Sonsuz Yaşamın Sırrı Çözüldü mü?

Katılım
13 Hzr 2006
Mesajlar
3,979
Beğeniler
68
#1
25 yıl sonra ölüm olmayacak... Sonsuz yaşamın sırrı çözüldü mü???

Cambridge Üniversitesi genetik uzmanı Dr. Aubrey de Grey'in ortaya attığı müthiş iddia, dünyadaki tüm dengeleri bozacak cinsten...

Sözleriyle büyük yankı uyandıran bilimadamı, 25 yıl içerisinde geliştirilecek olan kök hücresi teknolojisi sayesinde insanların sonsuza kadar yaşayabileceğini iddia ediyor.
İngiliz uzmana göre, yaşlılık bedendeki fiziksel değişimden başka bir şey değil. Vücuttaki her türlü hasar ve hastalığın anında tedavi edilmesi durumunda ölüme sebebiyet veren bütün olumsuz koşullar ortadan kalkmış oluyor.

Dr. Aubrey de Grey, tezini güçlendirmek içinse otomobil örneğini veriyor. Eski otomobillerin çok uzun süre kullanmak amacıyla yapılmamış olmasına rağmen iyi bakıldığında süresiz kullanılabildiğini söyleyen bilimadamı, insan vücudunun da kök hücre teknolojisiyle yenilenerek uzun süre yaşayabileceğini iddia ediyor.
 
Katılım
12 Şbt 2007
Mesajlar
939
Beğeniler
6
#2
Ölümsüzlük diye bir şey yok.Zaten yazının sonundada "insan vücudunun da kök hücre teknolojisiyle yenilenerek uzun süre yaşayabileceğini iddia ediyor" yani tam olarak ölümsüzlükten bahsetmiyor.Zaten Allah ta Kuranı kerimde "Her nefis ölümü tadacaktır " diyor.
 
Katılım
13 Hzr 2006
Mesajlar
3,979
Beğeniler
68
#3
Zaten böyle bir şeye inanmak yanlış hocam sizinde hatırlattığınız gibi '' Her nefis ölümü tadacaktır''.
 

Benzer konular

Top