Sony Xperia Z1 Hakkında Herşey

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Katılım
22 Şbt 2008
Mesajlar
34,514
Beğeniler
7,077
Şehir
TÜRKİYE
#1
Sony Xperia Z1
Xperia™ Z1: Sony'nin tüm gücü ve akıllı işlevleri tek bir üstün akıllı telefonda birleşti.


Mükemmelliğin yeni standardını deneyimleyin

Harika fotoğraf ve videolar. Yenilikçi uygulamalar. Ve inanılmaz bir ekran deneyimi. Tümü en zarif paketin içinde toplandı. Xperia Z1 ürününün nasıl hayal edilebilecek en iyi akıllı telefon olduğunu keşfedin.
 

KıRMıZı

TeK BaşıNa CUMHURİYET
V.I.P
Katılım
22 Şbt 2008
Mesajlar
34,514
Beğeniler
7,077
Şehir
TÜRKİYE
#2
Kamera

Android akıllı telefonda dünyanın en yüksek çözünürlüğe sahip kamerası

İnsan gözü kadar akıllı bir kamera

Daha net. Daha temiz. Daha parlak. Sony’nin kompakt dijital kameraları size bunları sunar. Ayrıca Xperia Z1 ile, aynı bileşenlerle üretilen ve 8,5 mm kalınlığındaki akıllı telefona sığdırılmış en iyi telefon kamerasını oluşturduk. Büyük 1/2,3” 20,7 MP cep telefonu için Exmor RS™ sensörünü, Sony’nin ödül sahibi G lensini ve akıllı cep telefonu için BIONZ™ görüntü işleme motorunu bir araya getirir. Bu benzersiz bileşim her zaman size üstün netlik, temizlik ve parlaklıkla sunulan görüntüleri verir.


Büyük 1/2,3” 20,7 MP görüntü sensörü
Büyük 1/2,3” 20,7 MP cep telefonu için Exmor RS™ görüntü sensörü, kameranın lensinden olabildiğince yararlanan ultra yüksek net görüntüler oluşturmak üzere çekim modunuzdan daha fazla ışık yakalar. Sensör pürüzsüz ve temiz yeniden üretmeyi sağlamak için paraziti azaltan daha yüksek duyarlık sağlar ve her nefes kesen ayrıntı daha gerçekçi şekilde yeniden üretilir.

Sony’nin ödül sahibi G Lensi
Sony’nin G Lensi üstün odakta görüntü özelliklerine sahiptir. Netliğe ek olarak, diğer bir nitelik de ışık toplama yeteneğidir. Xperia Z1, parlak F2.0 ile 27 mm geniş açılı lense sahiptir; böylece lens karanlık koşullarda daha fazla ışık toplar.

Akıllı cep telefonu için BIONZ™ görüntü işleme motoru
Sony’nin mobil cihazlara yönelik akıllı BIONZ™ görüntü işlemci motoru, her çekimde canlı bir gerçekçilik elde etmek için güçlü algoritmalar kullanır. Piksel başına süper çözünürlük, Otomatik pozlama ve Otomatik beyaz dengesi Sony G Lens tarafından yakalanan renkleri hatasız şekilde işler; böylece renkler zengin doku ve derinlik katmanları ile geliştirilirken parlaklık dengesi oluşur. Mobil cihazlar için 1/2,3” 20,7 MP Exmor RS™ görüntü sensörü ve mobil cihazlar için BIONZ™ gürültüyü ortadan kaldırırken, ISO 6400 duyarlılığı düşük ışıkta çekilen resimlerin net çıkmasını sağlar.


Süper Otomatik modu resimde kusursuzluğu garanti eder

Kamera varsayılan modu olan Süper Otomatik ile, Xperia Z1 herkesin birer kamera uzmanı olmasını sağlar. Süper Otomatik modu akıllı çekim modu belirleme teknolojisi sayesinde her zaman optimum ayar ile çekim yapmanızı sağlar, en iyi görüntüleri sunar ve en yaygın ve zor koşulların üstesinden gelir. Öyleyse devam edin ve az ışık koşullarında harika çekimlerin keyfini çıkarın, hızlı hareketli ortamlarda bulanık olmayan görüntüler alın ve kusursuz netlikle yaklaştırma yapın.


