sıkılmasına neden olacak davranışları önlemek ve bu gibi gevezeleri yönetmek ve yerinde nazikâne girişlerle ve bahanelerle susturmak görevi ev sahibesine düşmektedir.
Bundan ötürü bu gibi sofra veya meclislerde ev sahibinin rolünü küçümsememek gerekir. Bunun için ev sahiplerinin bütün konuşmalarla ilgilenmesi ve kendi fikirlerini söylemeleri gerekir. Ev sahipleri konuklardan birinin diğerinin vakitlerini sabırlarını kötüye kullanıldığım görünce onu nazik bir şekilde susturmak yöntemlerini bilmelidir.

Örneğin traşçı dediğimiz kimse nakletmekte olduğu olayın bir yerinde durakladığı veya bir cümlenin sonunda sesini yavaşlattığı zaman ev sahibi bunu fırsat bilerek tıraşçıya teşekkür veya kendisini kutlayarak sözü diğer davetlilere çevirmeli ve gevezeyi susturmak olasılığını aramalııdr.
 

Benzer konular

Top