1. * 5651 Sayılı Kanun'a göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan sorumludur.
  * Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan şekilde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahiplerinin İLETİŞİM bölümünden bize ulaşmaları durumunda ilgili şikayet incelenip 1 (bir) hafta içinde gereği yapılacaktır.
  E-posta adresimiz

'Son Peygamber' Web Portalı Açıldı

Konusu 'Genel Dini Konular' forumundadır ve cırcırböcee tarafından 21 Nisan 2007 başlatılmıştır.

 1. cırcırböcee

  cırcırböcee V.I.P V.I.P

  Katılım:
  13 Haziran 2006
  Mesajlar:
  3.520
  Beğenileri:
  68
  Ödül Puanları:
  2.880
  Banka:
  919 ÇTL
  'Son Peygamber' web portalı açıldı
  Devlet Bakanı Mehmet Aydın, bu yılki Kutlu Doğum Haftasına da tıpkı geçen yıl olduğu gibi yine üzüntüyle, endişeyle, fakat aynı zamanda umutla girdiklerini belirterek, ''Üzgünüz, çünkü İslam aleminin hiç de iç açıcı olmayan hali sürüp gidiyor. Müslüman, Müslümanı öldürmeye devam ediyor'' dedi.

  Meridyen Destek Derneğince, ''İslam Peygamberini tüm dünyaya anlatmak'' sloganıyla, Hz. Muhammed'i bilimsel veriler ışığında tüm dünyaya anlatmak amacıyla hayata geçirilen ''www.sonpeygamber.info'' web portalı, Kutlu Doğum Haftasında açıldı.

  Portalın açılışı nedeniyle Cemal Reşit Rey Konser Salonunda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleştirilen galada konuşan Devlet Bakanı Aydın, sürüp giden olumsuz küresel ortama rağmen Hazreti Peygamberin evrensel davetine olan ilgi ve sevginin her yıl artarak devam ettiğini söyledi.

  Aydın, asrımızda rahatsız edici boyuta ulaşan İslam'a muhalefet hareketlerinin asıl sebebinin kitap ve sünnetin kendisi değil, cehalet, önyargılılık ve büyük ölçüde bunlardan beslenen basiretsiz dünya siyaseti olduğunu belirterek, şunları söyledi:

  ''Bu yılki Kutlu Doğum Haftasına da tıpkı geçen yıl olduğu gibi yine üzüntüyle, endişeyle, fakat aynı zamanda umutla girdik. Üzgünüz, çünkü İslam aleminin hiç de iç açıcı olmayan hali sürüp gidiyor. Müslüman, Müslümanı öldürmeye devam ediyor. Hem öldürme, hem öldürtme sürüp gidiyor. Haksızlık, adaletsizlik, yoksulluk, işsizlik diz boyu bu alemde. Bu bizi üzüyor, bu bizi korkutuyor. Bunun ortaya çıkardığı, çıkarabileceği neticelerin de ne ölçüde şuurunda olup olmadığımız meselesinin endişeye kapı açmaması da zaten mümkün görünmüyor. Umutluyuz, çünkü her şeyden önce halihazır durumu görebilenlerin, anlayabilenlerin sayısında önemli bir artışın olduğuna şahit oluyoruz. İnanmayı sürdürdüğümüz, irademizi güçlü tuttuğumuz takdirde yaratıcı kudretin karanlıklardan aydınlığı var kılacağına dair güveni ayakta tutmamızın mukaddes bir vecibe olduğunun idraki içerisindeyiz.''

  Aydın, İslam dünyasının olup bitenlerden ders çıkarmayı ihmal edemeyeceği bir dönemden geçtiğini belirterek, İslam dünyasının bugün içinde bulunduğu durumun ve bu dünyaya reva görülen muamelenin, İslam dünyasının uyanmasının sebebini de teşkil edeceğini düşündüğünü kaydetti.

  Bakan Aydın, ''Gayret edelim, dua edelim öyle olsun. Arkadaşların bu çabalarını yürekten destekliyorum ve kendilerini tebrik ediyorum'' diye konuştu.

  -DİYANET İŞLERİ BAŞKANI BARDAKOĞLU-

  Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu da Hazreti Peygamber'in ''rahmet elçisi'' olduğunu, bütün Müslümanların O'nun dünyayı şereflendirdiği haftayı 14 asırdır kutlu bir gün olarak kutladığını söyledi.

  Hazreti Peygamber'e olan sevginin dalga dalga yükseltilmesi gerektiğini ifade eden Bardakoğlu, şunları kaydetti:

  ''Sevgi, rahmet peygamberini yad ederken, dün Malatya'da meydana gelen hunharca katliam hepimizi derinden üzdü. Çünkü masum bir insanın canına kıymak adeta bütün insanlığı katletmek gibi ağır bir günah ve vebaldır. Üzmüştür, çünkü asırlardır bu topraklarda biz farklı dinler, farklı kültürlerle hoşgörü içinde yaşadık ve yaşamaya mecburuz. Bunu öğretmeliyiz. Bunu korumalıyız. Rabbimden dileğim odur ki bu tür üzücü olaylar son bulsun. Ülkemizde ve bütün dünyada gözyaşı sona ersin. Sevgi, saygı, kardeşlik, dostluk tüm dünyada egemen olsun.''