Her ışık koşulunda harika çekimler

Uyuyan çocuğunuzun resminin gerçek hayatta göründüğü gibi huzurlu ve güzel çıkmasını sağlayamıyor musunuz? Kamera teknolojilerimiz zorlu az ışık koşullarında bile ayrıntılı parlak çekimleri size sunmak için iş birliği halindedir. Cep telefonu için Exmor RS™ görüntü sensörü, gelecek nesil BSI ışık sensörü ile Sony görüntü sensörü teknolojimizde yeni bir aşamadır. Parlak F2.0 Sony G lens, cep telefonu için yüksek duyarlıklı Exmor RS™ ve cep telefonu için BIONZ™’un NR’si, piksel kapatma ve Piksel başına süper çözünürlük teknolojileri ile yüksek çözünürlüğü korurken resim parazitini azaltır. Ayrıca, Süper Otomatik modu ile tümü otomatik olarak gerçekleşir; karmaşık ayarların arasında vakit kaybetmeniz gerekmez.


Bulanıklık olmayan görüntüler için hareket algılama
Spor fotoğrafçısı mısınız? Ya da hayatı hızlı mı yaşıyorsunuz? Hareket etmeye devam edin; elinizdeki en iyi telefon kamerası ile fotoğraflarınız her zaman net çıkar. Parlak F2.0 lens ve yüksek duyarlıklı sensör daha yüksek deklanşör hızında fotoğraf çekebilmenizi sağlar. Cep telefonu için BIONZ™ görüntü işleme motoru Hareket Algılama özelliğine sahiptir; konunuz hareket ediyorken bulanıklık olmayan görüntüler yakalamak için daha yüksek bir deklanşör hızı seçer. Süper Otomatik modu zor işlerin tamamını sizin adınıza yapar.

3x Net görüntü yakınlaştırma
Uzaktan mı çekiyorsunuz? Yüksek çözünürlük sensörü ile 3x Net görüntü yakınlaştırma ve cep telefonu için BIONZ™’un Piksel başına süper çözünürlüğü sizi tele benzeri 81 mm optik yaklaştırmaya götürür. Cep telefonu için Exmor RS™ ve BIONZ™’un Piksel başına süper çözünürlüğünün birleşik daha yüksek çözünürlüğü sihirlerini konuşturuyor. Yaklaştırın ve ayrıntılı net fotoğrafların keyfini çıkarın.

Sorunsuz panlama ve sabit görüntüler
Sıradan akıllı telefonunuzla dengeli bir video çekmek kolay değildir. Xperia Z1 ile durum farklı. SteadyShot™ Full HD 1080 videoda bile hareketlerinizi dengeler, panlamayı daha sorunsuz ve görüntüyü daha dengeli hale getirir. Sonuç müthiş dengeli ve bozulmaya uğramamış videolardır.


Fotoğraf ve video için HDR özelliği sayesinde görüntü kalitesi geliştirilmiş kareler

Fotoğraf ve video için HDR özelliği tüm ışık düzeylerinde doğal renkleri yakalar. HDR (Yüksek Dinamik Aralık) özelliği, güçlü ters ışığa karşı net fotoğraflar çekmek için kullanılan bir görüntüleme teknolojisidir. HDR özelliğiyle kamera, aynı görüntünün farklı pozlama düzeylerinde fotoğrafını çeker ve bunları en iyi hale getirilmiş tek bir fotoğraf oluşturmak üzere katman haline getirir. Video için Sony HDR özelliği, pencerenin önünde durulması veya çekilen kişinin güneşin önünde poz vermesi gibi yüksek kontrast içeren durumlarda video çekebilmenizi sağlar.
 
Katılım
7 Hzr 2006
Mesajlar
36,719
Beğeniler
8,981
Takım
GALATASARAY
#3
Tek hedefim Galaxy Note 3 ama beklediğimden daha pahalı çıktı dün itibariyle. 2-3 ay beklemek yerinde olacak almak için.
 

Benzer konular

Top