Son Meddah Son Yolculuğuna Uğurlandı

Papatya

Men sebete nebete...
Süper Moderatör
Katılım
6 Ags 2012
Mesajlar
22,804
Beğeniler
6,470
Şehir
Seattle.
#1Ünlü sanatçı Erol Günaydın son yolculuğuna uğurlandı. Günaydın için kılınan cenaze namazına pek çok ünlü isim katıldı.

Günaydın için Teşvikiye Camisi'nde cenaze töreni yapıldı. Törene Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, YÖK Eski Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, sanatçılar Mahsun Kırmızıgül, Orhan Gencebay, Berhan Şimşek. Müjdat Gezen ve Nuri Alço da katıldı.

Sanatçı için saat 13: 30'da Ses Tiyatrosu'nda bir tören düzenlendi. Törenin ardından cenaze Teşvikiye Cami'ne getirildi. Burada Günaydın için İkindi namazına müteakiben cenaze namazı kılındı. Helallik alınmasının ardından cenazeye katılanlar Günaydın ailesine başsağlığı dileğinde bulundu. Taziyeleri Erol Günaydın'ın kızları, Rasim Öztekin ve Ferhan Şensoy kabul etti.

Kültür Bakanı Ertuğrul Günay, Günaydın'ın meddah geleneliğinin son büyük temsilcisi olduğunu söyledi. Günay, " Büyük kitleler onu tanıdı ve çok sevdi. Kendisini tanımak ve dostluk kurma şansım olmuştu. Ailesine sonsuz rahmet dileklerimi sunmak isterim." diye konuştu. Günaydın alkışlarla Feriköy Mezarlığına uğurlandı. Günaydın burada eşinin yanına defnedildi.

Usta oyuncu Erol Günaydın bir süredir tedavi gördüğü Acıbadem Kadıköy Hastanesi'nde kalp yetmezliği sebebiyle 15 Ekim Pazartesi günü hayatını kaybetmişti. 

Benzer konular

Top