  Bardakoğlu, 21. yüzyılda Peygamber'i anlamaya, tanıtmaya, onun getirdiği sünneti, güzel ahlakı hayata yansıtmaya ihtiyaç olduğunu belirterek, ''Sadece yanlışı düzeltmek için değil, doğruları söylemek için de bu tür çabalara ihtiyaç var. Peygamberimizin sünnetiyle, tarihi bağlamıyla geldiği toplumun, bize getirmek istedikleriyle ve 21. yüzyılın ihtiyaçlarıyla bir arada düşünerek, peygamberimizi yüzyılın zihin dünyasına davet etmeliyiz. Onun aramızda bir değer olarak, örnek insan olarak yaşamasına bütün insanlığın ihtiyacı var.''

  -DERNEK BAŞKANI BAYRAM-

  Meridyen Destek Derneği Başkanı Fatma Bayram da son dönemde Hz. Muhammed ile ilgili edep sınırlarını aşan ve eleştiri olarak kabul edemeyecekleri saldırılar bulunduğunu belirterek, bu saldırılar karşısında ne yapabileceklerini düşündüklerini ve sanal dünyada peygamberin doğru algılanmasını sağlayacak bir portal hazırlamaya karar verdiklerini söyledi.

  Bu portalın, çok sayıda gönüllünün katkılarıyla oluştuğunu, canlı, sürekli kılınabilmesi için de ilmi, maddi, beşeri desteklere ihtiyaçları bulunduğunu ifade eden Bayram, bu çalışmaların başında olduklarını söyledi.

  Bayram, katkısı olan herkese teşekkür etti.

  Törende, web portalının Başbakan Erdoğan ve beraberindekiler tarafından açılmasının ardından, Hz. Muhammed ile ilgili halkla yapılan röportajları içeren sinevizyon gösterisi sunuldu.

  Tören, ''Yansımalar'' grubunun konseriyle sona erdi.

  -WEB PORTALI-

  Meridyen Destek Derneğince hayata geçirilen projenin ana amacı, Hz. Muhammed'i bilimsel veriler ışığında tüm dünyaya anlatmak.

  Projenin diğer bir amacı da Batı'da Hazreti Muhammed ve İslam diniyle ilgili oluşan yanlış bilgileri ortadan kaldırarak Batı kamuoyunu doğru bilgilendirmek.

  Son peygamberin hayatını önyargısız ve her yönüyle bilimsel bir üslupla anlatmayı hedef alan sitedeki tüm bilgiler, kapsamlı olarak yapılan akademik bir taramanın sonunda oluşturuldu.

  Portalın hazırlık aşamasında Diyanet İşleri Başkanlığı, İslam Araştırmaları Merkezi gibi çeşitli araştırma merkezlerinin yanı sıra, ilahiyat fakültelerinin hadis ve İslam tarihi bölümlerindeki akademisyenlerden de fikir alındı.

  Hollywood filmlerinin afişlerini yapan ünlü tasarımcı Emrah Yücel'in tasarımını yaptığı sitenin yapım aşaması 6 ay sürdü.

  Sitede ana hatlarıyla Hz. Muhammed'in kim olduğu, hayatı, peygamberliği, sosyal hayatı, sünnet ve hadisleri, sahabe gibi konular yer alacak.

  Aynı zamanda ziyaretçiler, Hz. Muhammed ile ilgili sorularını konunun uzmanlarına sorabilecek ve isterlerse interaktif ortamda online hadis derslerine katılabilecek.

  Türkçe, İngilizce ve Rusça olmak üzere 3 dilde yayın yapacak portal, eş zamanlı olarak güncellenecek.

  Farklı coğrafyalarda Hz. Muhammed etrafında gelişen kültürel algılara ve akademik çalışmalara da yer verecek sitede, başlı başına bir çocuk sitesi olabilecek çapta ayrı bir çocuk bölümü de oluşturuldu.

  [Linkleri görebilmek için ÜYE olmalısınız!..]
   
Benzer Konular
 1. Hazangülü
  Mesaj:
  0
  Görüntüleme:
  706
 2. TeBeSSüm
  Mesaj:
  5
  Görüntüleme:
  766
 3. YoRuMSuZ
  Mesaj:
  1
  Görüntüleme:
  692
 4. Hazangülü
  Mesaj:
  2
  Görüntüleme:
  1.646
 5. YoRuMSuZ
  Mesaj:
  3
  Görüntüleme:
  1.268
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş