Son 10 Yılın En İyi Filmi

yeşüLL

limitsizsiniz...!
Özel üye
Katılım
21 Tem 2009
Mesajlar
4,905
Beğeniler
53
#1
2007 yapımı, Kuzey Kaliforniya’da kararlı bir petrol arayıcısının dramını anlatan “There Will Be Blood” Total Film dergisi tarafından en iyi film seçildi.Filmde rol alan başarılı oyuncu Daniel Day-Lewis “En İyi Erkek Oyuncu” Oscar'ını aldı...
2007 yapımı, Kuzey Kaliforniya’da kararlı bir petrol arayıcısının dramını anlatan “There Will Be Blood” Total Film dergisi tarafından en iyi film seçildi.
Filmde rol alan başarılı oyuncu Daniel Day-Lewis “En İyi Erkek Oyuncu” Oscar'ını alırken, Academy Ödülleri’nde “En İyi Film” ödülünü “No Country For Old Men”e kaptırmıştı.
Dergi yazarları son 10 yılın en ses getiren filmlerini Çarşamba günü çıkacak olan dergi için masaya yatırdılar.
Bu filmlerin arasında ayrıca geçtiğimiz sene büyük ses getirmiş olan “The Dark Knight” ve 2001’de izleyiciyle buluşmuş olan ve bir kült haline gelen “Donnie Darko” da yer aldı.

Total Film editörü Jamie Graham, The Total Film elemeleri esnasında modern popüler sinemanın temelini şekillendiren filmleri belirlemek gibi bir amaç güttüklerini belirtti.

Graham ayrıca, “Ama ayrıca son 10 yılın en iyi filmini seçmenin de önemli olduğunu düşündük. Ve bu kategoride Paul Thomas Anderson’un There Will Be Blood isimli filmi “No Counrty For Old Men”, “Mulholland Drive”, “Eternal Sunshine of the Spotless Mind” ve “Memento” gibi filmleri geride bırakmayı başardı.” dedi.

(Hürriyet)
 

Benzer konular

Top